×

İstanbul Beykoz'da Gezilecek Yerler


İstanbul’a kadar gelmişseniz günübirlik de olsa yakınlardaki ilçeleri gezmeden dönmek olmaz. Polonezköy, Ağva, Şile, Anadolu Feneri ve Şile arasında kalan Riva gezmeniz gereken beldelerden sadece birkaçı. Riva’ya gitmişken Riva Kalesi’ni de görebilirsiniz. Ya da Ağva ve Şile’de alışveriş yapabilirsiniz. Şile’nin yemyeşil doğası içinde yürümek size iyi gelebilir. Temiz havayı bol bol ciğerlerinize çekersiniz.
Göksu beldesine gidebilir, Göksu Deresi kenarında yürüyebilirsiniz. Küçüksu ile Göksu arasındaki çınar ağaçlarının gölgesinde dinlenmek iyi olabilir. İsterseniz beldede II. Abdülhamit Dönemi’nden kalan Göksu Çeşmesi, Göksu Kasrı ve III. Selim’in annesi Mihrişah Sultan adına yaptırılan tarihi eserleri görebilirsiniz.
Eğer Beykoz’da gezmek isterseniz tarihi mekânlar sizleri bekliyor. 1400’lü yıllarda Yıldırım Beyazıt tarafından yaptırılan Anadolu Hisarı’na ya da Küçüksu Kasrı’na giderek hem tarihe tanıklık edebilir hem de buralardan muhteşem Boğaz manzarasını seyredebilirsiniz. 19. yüzyıl mimarisini yansıtan ve en güzel örneklerinden biri olan Maslak Kasrı’na gidebilirsiniz. Bunların dışında II. Abdülhamit Dönemi’nden kalan Çubuklu Hidiv Kasrı’nı görebilirsiniz.
Bu yerlerin ve tarihi eserlerin dışında Anadolu Kavağı Kalesi, Midillili Ali Reis Camii, On Çeşmeler, İskender Paşa Camii, Karakulak Çeşmesi, Paşa Çeşmesi, Anadolu Feneri ve Çeşmesi gibi tarihi eserler de bulunuyor Beykoz’da.
Eğer isterseniz Anadolu Feneri’ne kadar gidip piknik yapabilir ya da orada bulunan restoranlarda yemek yiyebilirsiniz. Beykoz’un köylerini ziyaret edebilirsiniz. Beykoz merkezde bulunan Abraham Paşa Korusu’nu görebilirsiniz.
Beykoz’da Anadolu Hisarı’ndan Yalıköy’e kadar bulunan, şu an özel mülk konumunda olan çok sayıda yalı da bulunur.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler