Bursa Merkez

Tarih ve Gelecek El Ele…

Osman Gazi’nin vasiyeti olan Bursa öyle bir şehir ki, hem geçmişin derin izlerini sizlere sunuyor hem de modernliğin tüm yüzünü olanca cömertliğiyle size gösteriyor. Bu şehirde her şey var. Tarih; hem de en derinlemesine, mutfak; hem de bin bir çeşidiyle, eğlence; hem de her dönemde var. Geçmişte beri önemli bir noktada olan bir şehir olduğu için, Bursa’yı gezmek uzun bir müddet ister. Çünkü bir şehri gezerken aklınıza gelebilecek her şey bolca bulunmaktadır Bursa’da. Adeta tarih ve
gelecek el ele… Merkez’de yer alan Bursa Ulu Cami zaten başlı başına bir tarih ve medeniyet abidesi gibidir. Burayı en ez 3-4 saatte anlaya anlaya gezebilirsiniz. Sonrasında otantik Bursa Çarşısı ve tabi Bursa Mutfağı… Her biri yüzyıllara dayanan hikâyesiyle sizlere en özel gezilerden biri yaşatacak önemli figürlerdir. Yeşil Türbe ve Bursa Koza Han gibi mekânları da gezmeyi asla ihmal etmeyiniz. Bursa mutfağı size hem anlık hem de daha sonra tüketebileceğiniz birçok ürün de sunmaktadır. Meşhur İskender Kebabı ile birlikte kestane şekeri bunların başında gelmektedir. Yerinde tatmayı sevdiklerinize ikram etmeyi asla unutmayın. Gerek şehir içi düzeni gerek ulaşımdaki kolaylığı ile birlikte Bursa Merkez son derece rahat gezebileceğiniz bir yer. Aradığınız her şeyi tıpkı İstanbul gibi en kolay bulabileceğiniz merkezlerin başında gelmektedir. Ayrıca etrafındaki çok yakın ilçeleri de kültür, doğa ve yaz turizmi açısından son derece zengindir. Günümüzde İstanbul başta olmak üzere birçok noktadan Bursa’ya ulaşım oldukça kolaydır. Hava, kara ve deniz yoluyla hemen her gün ve saat ulaşım imkânı da bulunmaktadır. Civardaki Triyle ve Cumalıkızık gibi köylerini de gezebilirsiniz.

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
13.06.2024
Çıkış
14.06.2024
Misafirler
2 misafir
4.4 · Harika · 8 yorum
Kitap Evi Hotel, Bursa
Otelde özel derleme kitaplar, tasvirler ve çok sayıda güzel tablolar var.
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Bursa Merkez bölgesindeki hangi işletmeler aileler için en uygun?
7 Rooms Hotel Bamboo Park; minimalist çizgileri, bahçeye bakan büyük pencereleri ve sade şıklığı ile dikkat çekiyor.
Bursa Merkez bölgesinde kalmak için en iyi oteller hangileri?
Kitap Evi Hotel, Bursa'ya bambaşka bir nefes getirmiş. Avlusunun benzersiz bir atmosferi var.
Bursa Merkez bölgesindeki hangi oteller güzel kahvaltı servisine sahip?
Kitap Evi Hotel; atmosfer açısından kusursuz avlusunda, zengin ve lezzetli bir serpme kahvaltı sunuyor. Bütün övgüleri hak ediyor.
Bursa Merkez bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Şehir merkezine Bursa Yenişehir Havalimanı 50 km uzaklıkta bulunuyor.