Finike Rehberi

Portakal, Oksijen ve Deniz…

Lise tarih kitaplarından duymuşuzdur bir Akdeniz medeniyeti olan Fenikelileri. Antalya'nın bir bölgesi olan Finike tahminlere göre adını bu medeniyetten almış. Günümüzde portakal deyince akla ilk gelen yerlerden biri ve ayrıca o muhteşem havasıyla Bey Dağlarından gelen oksijen deposu üstüne bir de Gökliman Plajının tertemiz suyu ile birleşti mi işte çok güzel ve renkli bir tatil planı çıkıyor ortaya.

Etrafı doğal ve tarihi güzelliklerle doludur Finike'nin. Gezinizi esnasında birçok noktada medeniyet kalıntılarını görmeniz mümkün. Arykanda Antik Kenti ünlü Likya Medeniyetinden kalan birçok figürü gözler önüne seriyor. Doğal güzelliklerden Suluin Mağarası Anadolu üzerindeki en büyük su altı mağarasıdır. Mağaranın bir diğer ismi de Zincirli Gök Mağara olarak bilinir. Burda dalış dahi yapabilirsiniz. Korkutucu görüntü sizi korkutmasın : Bir de Gökliman Plajı vardır doğal güzelliklerden. Yeşil ile mavinin klasik buluşmasını andıran görüntüsü ile denize girebileceğiniz tertemiz bir ortam sizi beklemektedir. Finike'ye kadar gelmişken yaz kış fark etmeksizin meşhur Finike Hamamı'nı denemenizi tavsiye ederiz. Finike'yi Finike yapan en önemli unsurlardan biri de festivalleridir. Önceleri Portakal Festivali ve Kabotaj Bayramı Kutlamaları adı altında iki farklı halde yapılan festivaller atık birleştirildi ve tek festival olarak kutlanmakta, Finike'nin dünyaca ünlü portakalları, kültürü büyük bir özveriyle tanıtılmaktadır. Eğer gezi ve turunuzu festival zamanına denk getirebilirseniz Finike sizler için daha anlamlı ve daha güzel gözükecektir. Özellikle liman kısmında bol bol fotoğraf çekip, bölgenin farklı yerlerinden günbatımını farklı zaman dilimi içerisinde yakalamaya çalışabilirsiniz. Ulaşım olarak da kara ve hava yolunu tercih edebilirsiniz. Antalya Havalimanı ve Antalya Otogarı eğer özel aracınız yoksa size kolaylık sağlayabilir. Şehir merkezinden de Finike istikametine doğru birçok seçenek (servis, araç kiralama, Havaş, taksi vs.) bulunmaktadır.

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
04.03.2024
Çıkış
05.03.2024
Misafirler
2 misafir

Fortunella Suites & Villas

5.0 · Harika · 11 yorum
En iyi fiyat alınıyor
5.0 · Harika · 5 yorum
En iyi fiyat alınıyor
Şu anda kapalı
01 Nis ile 01 Ara arasında açık

DedeEvi

5.0 · Harika · 1 yorum
Renove Edilmiş Tarihi Ev
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Finike'de manzarası ile dikkat çeken oteller hangileridir?
Finike'nin tartışmasız en şık yeri olan Turkuaz Köy, Limyros Nehri kenarında olağanüstü doğasıyla ve orijinal dokusuyla tercih sebebiniz olabilir.
Finike'de bulunan otellerin ortalama fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Finike'de tavsiye edebileceğiniz en iyi oteller hangileridir?
Turkuaz Köy'ün nehir manzaralı odaları zevkle döşenmiş. Havaya narenciye çiçeği kokusu hakim...
Finike'de güzel kahvaltı servisi olan oteller hangileridir?
Narenciye ve zeytin ağaçları ile nehrin kenarına sıkışmış, sessiz ve şık bir yer Turkuaz Köy. Hasatını kendi aldıkları doğal ürünlerle hazırlanan kahvaltının tadı bir başka oluyor...
Finike'de evcil hayvan dostu olan oteller hangileridir?
Turkuaz Köy evcil dostlarımızı kabul ediyor.
Finike'de havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Antalya Havalimanı Finike'ye 114 km uzaklıkta bulunuyor. Sitemizdeki önerilerimizi inceleyebilirsiniz.
Finike'de Arykanda yakınındaki oteller hangileridir?
Tarihi bir antik dağ kenti Arykanda: adını sırtını yasladığı heybetli kaya duvarından alıyor. Kentten bazı kaynaklarda ‘’zevkine düşkün insanların yaşadığı yer’’ olarak bahsediliyor. Kök salmış çam ve sedir ağaçlarının gölgesi altında, eski medeniyeti hissettiren tılsımı olan bir yer: stoa, dükkanlar, vadiye dönük agora, erken ve geç dönem kiliseler, bouleuterion, tiyatro, hamam, stadion, dizili anıt mezarları ve bir düzine küçük tapınak büyülemeye yetiyor. Otel önerilerimiz için sitemizi inceleyebilirsiniz.