×

Mesudiye'de Gezilecek Yerler


Mesudiye’ye geldiğinizde Datça merkezi ve Eski Datça olarak bilinen yerleri gezebilirsiniz. Eski Datça Mahallesi’ni, sokaklarını ve samimi halkını görebilirsiniz. Reşadiye ve Hızırşah Köyü’nü gezebilirsiniz.
Gebekum diye bilinen beldeye giderek harika plajlarında denize girebilirsiniz. Kargı Koyu, Palamutbükü, Ovabükü, Hayıtbükü gibi koy ve büklere gidebilirsiniz.
Knidos Antik Kenti’ni ziyaret edebilirsiniz. Knidos Kenti’nin en ilginç yapısı Aphrodite Tapınağı. İnsan imgesinin düşünebildiği en güzel Aphrodite, sanat tarihinin ilk çıplak kadın heykeli Knidos Aphrodite'i.
M.Ö. IV. yüzyılda yaşayan Knidoslu ünlü matematikçi ve astronom Eudoksos'un Güneş Saati’ni de görebilirsiniz. Mevsimleri ve saatleri gösteren bu saatin, dünyada bir eşi daha yok.
M.Ö. 350-400 gibi tarihlenen Aslanlı Gömüt. Orijinali piramit şeklinde olan bu Dor gömütünün tepesinde 3 m. uzunluğunda, 1.80 m. yüksekliğinde bir aslan heykeli bulunuyormuş. 1 ton ağırlığındaki bu şahane aslan bugün British Museum'da. 

    Antik çağda Knidos'a giden ticaret gemilerinin fırtınalı havalarda sığındıkları ve yüklerini boşalttıkları Körmen Limanı. Ege Denizi ile Akdeniz'in bir arada görülebildiği tek yer ise Balıkaşıran. Burayı ziyaret edebilirsiniz.
Tekne turlarına katılarak Datça’nın ve Mesudiye’nin el değmemiş koylarına ve büklerine gidebilirsiniz. Plajlarını gezebilir ve her gün farklı bir plajda denize girebilirsiniz.
 

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Detaylı Arama Yapın{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
5 üzerinden Konuk Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler