×

Erdek Otelleri

Ada ve yarım adalarıyla, tertemiz sahillerinin yanında doğal ve tarihi yerleri ile ülkemizin en eski turistik yerlerinden birisidir Erdek. Balıkesir ilinin içerisinde Kapıdağ Yarımadasında yerleşen bir ilçedir. Ülkemizde şu an yerli ve yabancı turistler tarafından bilinen en meşhur yaz turizm merkezlerinden de önce Erdek vardı. Bu bakımdan özellikle orta yaş ve üzerinde olan insanların aklına ilk gelen yerlerdendir. Her ne kadar son yıllarda önemi birazcık azalmış gibi gözükse de Erdek ve bu yörenin halkı yaz turizmi konusunda oldukça tecrübelidir.

Günümüze geldiğimizde Erdek modernleştirilmeye ve geliştirilmeye çalışılan bir yerdir. Her birimizin zihninde Erdek denilince yazlık kamplar ve turistik programlar gelir ve biz bu yöreyi bu yönleriyle ile tanırız ve hatırlarız. Gerek büyük şehirlere yakın oluşu ve gerekse de ulaşımının kolay olmasıyla Erdek bize her zaman yakındır. Turizm sezonu mayıs ayının başında açılır ve eylül ayının sonuna kadar sürer. Erdek yaz sıcaklığıyla güney bölgelerimizi aratmayacak özelliktedir.

Erdek sadece yaz turizminin güzelliği ile değil tarihten beri önemli medeniyetlere ev sahipliği yapmış olmasıyla da ünlüdür. Şarap, üzüm, zeytin ve zeytinyağı gibi üretimlerin merkez olmakla birlikte Bizans ve Osmanlılara da ev sahipliği yapmıştır. Evliya Çelebi Erkekten çok iyi bir şekilde bahseder. Bu özelliğiyle birlikte Türkiye'nin en eski turizm bölgesidir. Bölge halkı turizm konusunda çok tecrübelidir ve gerek yerli gerekse de yabancı turistlere karşı çok hassastır, turizmin kıymetinin bilincindedir yani.

Haritadan bakıldığında küçük bir yer gibi gözüken Erdek, gezmeye kalktığımızda büyük bir yer olup karşımıza çıkmaktadır. Köyleri, sahilleri, ormanları ada ve yarımadalarıyla birlikte Erdek planlı bir gezi yapıldığında bir hayli vaktimizi almaktadır.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Nasıl Bir Yer Arıyorsun? Filtrelemek için Tıkla!{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyat Sor
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer? {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Tesisler Listeleniyor

Sıkça Sorulan Sorular

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler