Bursa Gezilecek Yerler

Bu şehirde gezilecek yerler saymakla bitecek gibi değildir. İlk olarak tarihi ve kültürel yerlerden başlamak gerekirse, Ulu Cami, Yeşil Cami ve Yeşil Türbe, Koza Han, Muradiye Külliyesi, Osman Gazi ve Orhan Gazi Türbeleri, Irgandı Köprüsü, Hanlar Bölgesi ve Kapalı Çarşı, Emir Sultan ve Türbesi, Saltanat Kapısı olarak da bilinen Bursa Kalesi, Türk-İslam Eserleri Müzesi (Yeşil Medrese) ve Bursa Arkeoloji Müzesini gezebilirsiniz. Bilindiği gibi Bursa bir dönem Osmanlı Devletine başkentlik yapmıştır ve bu bakımdan birçok tarihi mekanı barındırmaktadır bünyesinde. Hem de Türk kültürü açısından son derece önemli eserleri bulundurmaktadır. Uludağ ise önemli doğa ve kış turizmi merkezidir. Farklı bir açıdan da Soğanlı Botanik Parkı ve Hayvanat Bahçesi gezilebilir.

BURSA - ULU CAMİ: Yıldırım Bayezid, 1396 yılında Niğbolu’daki zaferinden elde ettiği ganimetle 20 cami inşa etmeye karar vermiş. İkna edip 20 kubbeli tek cami yaptırmışlar. Osmanlı’nın en güzel iç mekana sahip camisi olabilir Ulu Camii. Ortasında üstü açık bir şadırvan bulunuyor. Muazzam bir ışığı var. 1854’teki depremde hasar görmüş, yeniden tezyin edilmiş. İçerisi 192 adet hat levhası ile süslü. Eşi benzeri olmayan eserler bunlar.
Yan taraftaki Koza Han’ın avlusunda bol bol vakit geçirin. Ne kadar çok oturursanız oturun az gelecek. Kocaman çınar ağaçları insanı kendine bağlıyor tabii hanın güzelim esnafının naifliği de...

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
04.03.2024
Çıkış
05.03.2024
Misafirler
2 misafir
4.4 · Harika · 8 yorum
Otelde özel derleme kitaplar, tasvirler ve çok sayıda güzel tablolar var.
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Bursa Merkez bölgesindeki hangi işletmeler aileler için en uygun?
7 Rooms Hotel Bamboo Park; minimalist çizgileri, bahçeye bakan büyük pencereleri ve sade şıklığı ile dikkat çekiyor.
Bursa Merkez bölgesinde kalmak için en iyi oteller hangileri?
Kitap Evi Hotel, Bursa'ya bambaşka bir nefes getirmiş. Avlusunun benzersiz bir atmosferi var.
Bursa Merkez bölgesindeki hangi oteller güzel kahvaltı servisine sahip?
Kitap Evi Hotel; atmosfer açısından kusursuz avlusunda, zengin ve lezzetli bir serpme kahvaltı sunuyor. Bütün övgüleri hak ediyor.
Bursa Merkez bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Şehir merkezine Bursa Yenişehir Havalimanı 50 km uzaklıkta bulunuyor.