Haritada Göster
Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
14.07.2024
Çıkış
15.07.2024
Misafirler
2 misafir

Casa Dell Arte Hotel, +12

4.5 · Harika · 11 yorum
Casa Dell Arte Hotel - Torba Bodrum
Ultra Lüks, Orijinal, Müthiş Tasarım, Sahil Oteli
En iyi fiyat alınıyor
3.8 · İyi · 5 yorum
Hotel Torbahan, Bodrum Muğla
En iyi fiyat alınıyor
4.0 · İyi · 1 yorum
Hotel Zeytinada, Bodrum Torba Muğla
En iyi fiyat alınıyor

Bodrum Torba Otelleri

Torba, Bodrum’un merkezine yaklaşık 6-7 kilometre uzaklıkta ve Bodrum Yarımadası’nın hemen baş tarafında yer alıyor. Yemyeşil çam ormanları ve denize kadar uzanan yolun her tarafının çam ağaçları ile kaplı olması ise size harika bir doğa manzarası sunuyor.

Son yıllarda Bodrum Torba’nın doğal güzellikleri ve denizi keşfedildikçe, Torba otellerinin sayısı da gittikçe artıyor. Genellikle deniz kenarında ve çam ormanlarının arasında konumlanan Torba butik otelleri, size harika manzaralar sunuyor. Denize kıyısı olan ve kendilerine ait plajları da bulunan Torba otellerinin hemen hepsinin, kendine ait bir yüzme havuzu da bulunuyor. Bodrum Torba otellerinde konaklarken hem denizin tadını çıkarabilir hem de doğa yürüyüşleri ile doğanın farkına varabilir, tekne turları ile de mavilikleri keşfe çıkabilirsiniz. Torba otellerinin muhteşem restoranlarında ise lezzetli yemeklerin tadına bakarak günün yorgunluğunu atacaksınız. Bodrum Torba otel fiyatları, sundukları hizmete ve konfora göre oldukça uygun. Siz de Torba’da geçirmeyi planladığınız bir yaz tatili için Bodrum Torba otellerini, otellerin fotoğraflarını ve oteller hakkında gerekli bilgiyi, uygun fiyat seçeneklerini sitemizden görebilirsiniz. Rezervasyon yaptırmayı ihmal etmeyin.

Bodrum Torba' ya Tatile Ne Zaman Gidilir?

Torba, Bodrum'un popüler bir tatil beldesidir ve genellikle yaz aylarında, yani Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında en yoğun ziyaretçi akınına uğrar. Bu aylarda deniz sıcaklıkları ideal seviyededir ve plajları, restoranları ve diğer turistik mekanları ziyaret etmek için uygun bir dönemdir. Temmuz ve Ağustos aylarında yoğun turist kalabalığı ve yüksek fiyatlarla karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle, Torba'yı ziyaret etmek için en uygun zamanlar, ilkbahar aylarıdır. Bu dönemlerde hava sıcaklıkları hala oldukça hoş olabilir ve kalabalıklardan kaçınabilirsiniz. 

Bodrum Torba' ya Nasıl Gidilir?

Otobüsle ya da uçakla Muğla’ya ulaştıktan sonra Bodrum merkeze gelmelisiniz. Torba, Bodrum-Milas Havaalanı’na yaklaşık 20 kilometre uzaklıkta bulunuyor. Bodrum merkezden Torba’ya düzenli olarak dolmuş ya da minibüs seferleri var. Çok kısa bir yolculuktan sonra Torba’ya ulaşabilirsiniz.    

Eğer kendi aracınızla Bodrum Torba’ya ulaşmak isterseniz, Bodrum merkeze geldikten sonra yaklaşık 5-6 kilometre daha tabelaları takip ederek gittiğinizde Torba’ya ulaşabilirsiniz. Bazı yol bilgileri ise şöyle:
•    Muğla - Torba arası yaklaşık 110 kilometre ve 1 buçuk saat kadar sürmektedir.
•    İstanbul - Torba arası yaklaşık 790 kilometre ve 10 saat 45 dakika kadar sürmektedir.
•    Ankara - Torba arası yaklaşık 710 kilometre ve 9 saat 50 dakika kadar sürmektedir.
•    İzmir - Torba arası yaklaşık 250 kilometre ve 3 saat 10 dakika kadar sürmektedir.
•    Bursa - Torba arası yaklaşık 555 kilometre ve 7 saat kadar sürmektedir.

Bodrum Torba' da Mutlaka Gezilmesi Görülmesi Gereken Yerler Nerelerdir?

Eski bir tarihi olan Bodrum Yarımadası’nda Lelegler’den kalma 2500 yıllık anıt kaya mezarlarını mutlaka görmelisiniz. Beldenin ve yarımadanın en eskileri bu topluluk. Binlerce yıldır ayakta kalan bu mezarlar ve tarihi kalıntılar görülmeyi hak ediyor.   

Büyük İskender’in Asya seferi sırasında, önündeki hendekler sebebiyle geçemediği kapı olan Mindos Kapısı’ndan bugüne kadar kalan sütunları mutlaka görmelisiniz. Buraya ulaşmak için beldenin batı tarafından eski Türk mezarlarının yanındaki Eski Kümbet’i de görerek geleceksiniz.    

Bodrum merkeze bu karda yakın olan Torba’ya geldiğinizde Tavşan Adası’na gidip oradaki kalıntıları görmeli, Tarihi Kral Yolu’ndan yürüyerek adaya geçmeli ve adanın güney tarafında doğal plaj olan yerde denize girmelisiniz. Diz boyuna gelen denize girerek suyun üzerinde yürüyormuşsunuz hissi sizi farklı hissettirecek.    

Zeytin Limanı diye biline yere gidebilirsiniz. Eğer uygun zamandaysanız oradan bir tekne ile Didim’e bile geçebilir ve oradaki tarihi ve doğal güzellikleri de görebilirsiniz.    

Torba’nın doğu tarafından bulunan Antik Bizans Manastırı’nı ziyaret edebilirsiniz. Bodrum merkeze giderek Bodrum Çarşısı’nı, Bodrum Kalesi’ni ve Bodrum Sualtı Arkeolojisi Müzesi’ni görebilirsiniz.

Bodrum Torba Alışveriş Önerileri

Yerel Pazarlar

Bodrum'un çevresindeki köylerde ve Torba'da yerel pazarlar bulunabilir. Bu pazarlarda el yapımı hediyelik eşyalar, takılar, tekstil ürünleri ve yöresel ürünler bulabilirsiniz.

Butik Mağazalar

Torba, şık butik mağazalarıyla ünlüdür. Sahil boyunca yürüyüş yaparken veya merkezi bölgelerde dolaşırken birçok butik mağaza ve tasarım dükkanıyla karşılaşabilirsiniz. Özellikle el yapımı takılar, plaj kıyafetleri ve dekoratif eşyalar gibi ürünler bulabilirsiniz.

Bodrum Torba Eğlence Önerileri

Plaj Keyfi

Torba'nın güzel plajlarında güneşin tadını çıkarabilirsiniz. Sakin ve temiz plajlarında denize girebilir, güneşlenerek dinlenebilirsiniz.

Su Sporları

Torba'da su sporları yapabileceğiniz birçok imkan bulunmaktadır. Jet ski, deniz kayağı, rüzgar sörfü gibi aktivitelerle heyecan dolu anlar yaşayabilirsiniz.

Tekne Turları

Bodrum'un eşsiz koylarını keşfetmek için Torba'dan düzenlenen tekne turlarına katılabilirsiniz. Mavi yolculuk yaparak turkuaz denizin keyfini çıkarabilirsiniz.

Bodrum Torba Tarihçesi

Bodrum'un Torba bölgesi, tarih boyunca farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış bir yerdir. İsimlerinde Bodrum'un antik dönemdeki adı olan "Halicarnassus"un geçtiği birçok eski kaynak bulunmaktadır. Torba'nın tarihçesi de bu zengin geçmişe dayanmaktadır. Antik dönemde, Halikarnasos (Halicarnassus) şehri, Karya bölgesinin en önemli yerleşimlerinden biriydi. Halikarnasos, ünlü tarihçi Herodot'un doğum yeri olarak bilinir ve aynı zamanda dünyanın yedi harikasından biri olan Mausoleion (Mausollos'un mezar anıtı) ile tanınır. Torba'nın bulunduğu bölge, antik dönemde de denizcilik ve ticaret açısından önemli bir liman konumundaydı. Antik dönemde burada bir liman ve balıkçı köyü bulunmaktaydı. Daha sonraları, bölge çeşitli medeniyetlerin hakimiyeti altına girmiştir. Roma İmparatorluğu döneminde, bölge önemli bir konaklama ve dinlenme yeri haline gelmiştir. Bizans ve Osmanlı dönemlerinde de bölgenin önemi devam etmiştir. Modern dönemde, Bodrum Yarımadası'nın turistik bir merkezi haline gelmesiyle Torba da turizm açısından gelişmeye başlamıştır. Özellikle son yıllarda, Bodrum'un çekiciliği ve popülaritesi arttıkça Torba da turistlerin ilgisini çeken bir tatil beldesi haline gelmiştir. Torba, lüks otelleri, güzel plajları ve doğal güzellikleriyle Bodrum'un önemli turizm merkezlerinden biridir.

Bodrum Torba Neyi ile Ünlü?

Doğal Güzellikleri

Torba, doğal güzellikleriyle de ünlüdür. Yeşillikler içinde yer alan beldede, kıyı şeridi boyunca uzanan manzaralar ve doğal yaşam alanları bulunur.

Sakin Atmosferi

Bodrum'un merkezine göre daha sakin ve huzurlu bir atmosfere sahip olan Torba, dinlenmek ve stresten uzaklaşmak isteyenler için ideal bir destinasyondur.

Bodrum Torba' da Nerede Denize Girilir? 

Torba Plajı

Torba'nın ana plajı olan Torba Plajı, kumlu ve temiz bir plajdır. Birçok otelin bulunduğu bu bölgede, şezlong ve şemsiye kiralama imkanı da vardır.

Bodrum Torba' da Yapılacak En İyi Şeyler

Torba’nın tertemiz plajının ve berrak denizinin tadını çıkarmak için bolca yüzüp güneşlenebilirsiniz. Akşam sahil kenarındaki balık restoranlarında taze mevsim balıklarının ve mezelerin keyfini çıkarabilirsiniz.   

Bodrum merkeze gidip ister alışveriş yapabilir, ister tarihi yerleri ve müzeleri gezebilir, isterseniz de akşam bodrum’un eğlenceli gece hayatına kendinizi bırakabilirsiniz.   

Torba’da günübirlik düzenlenen tekne turlarına katılabilir, farklı koyları ve irili ufaklı pek çok adacığı keşfedebilirsiniz. İsterseniz tekneyle Didim’e bile gidebilirsiniz.    

Torba’da, Bodrum’da ve civar beldelerde bulunan tarihi ve turistik mekânları gezebilirsiniz. Bodrum Kalesi, müzeler, Lelegler’den kalma mezarlar, Mindos Kapısı gibi…   

Son yıllara kadar küçük bir köy olan Torba’da iç kesimlerde kalan köyleri keşfetmek için bir yürüyüş planlayabilirsiniz. Hem bolca fotoğraf da çekersiniz, beldenin dar sokaklarında oranın yerli halkının yaşantısına tanıklık da edebilirsiniz.   

Sahilin içine kadar sokulan çam ağaçları ile örülü Torba’da güzel bir doğa yürüyüşü da planlayabilirsiniz.

Bodrum Torba  Yeme – İçme Önerileri

Torba’da hemen hemen istediğiniz her lezzeti bulabileceğiniz çok sayıda lokanta ve restoran mevcut. İsterseniz hemen bir tostçuya girip öğününüzü geçiştirebilir, isterseniz fast food restoranlarında yemek yiyebilir, isterseniz ızgara et, kebap, pide gibi lezzetleri deneyebilir, isterseniz de zeytinyağlı ev yemeklerinin yapıldığı restoranlara gidebilirsiniz. Ayrıca hemen her tatil bölgesinde olduğu gibi gözlemeci teyzelere rastlayabilirsiniz.   

Torba’nın geleneksel yemek kültürü ise genellikle Ege ve Akdeniz mutfağı lezzetlerinin iç içe geçtiği ve zeytinyağlıların hâkim olduğu bir kültür. Hafif zeytinyağlı yemekler ve salatalar ya da çeşitli ot yemekleri ağırlıklı olarak var. Bazı yöresel yemekler ise şöyle: ahtapot çorbası, kabak çiçeği dolması, acı ot kavurması, çökertme kebabı, Ege patlıcanı, hardallı salata, acı ot kavurması.    

Bunların dışında Torba’da sahil kenarında çok sayıda balık restoranı görebilirsiniz. Deniz kenarına gidip de balık keyfi yapmadan olmaz. Torba’da hemen tüm balık restoranlarında taze mevsim balıklarını, farklı pek çok deniz ürününü ve çeşit çeşit lezzetli zeytinyağlı mezeleri bulmanız mümkün. Gün batımına karşı şarabınızı ya da rakınızı yudumlarken zeytinyağlı mezelerin yanında taze mevsim balıkları çok da güzel olacaktır. Şimdiden afiyet olsun.

Torba’nın büyüleyici atmosferinde yer alan Malva Restoran, Bodrum’un en seçkin gastronomi duraklarından biri olarak öne çıkıyor. Menünün başlangıç kısmında zengin meze çeşitleri, taze deniz ürünleri ve özel soslarla hazırlanmış atıştırmalıklar yer alıyor. Ana yemeklerde, deniz mahsulleri, et ve tavuk yemekleri öne çıkar. Izgara levrek, deniz mahsulleri risotto ve kuzu incik gibi lezzetler, şefin özel tarifleriyle servis ediliyor.

Bodrum’un gözde bölgelerinden Torba'da yer alan Frankie Beach Club, lüks ve eğlencenin mükemmel bir birleşimini sunan bir mekan olarak öne çıkıyor. Frankie Beach Club’un restoranı, deniz ürünlerinden taze salatalara, uluslararası mutfaklardan yerel lezzetlere kadar geniş bir yelpazede yemekler sunuyor. Şeflerin özenle hazırladığı bu yemekler, damak zevkinize hitap ediyor.

Editör'den tavsiye

Gonca Balık Torba / Bodrum... Gözü kapalı tavsiye edilir... Musto Bodrum keza aynı...

Bodrum Torba Çocuk Dostu Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Bodrum'un Torba beldesi, sakin ve huzurlu atmosferiyle aileler için ideal bir tatil destinasyonudur. Çocuk dostu, küçük ve butik tarzda otel seçeneklerini küçük oteller sitesinden inceleyebilirsiniz.

Bodrum Torba  Denize Sıfır Konumda Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Bodrum'un Torba beldesinde denize sıfır konumda bulunan küçük ve butik tarzda otel seçeneklerini küçük oteller sitesinden inceleyebilirsiniz.

Bodrum Torba Tekerlekli Sandalyeye Uygun Küçük & Butik Oteller Hangileri? 

Bodrum'un Torba beldesinde tekerlekli sandalye dostu ve erişilebilir olanaklara sahip butik tarzda oteller bulmak biraz zor olabilir, çünkü bu tür özelliklere sahip otellerin sayısı sınırlıdır. 

Bodrum Torba İleri Yaş Dostu Küçük & Butik Oteller Hangileri? 

Bodrum'un Torba beldesinde ileri yaş grubu için uygun olan ve butik tarzda otel seçeneklerini küçük oteller sitesinden inceleyebilirsiniz.

Bodrum Torba  Hayvan Dostu Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Bodrum'un Torba beldesinde hayvan dostu ve küçük butik otellerin sayısı sınırlı olabilir, bu tarz otelleri incelemek için küçük oteller sitesinden inceleyebilirsiniz.

Bodrum Torba  Havuzlu Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Hotel Zeytinada

Bodrum Torba  Her Şey Dahil Küçük & Butik Oteller Hangileri?

Bodrum'un Torba beldesinde her şey dahil konsepti sunan küçük ve butik otellerin sayısı oldukça sınırlıdır.

Bodrum Torba Otellerinde Erken Rezervasyon Fırsatları

Bodrum'un Torba beldesinde oteller genellikle sezon öncesi veya belirli dönemlerde erken rezervasyon fırsatları sunarlar. Erken rezervasyon yaparak tatilinizi daha uygun fiyatlara planlayabilirsiniz.

Etiketler: torba otelleri, torba balayı otelleri, torba deniz kenarı otel, torba butik otelleri, torba jakuzili otel, torba havuzlu otel, torba şömineli otel, torba deniz manzaralı otel, torba doğa içinde otel, torba otel, torba denize sıfır butik otel fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Bodrum Torba'da hangi işletmeler aileler için en uygun?
Hotel Zeytinada, doğa oldukça cömert burada. Ağaçların arasında olmanın keyfini sürün...
Bodrum Torba bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Bodrum Torba bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Bodrum Milas Havaalanı 33 km uzaklıkta. Sitemizde refere ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.
Bodrum Torba bölgesinde merkeze yakın oteller hangileri?
Hotel Torbahan'ın son derece şık ve oturmuş bir üslubu var.
Bodrum Torba bölgesinde yetişkin oteller hangileri?
Casa Dell Arte Hotel, kıdemli sanatçıların eserlerinin olduğu çok özel bir yer burası.