×

Datça Mesudiye Rehberi


Palmiyeler Arasında Yolculuk…
Hani bir şarkı vardı ya, 'orada bir köy var uzakta, o köy bizim köyümüz' diye başlar ve 'gelmesek de gitmesek de' diye devam eder. Evet, Datça'da da bir köy var ama buranın sakinleri o köye uzaktan bakmıyor ve adeta her zerresine kadar içerisinde yaşıyor. Çünkü Datça'ya bağlı olan Mesudiye Köyü o kadar güzel ki terk etmek için hiçbir sebebiniz yok. Yeni kanunla her ne kadar mahalle kavramına bürünse de, Mesudiye hala bir köy hem de çok güzel ve çekici bir köy. Palmiyeler arasında yolculuk yapabileceğiniz ve bir anda müthiş koylarına ulaşabileceğiniz bir köy.
Datça'nın Akdeniz'e bakan tarafında çok eski zamanlardan beri kurulan Mesudiye Köyü özellikle son dönemlerde gerek sosyal medya gerekse de gelen ziyaretçilerin olumlu izlenimleri sayesinde gittikçe popüler olan bir yer haline geldi. Mesudiye halkı, hayatın içinden bir halk ve gelen turistlerle çok samimi ilişkiler içerisinde olduğundan bir gelenin tekrar gelmek istediği bir yer olarak karşımıza çıkmakta.
Bakir koyları, korunmuş doğası ve mis gibi havasıyla Datça Mesudiye Köyü gelinmesi ve görülmesi gereken yerlerden. Datça'nın en çok mahallesi bulunan bölgesi olarak karşımıza çıkmakta Mesudiye ve Kızılbük, Hayıtbükü, Ovabükü gibi ünü ülkemizi aşıp dünyaca bilinen koylara sahip. Özellikle aile işletmelerinin olduğu Mesudiye ve koyları çocuklar için de hiç tehlikeli değil. Doğasından faydalanabileceğiniz, köy kavramını yerinden yaşayabileceğiniz güzide bir beldemiz. Ayrıca Mesudiye'nin yerli halı kışın tarımsal üretim, yazın turizm ile geçimin sağladığından burada birçok organik ürünü de bir arada bulabilirsiniz. Zeytin, turunçgillerin tüm ürünleri, özellikle badem, bal ve arı ürünleri, sera ürünleri bolca bulunmakta ve fiyat olarak da hayli uygun.
Datça Mesudiye Köyü'ne (Buradaki insanlar mahalle kavramına alışamamış ısrarla köy diyorlar) geldiğinizde sizi sakin bir sessizlik, tertemiz deniz, bol oksijenli hava ve bir o kadar da neşeli bir halk bekliyor. Palmiyelerle kaplı ormanlık alanlarda dolaşmayı, bisiklete binmeyi ve piknik yapmayı da unutmayın.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Nasıl Bir Yer Arıyorsun? Filtrelemek için Tıkla!{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyat Sor
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer? {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Tesisler Listeleniyor

Sıkça Sorulan Sorular

Datça Mesudiye'de hangi işletmeler güzel manzaraya sahip?

Gabaklar Bungalows, denize sıfır konumda. Ortak mekanları cömert, şirin bir yer burası.

Datça Mesudiye bölgesindeki hangi işletmeler aileler için en uygun?

Hayıtbükü Ahşap Evleri, natürel ahşap bungalovları ortama uyum sağlamış. 50 metre ileride kendi plajları bulunuyor. Her şey doğal...

Datça Mesudiye bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?

Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Datça Mesudiye bölgesindeki evcil hayvan dostu oteller hangileridir?

Ada Pansiyon Ovabükü evcil dostlarımızı kabul ediyor.

Datça Mesudiye bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?

Milas Bodrum Havaalanı 93 km uzaklıkta bulunuyor. Sitemizde refere ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler