Atakum Rehberi

Samsun Atakum: Atakum, Karadeniz Bölgesi’nde deniz kenarında bulunan ve Samsun merkeze yaklaşık 5 dakikalık mesafede olan turistik bir ilçe.
Önceden bölge halkının tatil beldesi, yazlık ilçesi konumunda olan Atakum, son yıllarda giderek artan bir turizm potansiyeline sahip. Artık sadece bölge halkı değil, ülkenin her yerinden turist ağırlıyor. Üstelik sadece yaz aylarında değil, yılın her dönemi turist geliyor Atakum’a.
Atakum, muhteşem güzellikte plaja ve denize sahip. Yaklaşık olarak 20 kilometre uzunlukta, temiz bir sahili ve sığ bir denizi var. Hemen arkanızda ise yemyeşil Karadeniz ormanları ile kucaklaşıyorsunuz. Yani Atakum’da mavinin ve yeşilin her tonunu bulabilirsiniz. Üstelik de hırçın Karadeniz dalgaları eşliğinde.
Samsun Atakum’um eski adı Matasyon’muş. Yerleşim tarihi Samsun kadar eski olsa da nüfusu pek kalabalık değilmiş. Sadece yaz aylarında Samsun’daki yazlıkçılar gelirmiş. Ancak son yıllarda nüfusu ve yerleşimi daha da artmış. Çünkü Atakum’un, Akdeniz Bölgesi’ni aratmayacak kadar güzel ve temiz plajlar, masmavi ve sığ denizi keşfedilmiş. Bugün ülkemizin her yerinden ve her mevsimde turist geliyor Atakum’a.
Atakum artık turistik bir belde. Konaklama tesislerinin sayısı da her geçen yıl artıyor. Güler yüzlü ve samimi halkı, hırçın dalgaların sesi ve iyot kokusu ile bezenmiş sokakları, sakin ve huzur dolu atmosferi ile Atakum; büyük şehirlerin gürültüsünden kaçan ve sakin bir tatil geçirmek isteyenlerin yeni adresi.
Atakum’da bir tatilden beklediğiniz her şeyi bulabilirsiniz. Doğa, orman, deniz, huzur, sükûnet, samimiyet, güneş, kum
Atakum otelleri genellikle ilçenin merkezinde ve deniz kenarına yakın yerlerde konumlanmışlar. Sayıları öyle çok fazla değil, ancak her geçen yıl giderek artıyor. Otellerin pek çoğu deniz manzaralı ve kumsala oldukça yakın konumdalar. Yılın her dönemi hizmete açıklar. Genellikle oda kahvaltı hizmet veriyorlar, ancak restoranları muhteşem yemekleri ile günün her saati hizmete açık.
Atakum otelleri mimarileri ile de sahip oldukları olanaklar ile de bir tatilden beklediğiniz hemen her şeye sahip. Günümüz modern imkânlarını da sunuyorlar misafirlerine. İşletmecileri bölge halkı ve oldukça güler yüzlü, samimi hizmet sunuyorlar.
Atakum otel fiyatları ise genellikle uygun. Hele de Ege ve Akdeniz Bölgesi’ne nazaran oldukça uygun fiyat seçenekleri var. Üstelik en az Akdeniz bölgesi kadar konforlu ve rahat bir tatil imkânı sağlıyorlar. Dönemsel fiyat artışları pek görülmüyor.
Eğer hala bir Karadeniz şehri ziyaret etmediyseniz, Karadeniz’in hırçın dalgaları ve ormanları ile tanışmadıysanız bu yıl güzel bir fırsat olabilir. Üstelik Karadeniz’i tanımaya Atakum ile başlayabilirsiniz.
Sitemizi inceleyerek Atakum otelleri, Atakum otel fiyatları ve uygun fiyat seçenekleri ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. İyi tatiller.

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
24.07.2024
Çıkış
25.07.2024
Misafirler
2 misafir
Daric Hotels, Atakum Samsun
En iyi fiyat alınıyor
North Beach Otel, Atakum Samsun
En iyi fiyat alınıyor
4.0 · İyi · 3 yorum
Venn Otel, Atakum Samsun
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Samsun-Atakum bölgesindeki hangi işletmeler çiftler için en uygun?
Venn Otel, çiftlere uygun, fevkalade şık ve modern bir otel.
Samsun-Atakum bölgesindeki hangi işletmeler güzel manzaraya sahip?
Venn Otel, Atakum sahilinde bulunuyor. Deniz manzarası yavaş tempolu ve sakin bir dinginlik sağlıyor.
Samsun-Atakum bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sayfamızı inceleyebilirsiniz.
Samsun-Atakum bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Samsu Çarşamba Havalimanı 33 km uzaklıkta. Sayfamızdan önerilerimizi inceleyebilirsiniz.
Samsun-Atakum bölgesindeki denize sıfır en iyi oteller hangileri?
Gün içinde yürüyüş yapmaya çok uygun bir kıyıda yer alıyor Venn Otel. Manzaranın tadını çıkarın.