Beykoz Hakkında

Beykoz; İstanbul’un yeşilini ve mavisini hala korumayı başarabilmiş ilçelerden biridir Beykoz. Boğaz’ın incisi olarak da bilinir. Büyükşehrin ilçelerinden biriyken bazen kendinizi yazlık bir belde de gibi de hissedebilirsiniz Beykoz’da. Hafta sonu kaçamaklarının gözde mekânlarından biri olan Beykoz, hem şehrin içinde hem de şehrin gürültüsünden uzak cennetten bir köşedir.
Yemyeşil ormanları, muhteşem Boğaz manzarası, masmavi denizi ve birbirinden güzel piknik alanları ile Beykoz, hem doğa tutkunlarının kaçabileceği hem de av tutkunların tercih edeceği yerler arasındadır. Denizi, tarihi, deresi, yeşilliği, denizi… Bir hafta sonu kaçamağı için isteyeceğiniz her şeyi bulabilirsiniz Beykoz’da.
Beykoz için güzel bir balıkçı kasabası da diyebiliriz aslında. Hele ki bahar aylarında sokaklarında yürürken etrafınızı ıhlamur ve hanımeli ağaçlarının kokusu sarar. Arnavut kaldırımlı dar sokaklarında yürümek ve çiçek kokuları ile iyot kokularının karışımı ile havaya yayılan kokuları hissetmek için bile gidilir Beykoz’a.
Beykoz, Marmara Bölgesi’nin Çatalca Kocaeli Bölümü’nde yer alıyor. Beldenin iklimini ise Akdeniz ve Karadeniz ikliminin karışımı bir iklim oluşturuyor. Dolayısıyla ne Akdeniz iklimi kadar sıcak ne de Karadeniz iklimi kadar yağışlı bir iklimi var Beykoz’un.
Beykoz’un tarihi ise çok eskilere dayanır, bilinen kaynaklara göre günümüzden yaklaşık 2700 yıl öncesine kadar. Fakat ilk önce bu topraklara kimin gelip yerleştiği bilinmiyor. Roma döneminde Karadeniz’e açılmak isteyenlerin burada, Zeus ve Poseidon adına kurban kestikleri için burasının bir adak yeri olduğu biliniyor. Beykoz’un Türklerin eline geçmesinden sonra beldenin bir av yeri olmaya başladığı açıkça ortada. Osmanlı padişah ve vezirleri için yapılan av köşkleri ile belde, av ve eğlence merkezi haline dönüşüyor.
Beykoz’un bugünkü adı ise 1400’lü yıllarda Yıldızım Beyazıt tarafından Osmanlı topraklarına katılması ile geliyor. “bey” adını burada oturan yöneticilerden, “koz” adını ise Farsça köy anlamına gelen “koz” kelimesinden alır. Yani “Beylerin Köyü” Beykoz…    
Bugün Beykoz’da çok sayıda tarihi köşk ve tarihi mekân bulunur. Dolayısıyla Beykoz, sadece denizi ve doğal güzellikleri ile değil tarihi ile de görülmesi gelen yerler arasında yer alıyor.
Beykoz’da konaklama tesisleri de farklı kategorilerde. İsterseniz restore edilmiş bir Osmanlı konağında konaklayabilir, isterseniz de doğanın içinde konumlanmış bir Beykoz butik otelinde konaklayabilirsiniz. Beykoz ve Beykoz otelleri her mevsim tatil için uygunlar. Yılın her dönemi hizmete açıklar ve Beykoz her mevsim bambaşka güzelliklere sahip bir belde.
Beykoz otellerinin hemen hepsinin harika bir Boğaz manzarası var ve yeşillikler içinde yer alıyorlar. İsterseniz kıyıdan biraz daha içerilerde Polonezköy’de de konaklayabilirsiniz. Şehre bu kadar yakın olup da şehrin karmaşasından nasıl uzak kalabildiklerine şaşıracaksınız.
Beykoz otel fiyatları, tesisin kalitesine ve türüne göre değişebiliyor. Yılın her dönemi hizmete açık oldukları için dönemsel fiyat farklılıkları pek yok. Ama eğer Beykoz’da konaklamak istiyorsanız her misafirin bütçesine uygun bir Beykoz oteli bulabilirsiniz. eğer Beykoz’da güzel bir hafta sonu kaçamağı planlıyorsanız sitemizi inceleyerek Beykoz otellerini, Beykoz otel fiyatlarını, uygun fiyat seçeneklerini ve ödeme koşullarını öğrenebilirsiniz. Beykoz otellerinde konaklamadan önce rezervasyon yaptırmanız iyi olabilir.

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
20.07.2024
Çıkış
21.07.2024
Misafirler
2 misafir

Ajia Hotel Kanlıca

4.3 · Harika · 7 yorum
Ajia Hotel, Kanlıca Istanbul
Lüks Küçük Otel, Boğaz Yalısı
En iyi fiyat alınıyor

Riva's Club Ömerli

4.3 · Harika · 3 yorum
Riva's Club Ömerli, Beykoz İstanbul
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Beykoz bölgesindeki hangi işletmeler güzel manzaraya sahip?
Riva Rhebas Otel devasa ağaçlarla dolu, bakımlı yemyeşil bir bahçesi var. İyi bir kitapla kıvrılıp vakit geçirebileceğiniz şahane bir atmosfer!
Beykoz bölgesindeki hangi işletmeler aileler için en uygun?
Village Park Doğa & Spa geniş bir arazide, birbirinden farklı konseptli odaları ile keyifle vakit geçirebileceğiniz bir yer. Tadını çıkarın.
Beykoz bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Beykoz bölgesinde kalmak için en iyi oteller hangileri?
Riva's Club Ömerli her mevsim farklı bir keyfe bürünen çok huzurlu bir yer.
Beykoz bölgesindeki evcil hayvan dostu oteller hangileridir?
Riva Rhebas Otel evcil dostlarımızı kabul ediyor.
Beykoz bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
İstanbul Havalimanı 46 km uzaklıkta bulunuyor.