×

Rahibelerin İnziva Odasında Bir Gece Konaklama Bin 200 Euro 132 kişi tarafından bu hafta okundu

Kapadokya bölgesinde son yıllarda bir biri ardına hizmete kazandırılan butik otellerdeki doğal mağara suit odalar, ihtişamlı görünümlerinin yanı sıra, bir gecelik fiyatları ile de dudak uçuklatıyor.

Ürgüp ilçesinin Ayvalı köyündeki Gamirasu Otel'deki Bizans döneminde rahibelerin kaldığı öne sürülen tüf kayaya oyulu mağara odada konaklamak isteyenler, geceliğine bin 200 Euro'yu gözden çıkarmaları gerekiyor. 

Bizans döneminde inzivaya çekilen rahibelerin kaldığı öne sürülen kilise, mutfak ve dinlenme odalarından oluşan sosyal donatılara sahip yerleşim alanlarını restore ederek turizmin hizmetine kazandırdığını söyleyen otel sahibi İbrahim Baştutan, özellikle ABD, Almanya, Fransa başta olmak üzere Japon turist gruplarının ilgi gösterdiğini söyledi. Butik otel mutfağında, müşterilerine tamamen organik tarım ürünlerinin sunulduğunu kaydeden Baştutan şu bilgileri verdi: 

"Gamirasu otelin en görkemli odasının restorasyonunu geçtiğimiz yıl tamamladık. 160 metrekarelik peribacası içerisinde jakuziden, hamamına, saunasından uydu yayınlarının izlenebileceği bir ortamı büyük bir özen ile dizayn ettik. Günlüğü de bin 200 Euro olarak belirledik. Bu yıl da bu odamıza ilgi olacağına inanıyorum. Çünkü bu odada kalanlar tamamen doğal bir atmosferde bir gün geçirmenin doyulmaz tadını yaşabiliyor ve geçmiş Kapadokya kültürüne ait derin izler içerisinde unutamayacakları gün geçiriyorlar. "

Haber kaynağı: http://www.medyarazzi.com/haber/20110902/382149/0/rahibelerin-inziva-odasinda-bir-gece-konaklama-bin-200-euro.html

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler