Kazdağları’nda Sömestr Tatili’nde Gezilecek Yerler ve Konaklama Önerisi

Yunan mitolojisindeki tanrıların çoktan terk ettiği ama arkalarında bir sürü hikaye bıraktığı Kazdağları’nda, geçtiğimiz ay ziyaret ettiğim yemyeşil bir doğanın kucağındayım.

Nasıl da yavaş burada hayat ve nasıl da koca bir huzur sığıyor içine, anlamak için mutlak yaşamalısınız.

Konaklama: Kazdağları’nın eteklerinde 40 dönümlük bir araziye kurulu Cabras Kazdağları Oteli, köylerdeki taş evlerin şehir modernliğiyle donatılmış hali. Otantik bir köy tatili yaparmış gibi oluyorsunuz ama her detayı düşünülmüş bir konforla ağırlanıyorsunuz. Ne güzel değil mi! https://www.kucukoteller.com.tr/cabras-kazdaglari

Ayrıca gastronomi konusunda da iddialı bir restorana sahip. Bahçede ata tohumu yetiştirip, mahsulü de mutfaklarında işliyorlar. Yani tabağa gelen lezzet iki adım ötedeki topraktan. Etler de bol oksijenli doğadan besili hayvanlardan. Cabras’ın taş fırını 500 yıllık geleneksel Türk karbonhidratını İtalya’nın Napoli hamuruyla harmanlamış. Dağlardan toplanan taze otlarla yapılan mezeler de cabası. Allah aşkına sofraya gelir de yenmez mi!

Bölgeden Gezi, Yeme İçme Önerileri
Bence Kazdağları’nı en süslü göreceğiniz mevsimler ilkbahar ve sonbahar. Ama yazın işin içine masmavi Ege giriyor, kış manzaraları da ayrı cezbediyor. Yani ne diyelim, her mevsim buyurun gelin.

Kazdağları’nda planlı gezerseniz muhteşem keşifler yapabiliyor, küçük anları büyük anılara çevirebiliyorsunuz. Hele de aracınız varsa ne ala! Bir açık hava müzesi gibi sürprizli bölgede görülecek çok yer var ama ille de görün diyeceğimiz yerlerin en başında Yeşilyurt Köyü, Paleo Gargara Antik Kenti, Arıklı, Behram Köyü, Assos Antik Liman, Cam Teras Altınoluk var. Önereceğimiz aktiviteler ise doğa yürüyüşleri, köy ziyaretleri ve jeep safari.

Min 3 gece konaklamalarda %10 , Min 5 gece konaklamada %15, Min.7 gece veya üstü konaklamalara %20 indirimleri mevcut.
( 0-12 yaş 1 çocuk misafir ücretsiz, ikinci ve üstü çocuk misafirler %50 indirimli konaklıyorlar.)Rezervasyon ve detaylı bilgi için oteli arayın, benden de selam söyleyin mutlaka +90 533 024 0595

Tesis evcil dostlar için uygun değil.
Bazı ev ve Odalarda şömine mevcut.

Mevzu Ege lezzetleri olunca ve işin içine köy ürünleri de girince iştah tavan yapıyor. Deniz ürünleri konusunda Adatepe’deki Filinta Restaurant, Küçükkuyu’daki Yengeç Restaurant, Gulet Restaurant ve Hasanaki, Kavurmacılar Köyü, Güre’de Antre No4 🥃, Edremit Merkez’de Tıflıpaşa Helvacısı ve Cumhuriyet Lokantası, Demirciköy, Ayvacık’ta Namu Atölye, Yeşilyurt Köyü’nde Trattoria Leo iyi seçimler.

Tren (Club)- Altınoluk, Köprü Beach Club- Zeytinli, Firuze (Yeni Nesil Meyhane) Güre, Kuzey Ege Kafası (Yeni Nesil Meyhane) Edremit, Manuka Beach Clup-Altınoluk da Kazdağları’nın eğlence adresleri.