Beyoğlu'nda Gezilecek Yerler

Beyoğlu dendiğinde aklınıza ilk gelen yerlerden biri olan İstiklal Caddesi’nde yürüyüş yapmalı ya da tramvayla caddeyi baştan sona bir gezmelisiniz. Gün içinde yorgunluğunuzu atıp bir yemek molası vermek için ise Çiçek Pasajı’na uğrayabilirsiniz.   

Beyoğlu’nda gezmeniz görmeniz gereken o kadar çok yer, o kadar çok tarihi bina var ki… Beyoğlu’na gelmişken dünyanın en eski kulelerinden olan Galata Kulesi’ni görebilirsiniz, Galata Meydanı’nı, Galata Mevlevihanesi’ni gezebilirsiniz.    

Dünyanın en eski ikinci metrosu olarak bilinen ve sizi Galata’ya götüren tramvayın olduğu Tünel Meydanı’na gidebilirsiniz. Öğle vakti meydandaki cafe ya da restoranların birinde bir çay kahve molası verip dinlenebilirsiniz.   

Tüm bunları dışında görmeniz gereken diğer tarihi ve turistik mekânlar ise şöyle: Galatasaray Hamamı, Arap Camii, Fransız Sokağı, Anzavur Pasajı, Suriye Pasajı, Anglikan Kilisesi, cumhuriyet Anıtı, Tokatlıyan Han, Asmalımescit, Cihangir, Nevizade, Kırım Kilisesi, Galatasaray Lisesi ve Müzesi, Taksim Meydanı, Taksim Gezi Parkı Beyoğlu otellerinde konakladığınızda gezi görmeniz gereken yerler arasında. Şimdiden güzel bir fotoğraf makinesi edinmenizi ve bol bol fotoğraf çekmenizi öneririz. İyi gezmeler…

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
22.05.2024
Çıkış
23.05.2024
Misafirler
2 misafir
4.7 · Harika · 7 yorum
Faik Pasha Suites, Beyoğle/Taksim İstanbul
Beyoğlu Çukurcuma'da Tarihi Otel
En iyi fiyat alınıyor
5.0 · Harika · 3 yorum
Hammamhane Hotel, Beyoğlu İstanbul
En iyi fiyat alınıyor
Mr Cas Hotel, Beyoğlu/Taksim İstanbul
En iyi fiyat alınıyor
RUZ Hotels, Beyoğlu/Taksim İstanbul
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Beyoğlu/Taksim bölgesindeki hangi oteller çiftler için en uygun?
Galata Antique Hotel'in eklektik, şık ve jakuzili odaları zevkle döşenmiş.
Beyoğlu/Taksim bölgesindeki hangi oteller güzel manzaraya sahip?
Exe Adahan Galata'nın roof terasındaki olağanüstü İstanbul manzarası epey cezbedici! Benzersiz atmosferi olan tarihi bir otel!
Beyoğlu/Taksim bölgesindeki hangi oteller aileler için en uygun?
Faik Pasha Suites; eski İstanbul tadında, seçme antika eşyalar ile detaylandırılmış, konforlu ve donanıml suite odalardan oluşuyor.
Beyoğlu/Taksim bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Beyoğlu/Taksim bölgesindeki hangi oteller güzel kahvaltı servisine sahip?
Faik Pasha Suites; kahvaltıda glutensiz ekmekler, ev yapımı reçeller zengin bir lezzet sunuyor. Nar reçelinin tadını öve öve bitiremiyorlar.