İstanbul Beykoz'da Gezilecek Yerler

İstanbul’a kadar gelmişseniz günübirlik de olsa yakınlardaki ilçeleri gezmeden dönmek olmaz. Polonezköy, Ağva, Şile, Anadolu Feneri ve Şile arasında kalan Riva gezmeniz gereken beldelerden sadece birkaçı. Riva’ya gitmişken Riva Kalesi’ni de görebilirsiniz. Ya da Ağva ve Şile’de alışveriş yapabilirsiniz. Şile’nin yemyeşil doğası içinde yürümek size iyi gelebilir. Temiz havayı bol bol ciğerlerinize çekersiniz.
Göksu beldesine gidebilir, Göksu Deresi kenarında yürüyebilirsiniz. Küçüksu ile Göksu arasındaki çınar ağaçlarının gölgesinde dinlenmek iyi olabilir. İsterseniz beldede II. Abdülhamit Dönemi’nden kalan Göksu Çeşmesi, Göksu Kasrı ve III. Selim’in annesi Mihrişah Sultan adına yaptırılan tarihi eserleri görebilirsiniz.
Eğer Beykoz’da gezmek isterseniz tarihi mekânlar sizleri bekliyor. 1400’lü yıllarda Yıldırım Beyazıt tarafından yaptırılan Anadolu Hisarı’na ya da Küçüksu Kasrı’na giderek hem tarihe tanıklık edebilir hem de buralardan muhteşem Boğaz manzarasını seyredebilirsiniz. 19. yüzyıl mimarisini yansıtan ve en güzel örneklerinden biri olan Maslak Kasrı’na gidebilirsiniz. Bunların dışında II. Abdülhamit Dönemi’nden kalan Çubuklu Hidiv Kasrı’nı görebilirsiniz.
Bu yerlerin ve tarihi eserlerin dışında Anadolu Kavağı Kalesi, Midillili Ali Reis Camii, On Çeşmeler, İskender Paşa Camii, Karakulak Çeşmesi, Paşa Çeşmesi, Anadolu Feneri ve Çeşmesi gibi tarihi eserler de bulunuyor Beykoz’da.
Eğer isterseniz Anadolu Feneri’ne kadar gidip piknik yapabilir ya da orada bulunan restoranlarda yemek yiyebilirsiniz. Beykoz’un köylerini ziyaret edebilirsiniz. Beykoz merkezde bulunan Abraham Paşa Korusu’nu görebilirsiniz.
Beykoz’da Anadolu Hisarı’ndan Yalıköy’e kadar bulunan, şu an özel mülk konumunda olan çok sayıda yalı da bulunur.

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
20.07.2024
Çıkış
21.07.2024
Misafirler
2 misafir

Ajia Hotel Kanlıca

4.3 · Harika · 7 yorum
Ajia Hotel, Kanlıca Istanbul
Lüks Küçük Otel, Boğaz Yalısı
En iyi fiyat alınıyor

Riva's Club Ömerli

4.3 · Harika · 3 yorum
Riva's Club Ömerli, Beykoz İstanbul
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Beykoz bölgesindeki hangi işletmeler güzel manzaraya sahip?
Riva Rhebas Otel devasa ağaçlarla dolu, bakımlı yemyeşil bir bahçesi var. İyi bir kitapla kıvrılıp vakit geçirebileceğiniz şahane bir atmosfer!
Beykoz bölgesindeki hangi işletmeler aileler için en uygun?
Village Park Doğa & Spa geniş bir arazide, birbirinden farklı konseptli odaları ile keyifle vakit geçirebileceğiniz bir yer. Tadını çıkarın.
Beykoz bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Beykoz bölgesinde kalmak için en iyi oteller hangileri?
Riva's Club Ömerli her mevsim farklı bir keyfe bürünen çok huzurlu bir yer.
Beykoz bölgesindeki evcil hayvan dostu oteller hangileridir?
Riva Rhebas Otel evcil dostlarımızı kabul ediyor.
Beykoz bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
İstanbul Havalimanı 46 km uzaklıkta bulunuyor.