Zoi Urla
Yelaltı Mahallesi Bellek Sokak No:6 Urla/İzmir
Editörümüz tarafından onaylandı
Zoi Urla, Urla İzmir

Herşey 2014'de "Restorasyon" denilen şu sancılı kelimenin etrafında, ellerimi yüzyıllık taş duvarlara sürerek başladı. 2014-2017'nin sonları arası ilk restorasyon tamamlanmış, Mitera 1905 adlı ilk projemiz marka olma yolculuğuna adım atmıştı.

Artık hem bir işletmeci, hem de taştan, demirden, seramikten, ustadan, kalfadan anlayan biriydim. İlk diplomamı almıştım. Onca yorgunluğu nasıl 2018'de unuttum, hiç hatırlamıyorum. Çünkü şimdi sayfalarında gezindiğiniz Zoi Urla, bu defa Urla'nın Türk Mahallesi'nde yaşama yeniden döndürülmeye muhtaç haliyle bizimleydi.

Kollar yeniden sıvanacak, kalpte yazılan yeni bir hikaye ile sezgisel olarak yola çıkacaktık. Büyük kızım Ayşıl bir hayal kurdu... Covid'den hemen önceydi... Dönüşüm başlamıştı. Sağlıktan daha önemli ne olabilirdi ki? İş başa düşmüştü. Bir hikaye yazacaktım ancak mitolojinin kadim ışığı altında yazılmalıydı bu hikaye.

Okudum, okudum nefessiz kalıncaya kadar bir kez daha okudum. Suyun şifası, müziğin iyileştirici gücü, iyi yemeğin sağlığa katkısı bu taş evin

duvarlarında saklı olmalıydı. O kapının ardında huzur, sağlık, iyilik bulaşıcı olmalıydı. O kapıdan içeri hep ışık sızmalı, bahçesinde limonlar, zeytinler, odalarında bahar kokusu, misafirlerimizin rüyalarında tebessüm olmalıydı.

İşte herşey böyle başladı.

Bu güzel Urla evi hayalimizdeki Limon Ağacını bize sunmuştu. Herşey onun köklendiği yere göre projelendirilecek, uzun yıllar sürecek olan restorasyon süresince gözümüz gibi bakacaktık. Yoldaşlarım @distudiomimarlık hem ağacımızı bebek gibi kolluyor, hem de onu karşıdan seyreden bu tarihi binayı eski günlerine saygıyla ayağa

kaldırıyorlardı. Bizler binamızı onun rengi sarıya, yaşamın ışığın kaynağı Güneşin Sarısına boyadık. 2014'de başlayan Urla'nın tarihi kimliğini oluşturan, kültür belleği olan bu taş evleri koruma ve hiç bozmadan yeniden yaşama kazandırma yolculuğumuz 2023'de ikinci işletmemiz olan ZOİ ile taçlandı.

Rum Mahallesi'nde MİTERA 1905, Türk Mahallesi'nde ZOİ Urla ile siz değerli misafirlerimizi hayallerimizle ve derin araştırmalarımızla

yazdığımız bu iki gerçek hikayenin içerisinde soluklanmaya ve farklı bir deneyime davet ediyoruz.

Genç nüfusu terk edilen bu eski sokaklara, eski ve yeninin müthiş uyumuna, dönüşüme ve sağlığa çağırıyoruz.

Zoi Urla

Ev Sahibi: Mehtap Süner Susuzlu

2024 tarihinde katıldı
Merhaba
Zoi Urla'yı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Özel bir restorasyonla orijinaline sadık kalınarak ayağa kaldırılmış taş otelimiz siz değerli konuklarımızı eskinin ve yeninin buluştuğu bir öyküye davet ediyor. Urla'nın en yenisi Zoi Urla 22.06.2023'den bu yana konuklarını ağırlıyor.
Giriş
Çıkış
Misafirler
2 misafir
Tesisimiz yılın her günü açık

Bilmekte Fayda Var

Giriş Saati
14:00
Çıkış Saati
12:00
Oda/Birim Sayısı
5
Şehir merkezine uzaklığı
İzmir 45KM
Havalimanına uzaklığı
Adnan Menderes Havaalanı 46KM
Denize uzaklığı
Demircili Koyu 15KM

Şartlar ve Koşullar

Konaklamalarınızdan bir hafta öncesine kadar olan tüm iptallerde tam ücret iade edilir.
Otelimizde üzülerek küçük canlarımıza konfor sunamıyor ve kabul edemiyoruz.

Odalar

1
5

ADONİS

2 kişilik
Standard Bed (15 m2)
Adonis Yunan mitolojisine göre Afrodit'in aşık olduğu ölümlüdür. Mersin ağacının gövdesinden dünyaya gelir Adonis. Persephone ve Afrodit'in aynı anda aşık olduğu bu genç adam yeraltına indiğinde yaz biter, kış başlar. Yeryüzüne çıktığında toprağın bereketi tekrar gelir ve ilkbahar olur. Hava ısınmış, çiçekler açmaya başlamıştır. 1680 yılından kalma taş binamızın restorasyonu sırasında karşımıza çıkan bu zemini sizinle paylaşmak için heyecanla kolları sıvadık. Tarihin içinde akmış Sıtma Suyu'nun yolunun izini taşıdığını düşündüğümüz bu yolu sizin için aydınlattık. Ölüm ve yaşamı simgeleyen toprak altı ve toprak üstü yönündeki yolculuklar ve bu yolculuklarda yaşananlar dilden kulağa, kulak yolu ile alınanın insan zekasında yeniden ve yeniden öyküleştirilmesiyle bir kez daha yaşam bulmaktadır. Zihnimizde Adonis'in öyküsünü odanızın toprak altı görseliyle buluşturup, ruhunuzda çiçekler açtıran bir konaklama deneyimine ev sahipliği yapması için hazırladık. Size kalan sadece, zamanda yolculuğa çıkmak.
7/24 Açık Resepsiyon Akşam Yemeği Seçeneği Bahçe Tarihi Yapı Kuru Temizleme Klima Kablosuz internet +15 Yaş Üstü Evcil Hayvan Giremez Odada Banyo Saç kurutma makinesi Banyo havlusu +8 imkânlar

DELOS

2 kişilik
Standard Bed (13 m2)
Delos "Mesken" anlamında kullanılan Yunanca bir kelimedir. Şifa kaynaklı sohbetlerin yapıldığı odalar Delos olarak adlandırılır. 1680 yılından kalma taş binamızın restorasyonu sırasında, sonradan yukarıya eklenen odalara ulaşmak için elde üretilmiş ağaç merdivenin boşluğuna konumlandırdık odanızı. Banyonuzda duş alırken göreceğiniz basamaklar, onlarca yıl kimlerin ayak izlerini taşıyor, siz de bizim gibi merak ediyor musunuz?
7/24 Açık Resepsiyon Bahçe Bar-Kafe Tarihi Yapı Kuru Temizleme Klima Kablosuz internet Evcil Hayvan Giremez Odada Banyo +15 Yaş Üstü Saç kurutma makinesi Banyo havlusu +8 imkânlar

HYGİEİA

2 kişilik
İki Tekli Yatak (15 m2)
Sanat Tarihinde babası Asklepios'un yanında en çok gördüğümüz tanrıça Hygieia'dır. Asklepios hastaları iyileştirirken o da hastayı başka hastalıklardan korur ve temiz tutar. Sanat tarihinde sembolize edilirken genellikle bir elinde yılan, diğer elinde kase tutmaktadır. Bu kasenin içinde ise yağ, bal ve buğdayın olduğu düşünülür. Bu yılan ve kase figürleri birleşerek eczacılığın da bir simgesi haline gelmiştir. Peter Paul Rubens ve Gustav Klimt gibi ünlü ressamlar da bu tanrıçayı resmetmişlerdir. Genellikle temizliğin sembolü olduğu için Roma ve Antik Yunan Hamamlarında bu tanrıçanın resimleri ve kabartmaları ile karşılaşılır. Odanızda orijinaline birebir uyarak yenilediğimiz bu ocak sizi de bizim gibi Hygieia'nın elindeki kaseye ve içindeki yağ ile bala doğru yolculuk yaptırıyor mu?
7/24 Açık Resepsiyon Bahçe Tarihi Yapı Kuru Temizleme Klima Kablosuz internet Evcil Hayvan Giremez +15 Yaş Üstü Bahçe oturma grubu Saç kurutma makinesi Banyo havlusu +7 imkânlar

ABATON

2 kişilik
Standard Bed (18 m2)
Asklepion'da Hipokrat görev alır. Gelen misafirler duşlarını alır, güzelce beslenir ve uyku odası Abaton'da gördükleri rüyalar çok önemlidir. Uyandıklarında rüyaları yorumlanır ve şifalı sular ile gün başlar. Müzik sağlığın vazgeçilmez bir parçası olarak her yerde yankılanır. İyileşmede rüyaların Asclepius kültü içerisinde önemli bir yeri vardır. Rüyalar duygusal planda yaşanan ve içinde bulunduğumuz maddesel plandan daha gerçek bir olaydır. Adeta bireyle, öz kişilik arasında bir konuşmadır. Orada her şeyin cevabı vardır. Ancak rüyalarda da tıpkı mitolojide olduğu gibi sembolik bir dil kullanılır. Bu sembollerin yorumlanması o kadar da basit değildir. Bu nedenle rüya yorumlamak bilgelik gerektiren bir durumdur. Rüyalar bir iyileşme, yenilenme ve güçlenmedir... Zoi'de konakladığınız süre boyunca tatlı rüyalar görmenizi diliyor, yenilenme ve iyileşme yolculuğunda bize katıldığınız için teşekkür ediyoruz.
7/24 Açık Resepsiyon Akşam Yemeği Seçeneği Bahçe Tarihi Yapı Kuru Temizleme Klima Kablosuz internet Evcil Hayvan Giremez Saç kurutma makinesi Banyo havlusu +15 Yaş Üstü Güvenli Turizm Sertifikası +8 imkânlar

SERPENT

2 kişilik
Standard Bed (18 m2)
Tarihsel olarak serpentler yani yılanlar doğurganlığı ve yaratıcı yaşam gücünü temsil ederler. Serpent derisini soyarak dökerken, yeniden doğuş, dönüşüm, ölümsüzlük ve şifanın simgesi olmuştur. Serpent bitkisel bilgisi ve enteojenik ilişkisi nedeniyle, en bilge hayvanlardan biri olarakkabul edilir. Tanrısal Yunan Hekim Asklepios tıp ve şifa tanrısı olarak, modern tıbbın sembolü haline gelen, etrafına yılan sarılı bir asa taşır. Asa yaşam yolculuğunu, yılan sağlığı temsil eder. Yeniden doğuş yolculuğumuzda bize katıldığınız için teşekkür ederiz.
7/24 Açık Resepsiyon Akşam Yemeği Seçeneği Bahçe Tarihi Yapı Klima Kablosuz internet Saç kurutma makinesi Banyo havlusu Restaurant +15 Yaş Üstü Güvenli Turizm Sertifikası Kuru Temizleme Evcil Hayvan Giremez +9 imkânlar

Özellikler

+15 Yaş Üstü
7/24 Açık Resepsiyon
Akşam Yemeği Seçeneği
Anti Alerjik Oda
Bahçe
Bahçe oturma grubu
Banyo havlusu
Bar-Kafe
Çalışma Odası
Evcil Hayvan Giremez
Güvenli Turizm Sertifikası
Havaalanına Yakın
Kablosuz internet
Klima
Kuru Temizleme
Odada Banyo
Restaurant
Saç kurutma makinesi
Şehir/Köy Merkezinde
Tarihi Yapı
Toplantı Odası
Yürüyüş Parkuru

Ziyaretçi Yorumları

Sıkça Sorulan Sorular

Tesiste iş ile ilgili çalışma alanları ve toplantı hizmeti sunuluyor mu?
Zoi Teras toplantılarınızı gerçekleştirmeniz için özel design edilmiştir. Aynı zamanda kişisel çalışma alanı olarak da kullanabilirsiniz.
Tesiste düğün / özel kutlama olanakları için mevcut alan var mı?
Hayır.
Tesiste yoga / pilates ve nefes terapi gibi programlar için gruplara özel alanlar mevcut mu?
Edebiyat buluşmaları, Özel Grup Etkinlikler ya da Kurumsal Toplantılarınız için design edilmiş bir açık kapalı terasımız bulunmaktadır.
Tesiste öne çıkan lezzetler neler?
Merkez otelimiz Mitera 1905’de AZINLIK MUTFAĞI-GİRİT MUTFAĞI-AKDENİZ MUTFAĞI ekstra öğle ve akşam yemeği olarak sunulmaktadır.
Otelin yakınında hangi restoranlar var?
MİTERA 1905 RESTAURANT
Burası çocuklara uygun mu?
Hayır
Otele giriş ve çıkış saatleri nedir?
GİRİŞ 14:00- ÇIKIŞ 12:00
Otel engelliler için uygun mu?
Maalesef uygun değil.
Evcil hayvan kabul ediyor mu?
Hayır
Bölgede neler yapılmalı, faaliyet önerileri nelerdir?
Sanat Galerilerimizi gezmenizi, arka denizlerimizde yüzmenizi ve restoranlarımızın özel lezzetlerini deneyimlemenizi tavsiye ederiz.
Tesis içinde ne tür yiyecek içecek seçenekleri mevcut?
Zoi Urla ikinci otelimiz. İlki yine Urla'da bulunan Mitera 1905, kışın içerideki özel salonunda, yazın ise nar ağaçlarıyla kaplı avlusunda Akdeniz Mutfağı ve Azınlık Mutfağı ile hizmet veriyor. Her iki otelimiz de birbirine çok yakın, yürüme mesafesinde.
Çocuk Politikanız nedir?
Çocuk kabul edemiyoruz. +15 konaklama hizmeti sunmaktayız.
Sizce bölgenizi ziyaret etmek için en uygun zaman nedir ve neden?
On iki ay boyunca açık olan otellerimiz ile Urla'nın güzelliklerine dört mevsim tanıklık etmenizi tavsiye ederiz.
Gençler için ne tavsiye edersiniz?
İskele lokasyonunu tavsiye ediyoruz.
Otelin kahvaltı servisi var mı?
Sadece oda.
Oda tipleri ve fiyatları nedir?
Toplam 5 adet odamız ve her odamızın farklı fiyatları bulunmaktadır.

Benzer Oteller

1
8

Art Design Taş Ev

5.0 · Harika · 2 yorum
Art Design Taş Ev, Urla İzmir
Urla'da Müstakil Taş Ev
En iyi fiyat alınıyor
En iyi fiyat alınıyor

Doors Urla Hotel & Bungalows

Doors Urla Hotel & Bungalows, Urla İzmir
En iyi fiyat alınıyor

Mitera 1905, +16

5.0 · Harika · 3 yorum
Mitera 1905, +16, Urla İzmir
2 Odalı Büyüleyici bir Otel
En iyi fiyat alınıyor

Suò•lo Urla

5.0 · Harika · 3 yorum
En iyi fiyat alınıyor
5.0 · Harika · 2 yorum
Urla Bağevi, Urla İzmir
Urla Bağ Evi Oteli
En iyi fiyat alınıyor