Sabrinas Haus Oteli, butik konseptle dünyaya açılacak!

Bozburun'daki yenilenen Sabrinas Haus 15 odasıyla dünyanın en iyi butik otelleri arasına girmeye hazırlanıyor. 1.5 milyon liralık yatırımla yenilenen otelin koordinatörü Nermin Yurtoğlu, İstanbul'da otel ve gayrimenkul projeleriyle de ilgilendiklerini söyledi
Bodrum'da Alman gezgin Sabrina'nın 15 yıl önce kurarak bugün Türkiye'nin en iyi butik otellerinden biri haline getirdiği Sabrina's Haus'u alan tekstilci Mesut Gümüştaş, turizm ve gayrimenkul sektöründe büyümeyi hedefliyor. Grup, İstanbul'da oteli ve gayrimenkul projeleri için fırsat arıyor. Bodrum'daki butik otelin ardından grup Dolapdere'de sahip olduğu fabrika binasını butik otele çevireceğini ve İstanbul'un farklı bölgelerindeki butik gayrimenkul projelerine de sıcak bakıyor Yurtoğlu, Sultanahmet, Karaköy ve Kabataş bölgeleriyle ilgilendiklerini söylüyor. Bu yıl Sabrina's Haus'un başına başarılı turizmci Nermin Yurtoğlu'nun gelmesinin ardından oteli dünyanın en iyi butik otelleri listesine girmesi hedefleniyor. Yurtoğlu, otelin sahip olduğu sürekli müşteri kitlesine ek olarak bu yıl 32 metrelik Miss Austria yatıyla Yunan Adaları ile birleştirilen özel turlar düzenleyerek farklı bir kitleye de hitap edeceklerini söylüyor. Karayoluyla ulaşılamayan otelde Bozburun merkeze gelen misafirleri lüks bir tekne ile karşılanıyor. Yurtoğlu, isteyenleri Dalaman Havalimanı'ndan lüks araçla transfer ettiklerini belirtiyor.
Gecesi 300 eurodan başlıyor
Otelin oda sayısını 7'den 15'e çıkardıklarını ancak konsepti değiştirmediklerini söyleyen Yurtoğlu, oda fiyatlarının 300 ile 775 euro arasında değiştiğini kaydediyor. Bu sene 4 gün otelde 3 gün ise lüks guletle Yunan Adaları turunu içeren özel bir paket hazırladıklarını kaydeden Yurtoğlu, paket fiyatının kişi başı 2 bin euro olacağını da sözlerine ekliyor. Yurtoğlu, otelin Avrupalı turistlerin ziyaret ettiği bir butik otele dönüştüğünü söyleyerek Sabrina's Haus'un sloganını 'Benim Adım Aşk' anlamına gelen 'Love is my name' olarak belirlediklerini kaydediyor.