Birgi'de Nerede Yenir

Bu güzel köy, adı üstünde köy, aslında çok geniş restoranların olduğu yer değildir. Çünkü ufak bir yerleşim yeridir. Olanaklarının çokluğuyla değil de şirinliğiyle karşımıza çıkmaktadır. İzmir ya Ödemiş gibi geniş seçenekler beklememek lazım. Tüm bunlara rağmen size sunacağı elbette güzel sunumlar olacaktır. İzmir Birgi köyüne geldiğinizde burada mutlaka Birgi Köyünden olan yerli kadınların dökmüş olduğu lokmalardan yiyin. Kuru incir özellikle Birgi Köyünde çok meşhurdur, alabilirsiniz. Mekân olarak bahsetmek gerekirse, Elif Hanımın Konağı olarak adlandırılan yerde, yani bahçede, yöresel köy ekmekli bir kahvaltı yapabilirsiniz. Nar Danesi Restoran otantik atmosferiyle öne çıkıyor buraya da gelebilirsiniz. Dost Ol Kebap ismini duyduğunuzda aklınıza et çeşitleri ve köfte gelsin. 1940 yılından itibaren hizmet vermektedir burası ve Ödemiş Köftesi denince akla gelen yerlerden birisidir. Baba Lokantası'nda yerel mutfağı tatmadan, adaçayı içip, Bozdağ patatesi yemeden dönmeyin. Birgi Köyünde meşhur olan şeylerden bahsedersek, yine İncir, Peksimet ve Bergama Tulumu gelebilir. Kestaneler ve Cevizleri de buradan alabilirsiniz. Sonbahara doğru geldiyseniz kestane ve cevizin hasat zamanı denk gelmişsiniz demektir. Katkısız buğday ekmeği ile meşhur olmuş Tokoğlu Fırınlarını da mutlaka denemenizi tavsiye ediyorum.

Birgi Gezi Rehberi için tıklayın!

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
28.05.2024
Çıkış
29.05.2024
Misafirler
2 misafir

Birgi Ata Konağı

5.0 · Harika · 3 yorum
Birgi Ata Konağı, Birgi İzmir
En iyi fiyat alınıyor

Saliha Hanım Taş Konak

5.0 · Harika · 5 yorum
Saliha Hanım Taş Konak, Birgi İzmir
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Birgi'de çiftler için en uygun oteller hangileridir?
Saliha Hanım Taş Konak'ın üslubu sıradan bir otelden ziyade keyifli bir ev havasında...
Birgi'de manzarası ile dikkat çeken oteller hangileridir?
Antik dönemde ismi Dios Hiêron olan bu köy, Ödemiş’e 10 km uzaklıkta. Dios Hiêron: Yunanca’da Zeus’un Kutsal Yeri anlamına geliyor. Bozdağ’ın yamacında asırlık çınar ve ceviz ağaçlarıyla çevrelenmiş. Manzara tahmin edeceğiniz üzere çok etkileyici. Eskiden İmam Birgivî’nin geleneğini sürdüren, hacıların hocaların eksik olmadığı, ekabir bir yermiş. Haremlik-selamlıklı, hayatlı, eyvanlı Türk evlerinin neredeyse hepsinin sırtları sokağa yüzleri içe dönük. Taş döşeli dar yolları ile görülmeye değer kesinlikle. Cemile Sultan Otel köyün kusursuz bütünlüğünü gözler önüne seriyor...
Birgi'de aileler için en uygun oteller hangileridir?
Birgi Ata Konağı olağanüstü bir tutku ve emek ile işlenmiş, yerellik duygusu hakim bir aile işletmesi. Mevsimine göre yaptıkları yöresel yemeklerde bütün övgüleri hak ediyor.
Birgi'de bulunan otellerin ortalama fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemize göz atabilirsiniz.
Birgi'de güzel kahvaltı servisi olan oteller hangileridir?
Birgi Ata Konağı'nda köyün kendine özgü çevresindeki manzaraya karşı kahvaltı yapmak keyifli...
Birgi'de evcil hayvan dostu olan oteller hangileridir?
Saliha Hanım Taş Konak evcil dostlarımızı kabul ediyor.
Birgi'de havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
İzmir Adnan Menderes Havaalanı Birgi'ye 97 km uzaklıkta. Sitemizden tavsiyelerimizi inceleyebilirsiniz.
Birgi'de bulunan romantik oteller hangileridir?
Birgi İzzet Efendi Taş Konak eklektik tarzdaki taş odaları ile romantik bir ambiyans yakalamış. Eşsiz sevimlilikte ölçülü odaları var.
Birgi'de yetişkinler için en uygun oteller hangileridir?
Cemile Sultan Hotel, müstakil girişli odaları ile doğayla iç içe kalabileceğiniz bir yer. Köyün havasına renk katan bir mekan.
Birgi'de Çakıroğlu Konağı yakınlarındaki oteller hangileridir?
Türk evlerinin en ihtişamlı konağı. 1761'de yapılmış. En büyük odadaki İstanbul tasviri ve meyveli tavan insanı bütünüyle mest ediyor.