Birgi Küçük ve Butik Otelleri
Haritada Göster
Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
13.06.2024
Çıkış
14.06.2024
Misafirler
2 misafir

Birgi Ata Konağı

5.0 · Harika · 3 yorum
Birgi Ata Konağı, Birgi İzmir
En iyi fiyat alınıyor

Saliha Hanım Taş Konak

5.0 · Harika · 5 yorum
Saliha Hanım Taş Konak, Birgi İzmir
En iyi fiyat alınıyor

Birgi Küçük ve Butik Otelleri

Hiç abartmadan söylüyoruz ki dünyanın belki de en güzel iklimlerinden birisi ülkemizin içinde bulunduğu Ege bölgesinin iklimi. Yakıcı olmayan sıcaklığı ile birlikte bölgedeki ormanlar, doğal yerler, koy ve körfezler, tarihi yerlerle birlikte Ege her ne kadar yoğun bir zaman ayrılarak gezilse de bitirilemeyecek güzelliklerle dolu. İşte bunlardan bir tanesi de İzmir'de bulunan Ödemiş yakınlarında Birgi-otelleri">Birgi Köyü. Güzelliği ve asaleti ile dillere destan Bozdağların serin ve temiz yamaçlarında yeşil mi yeşil bir coğrafya içerisinde adeta gizlenmiş bir şekilde bulunan Birgi Köyü yüzyıllar boyunca büyüyen ceviz ve kestane ağaçlarının arasında, yüksek taş duvarlı alaturka kiremitleri aşan pencereleriyle mutlaka gidilmesi görülmesi gereken şirin bir köyümüz.

 

Tatil dediğimiz zaman sadece deniz kum güneş gelmemeli akla. Kültürel miras da gelmeli mutlaka ve Birgi Köyünü gördükten sonra ülkemizde ne kadar da güzel, köklü tarihi olan yerlerin olduğunu fark ediyorsunuz. Köy yaşamı ve mimarisi arasında adeta kaybolup gidiyorsunuz. Özellikle ÇEKÜL vakfının koruması altında olan Birgi Köyü bugün ülkemizin en güzel köylerinden bir tanesi. Yazın ve sonbahar aylarında nüfusu kalabalıklaşan ziyaretçileri olan bir yer. Dolayısı ile biz de size ilk olarak bu zaman dilimleri içerisinde Birgi'yi ziyaret etmenizi tavsiye ediyoruz. Köyün tarihi ilk çağ medeniyetlerine kadar uzanıyor. Bir dönem sonra da Persler tarafından ele geçirilmiş sonrasında ise Roma Bizans Aydınoğulları ve Osmanlılar tarafından kullanılmış. Bir zamanlar nüfusu 7000 ile 8000'e yakınlaşmışken şimdilerde 3000 4000 civarında bir nüfusa sahip. Eskiden beri sürekli bir yerleşim yeri olmuş yani. 

 

Milli Mücadele döneminde Yunanlar tarafından köy yakılmış, tahrip edilmiş. Günümüzde ise eski güzelliğine kavuşmaya çalışıyor. Bu facia sayılmazsa, Birgi Köyü sürekli olarak güzelliğini koruyan ve hep gözde olan şirin bir köy. Eğer hala görmediyseniz, acele edin.

Birgi Gezi Notları
Birgi'ye Nasıl Gidilir
Birgi'de Yeme İçme Mekanları
Birgi Rehberi
Birgi'de Gezilecek ve Görülecek Yerler
Birgi'de Ne Yapılır, Yapılacaklar Önerisi
Birgi'den Ne Alınır 

Etiketler: Birgi otelleri, Birgi balayı otelleri, Birgi butik otelleri, Birgi jakuzili otel, Birgi havuzlu otel, Birgi şömineli otel, Birgi doğa içinde otel, Birgi otel, Birgi butik otel fiyatları
 

Birgi Gezi Rehberi için tıklayın!

Sıkça Sorulan Sorular

Birgi'de çiftler için en uygun oteller hangileridir?
Saliha Hanım Taş Konak'ın üslubu sıradan bir otelden ziyade keyifli bir ev havasında...
Birgi'de manzarası ile dikkat çeken oteller hangileridir?
Antik dönemde ismi Dios Hiêron olan bu köy, Ödemiş’e 10 km uzaklıkta. Dios Hiêron: Yunanca’da Zeus’un Kutsal Yeri anlamına geliyor. Bozdağ’ın yamacında asırlık çınar ve ceviz ağaçlarıyla çevrelenmiş. Manzara tahmin edeceğiniz üzere çok etkileyici. Eskiden İmam Birgivî’nin geleneğini sürdüren, hacıların hocaların eksik olmadığı, ekabir bir yermiş. Haremlik-selamlıklı, hayatlı, eyvanlı Türk evlerinin neredeyse hepsinin sırtları sokağa yüzleri içe dönük. Taş döşeli dar yolları ile görülmeye değer kesinlikle. Cemile Sultan Otel köyün kusursuz bütünlüğünü gözler önüne seriyor...
Birgi'de aileler için en uygun oteller hangileridir?
Birgi Ata Konağı olağanüstü bir tutku ve emek ile işlenmiş, yerellik duygusu hakim bir aile işletmesi. Mevsimine göre yaptıkları yöresel yemeklerde bütün övgüleri hak ediyor.
Birgi'de bulunan otellerin ortalama fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemize göz atabilirsiniz.
Birgi'de güzel kahvaltı servisi olan oteller hangileridir?
Birgi Ata Konağı'nda köyün kendine özgü çevresindeki manzaraya karşı kahvaltı yapmak keyifli...
Birgi'de evcil hayvan dostu olan oteller hangileridir?
Saliha Hanım Taş Konak evcil dostlarımızı kabul ediyor.
Birgi'de havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
İzmir Adnan Menderes Havaalanı Birgi'ye 97 km uzaklıkta. Sitemizden tavsiyelerimizi inceleyebilirsiniz.
Birgi'de bulunan romantik oteller hangileridir?
Birgi İzzet Efendi Taş Konak eklektik tarzdaki taş odaları ile romantik bir ambiyans yakalamış. Eşsiz sevimlilikte ölçülü odaları var.
Birgi'de yetişkinler için en uygun oteller hangileridir?
Cemile Sultan Hotel, müstakil girişli odaları ile doğayla iç içe kalabileceğiniz bir yer. Köyün havasına renk katan bir mekan.
Birgi'de Çakıroğlu Konağı yakınlarındaki oteller hangileridir?
Türk evlerinin en ihtişamlı konağı. 1761'de yapılmış. En büyük odadaki İstanbul tasviri ve meyveli tavan insanı bütünüyle mest ediyor.