Erdek’e Gitmek için Harika Notlar!

Erdek Deyince; Erdek’in Hatırlattıkları, Yaşattıkları…
✏️ Nasıl Gezmeli ?

🌿Erdek’in Kapıdağ Yarımadasında deniz seviyesinden dağlara tırmanan kıvrımlı yolda ilerliyorum. Rotam doğruca Kirazlı Manastırı’na. Manastır ; doğal fenomenlerin bolluğunda ve güneşin mutlak hakimiyetinde mistik bir atmosfere sahip son derece etkileyici bir yer.

Akabinde Düzler Mevkii’deki Kyzikos Antik Kenti’ne sürüyorum arabayı. Antik çağ insanları herhalde büyük bir zaman bolluğu içinde yaşıyorlarmış ki; Strabon’un Coğrafya kitabında dediği gibi Kyzikoslular büyüklüğe, güzelliğe, hem barış hem de savaş zamanında mükemmelliyete önem vermişler kentte.
Bugün dünyanın 8. harikası olarak gösterilen Kyzikos’taki Hadrian Tapınağı da bunlardan biri…

✏️Ne Yenir?

🥗 Balıkesir coğrafyasının dağlık bölgelerinin simgesi, odun ateşinde pişirilen dağar kebabı. Ağızda eriyecek kadar yumuşak, kendi suyuyla piştiği için benim için bir numaralı yemektir dağar kebabı. Ancak ben akşam yemeği için deniz kokan Taş Restaurant’a { @tasrestaurant_erdek ‘e } gidiyorum. Bu kıyıların levreği çok lezzetli hakikaten! Kokoreççi Ufuk’un midye dolmalarını, Denizhan Balık Keyfi’nin sardalyasını, Durak Restaurant’ın kuzu şişini, Ögs Tost’un mihaliç peyniriyle yaptığı tostunu yemeden Erdek’ten dönmeyin derim!

✏️ Nerede Kalmalı ?

🏡Benim için en güzel oteller insanın kendini evinde gibi hissetmesinde hissetmesini sağlayanlardır.

🐚Erdek’te sahil kenarındaki Pınar Otel rüya gibi bir yer. Dünya güzeli bahçe harika deniz, ölçülü konfor. Hatta şu sıralar dağların eteklerinden inen sonbahar serinliğinde şöminede tutkulu bir odun ateşi yanıyor Pınar Otel’de… @pinarotel.erdek
Tel: (0266) 711 1000 https://www.kucukoteller.com.tr/pinar-otel🌄Yazın cıvıl cıvıl kışın tenha kumsala çıkan yolun sonunda deniz kıyısında ağaçların altındaki Pino Mar Luxury Bungalows; odalarıyla, misafirperverlikleri ile konumlarıyla ve kahvaltılarıyla ev duygusu veren özel seçki seyahat mekânlarından. Tel: (0533) 602 8210
Not: pati dostu bir mekân Pino Mar. @pinomarbungalows
https://www.kucukoteller.com.tr/pino-mar-luxury-bungalows