×

Beyoğlu Hakkında


Eski adıyla Pera olarak da bilinen Beyoğlu, İstanbul’un Avrupa Yakası’nda bulunan en gözde semtlerinden biridir. Tarihi yarımada olarak bilinen bölgenin ve Haliç’in karşı tarafında kurulan bölge, neredeyse Orta Çağ’dan beri Yunanca “karşı yaka” anlamına gelen Pera diye bilinmektedir. Bölgenin Türklerin eline geçmesi ile birlikte, Venedik elçisinin oğlu olan bir beyin konaklaması ile birlikte bölgeye Beyoğlu denmeye başlanmıştır. 1925 yılında ise artık Pera ismi resmi yazışmalardan da çıkarılmış ve tamamen Beyoğlu ismi kullanılmaya başlanmıştır.   

Beyoğlu ilçesinde bulunan Galata semtinin tarihinin çok eski olmasına karşın, Beyoğlu, yaklaşık 16. yüzyılda yerleşimin artmaya başladığı bir ilçedir. 17. Yüzyılda ise Galata ve çevresine gelip yerleşmeye başlayan Hristiyanların ve Avrupalı elçilerin artması ile semt ve İstiklal Caddesi civarı tam bir Avrupa Mahallesi görünümüne bürünmüştür. Beyoğlu, yerleşim olmaya başladığı yıllardan bu yana İstanbul’un kültürel ve toplumsal anlamda en önemli semtlerinden biri olmuştur.    

Beyoğlu bugün bile İstanbul’un tarihi, kültürü ve toplumsal yaşamı ile İstanbul’u en çok yansıtan semtlerinden biridir. Merkez ilçe konumundadır. İstiklal Caddesi, Taksim gibi yerlerin kozmopolit yaşantısının devam etmesi ile Cihangir, İnönü ve Cumhuriyet gibi caddelerin eğlence ve ticaret yaşantısının devam etmesi ile Beyoğlu hala eski popülaritesini koruyan bir İstanbul ilçesidir.    

Beyoğlu’nda lüks mağazaların ve alışveriş merkezlerinin yanı sıra çok sayıda tarihi eser sayılabilecek yapılar da vardır. Özellikle 19. ve 20. yüzyılın mimari özelliklerini yansıtan binalar oldukça fazladır Beyoğlu sokaklarında. Tarihi binaların bazıları restore edilmiş, bazıları ise bugün bile boş durmaktadır.   

İstanbul Beyoğlu, yılın her dönemi yerli ve yabancı çok sayıda turisti ağırlamaktadır. Dolayısıyla Beyoğlu’nda konaklama tesislerinin sayısı da fazladır. Her kategoride farklı konaklama tesisleri bulabilirsiniz Beyoğlu’nda. Beyoğlu otelleri genellikle İstiklal Caddesi ve Taksim Meydanı gibi hareketli caddelerin etrafında bulunur. Küçük ve butik otelden lüks bir şehir oteline kadar her çeşit Beyoğlu oteli bulabilirsiniz. Beyoğlu otelleri yılın her dönemi hizmete açıklar.   

Zevkinize göre isterseniz yeni yapılmış bir otelde isterseniz de eskiden kalma binaların restore edilerek otele dönüştürülmesi ile hizmete açılmış, Osmanlı mimarisini olduğu gibi misafirlerine yansıtan tarihi bir Beyoğlu otelinde konaklayabilirsiniz. Beyoğlu butik otelleri konum olarak da pek çok eğlence mekânına, tarihi yerlere ve alışveriş merkezlerine oldukça yakınlar. Günün her saati ulaşım oldukça kolay.    

Beyoğlu otel fiyatları ise tatil otelleri gibi dönemsel değişiklikler göstermiyor. Beyoğlu otel fiyatları, konakladığınız otelin mimarisine ve tarihi yapının geçmişine göre değişiklik gösteriyor. Tarihi dokunun yoğun olduğu, eski Osmanlı mimarisini ve tarihi havayı olduğu gibi yansıtan Beyoğlu otellerinin fiyatları biraz daha fazla olabiliyor.    

Beyoğlu’nda konaklamak isteyen her turist bütçesine ve zevkine göre bir Beyoğlu oteli mutlaka bulabilir. Siz de yakın zamanda bir Beyoğlu gezisi planlıyorsanız sitemizi inceleyerek Beyoğlu otelleri, Beyoğlu otel fiyatları, uygun fiyat seçenekleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Beyoğlu otellerinde konaklamadan önce rezervasyon yaptırmanız iyi olacaktır.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Nasıl Bir Yer Arıyorsun? Filtrelemek için Tıkla!{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyat Sor
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer? {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Tesisler Listeleniyor

Sıkça Sorulan Sorular

Beyoğlu/Taksim bölgesindeki hangi oteller çiftler için en uygun?

Galata Antique Hotel'in eklektik, şık ve jakuzili odaları zevkle döşenmiş.

Beyoğlu/Taksim bölgesindeki hangi oteller güzel manzaraya sahip?

Exe Adahan Galata'nın roof terasındaki olağanüstü İstanbul manzarası epey cezbedici! Benzersiz atmosferi olan tarihi bir otel!

Beyoğlu/Taksim bölgesindeki hangi oteller aileler için en uygun?

Faik Pasha Suites; eski İstanbul tadında, seçme antika eşyalar ile detaylandırılmış, konforlu ve donanıml suite odalardan oluşuyor.

Beyoğlu/Taksim bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?

Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Beyoğlu/Taksim bölgesindeki hangi oteller güzel kahvaltı servisine sahip?

Faik Pasha Suites; kahvaltıda glutensiz ekmekler, ev yapımı reçeller zengin bir lezzet sunuyor. Nar reçelinin tadını öve öve bitiremiyorlar.

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler