×

Foça Otelleri

Doğal sit alanı seçilen Foça, ünlü turizm beldesi olmasına rağmen tarihi dokusunu bugüne kadar korumayı başarmış, tarih ve doğa ile iç içe bir belde. İzmir’e bağlı ve merkeze yaklaşık 60 km. uzaklıkta bir tatil yöresi.

Aylardan mayıs, günlerden 20’li bişey, bir perşembe sabahı... spor ayakkabılarım, şortum ve sweatshirt’um var üstümde... Günaydın Eski Foça...
Gelin size Eski Foça’da gezilecek yerlerden ve yeme içme önerilerinden bahsedelim:
Pers Anıt Mezarları. Foça'ya 7 km uzaklıkta ama görmeye değer eserler mevcut. Bu arada Anadolu'nun en eski tiyatrosu da Foça'da.
Yazları Foça'nın birbirinden mavi keşfedilmemiş koylarını keşfetmek isteyenler tekne turuyla koyları gezebilirler. İsterseniz irili ufaklı adalara da gidebilir, hatta bazı adalarda denize girebilirsiniz.
 Yel Değirmenleri'ni görebilirsiniz. 40 yıl önce aktif halde olan yel değirmenlerinden bugün yalnızca iki tane var. Eskiden bu değirmenleri Türkler ve Yunanlar tahılları öğütmek için kullanıyorlarmış.
Fatih Camii'ni ziyaret edebilirsiniz. Kilise olarak inşa edilen bina Fatih Sultan Mehmet döneminde camiye dönüştürülmüş. Avlusunda bir taş minare ve medrese mevcut.
Osmanlı Mezarlığı'na gidebilirsiniz. Fatih Sultan Mehmet döneminden kalma mezarlık bugün de kullanılıyor. Aralarında 1059 yılına ait mezarlara rastlamak bile mümkün.
Roma Mezarlığı'nı da görmelisiniz. Maşatlık mevkiindeki bu mezarlığın Yunan prensiyle prensesine ait olduğu söyleniyor.
Frigya Tepesi'ne gidebilirsiniz. Romantik bir gün batımı seyri için Foça'nın en güzel tepesi sizleri bekliyor.
Siren Kayalıkları'na da gitmeden dönmeyin. Homeros'un ünlü Odeyssea'sına konu olan kayalıklar, dalgaların ve rüzgârların aşındırması sonucu oluşmuş. Foça yakınlarında yerleşim olmayan bu küçük adalar genellikle Siren Kayalıkları olarak biliniyor.

FOÇA'DA NEREDE DENİZE GİRİLİR & FOÇA PLAJLARI
*Hanedan Beach: Lokaller arasında Foça'da denize girmek için en çok tercih edilen yerlerden biri. Yeme içme hizmeti olan bir tesis, şezlongu, şemsiyesi mevcut. Girişi haftaiçi 15, haftasonu 25 lira.
*Sazlıca Plajları: Aynı koy üzerinde birkaç tesisin bulunduğu, suyunun rengi muhteşem olan bir diğer nokta. Eski Foça ve Yeni Foça arasındaki yolda kalıyor.
Foça Gezi Rehberi
için blog yazımıza göz atın! https://www.kucukoteller.com.tr/blog/foca-gezi-rehberi.html

Foça Gezi Notları
Foça'ya Nasıl Gidilir
Foça'da Nerede Yenir
Foça Rehberi
Foça'da Gezilecek Yerler
Foça'da Ne Yapılır
Foça'dan Ne Alınır

Etiketler: foça butik otelleri, foça butik otel denize sıfır, foça otelleri, foça bungalov otelleri, foça bungalow fiyat, foça nerede kalınır, foça havuzlu oteller, foça merkez otelleri, foça butik otel tavsiye, en güzel foça otelleri, butik foça doğa otelleri, foçaya yakın doğa otelleri, foça doğa ile iç içe tatil yerleri, foça doğa ile iç içe oteller, foça en iyi doğa otelleri, foça bungalov evler, foça bungalov ev fiyatları, foça bungalov tatil evleri, tatil evleri, foça bungalov ev kiralama, foça glamping tatil, foça glamping çadır fiyatları, foça denize sıfır butik oteller, foça butik otel fiyatları, foça en iyi butik oteller, foça lüks butik oteller, foça lüks küçük oteller, foça şömineli oteller, foça jakuzili butik oteller, foça balayı otelleri, foça sobalı oteller, foça deniz manzaralı oteller

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Nasıl Bir Yer Arıyorsun? Filtrelemek için Tıkla!{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyat Sor
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer? {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Tesisler Listeleniyor

Sıkça Sorulan Sorular

Foça bölgesinde manzarası ile dikkat çeken oteller hangileridir?

Lola 38 Hotel zarif dekorasyonu ile mest ediyor! Denize karşı uyanmak da bonusu tabii.

Foça bölgesinde ortalama otel fiyatları nedir?

Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Foça bölgesinde tavsiye edebileceğiniz en iyi oteller hangileridir?

Griffon Hotel, vakti zamanında bir zeytinyağı fabrikası iken başarılı bir restorasyondan geçerek 17 odalı şık bir otele dönüştürülmüş. Değişik bir atmosferi var.

Foça bölgesinde havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?

Adnan Menderes Havalimanı Foça'ya 86 km uzaklıkta bulunuyor. Sitemizde tavsiye ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.

Foça bölgesinde merkeze yakın olan oteller hangileridir?

La Petra Hotel 19. yüzyıldan kalan yapı, bir dönem Türk ve Yunan ordusu tarafından kışla olarak da kullanılmış. Taş odaları modern dekorasyonla tamamlanmış. Kapının önü deniz. Gün batımında kordon boyunda yürümek müthiş bir keyif veriyor.

Foça bölgesinde villa ve dağ evi kiralama seçenekleri nelerdir?

Sitemizde tavsiye ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.

Foça bölgesinde bulunan yetişkin otelleri hangileridir?

Bülbül Yuvası Otel son derece keyifli, şık ve konforlu bir biçimde tezyin edilmiş. Her ayrıntısı müthiş bir kusursuzluk hakimiyetinde.Odalarının her biri ayrı: birinin hamamı, diğerinin jakuzisi ve deniz manzarası var.

Foça bölgesinde Sazlıca Plajı yakınındaki oteller hangileridir?

Sazlıca Plajı Foça'nın merkezine 15 km uzaklıkta bulunuyor. Tavsiyelerimize sitemizden ulaşabilirsiniz.

Foça bölgesinde Kybele Açık Hava Tapınağı yakınındaki oteller hangileridir?

12 İyon kentinden biri olan Foça, irili ufaklı adacıklarla çevrili koyun kenarında kurulmuş. Antik dönemdeki Phokaia adı bu adacıklarda yaşayan foklardan geliyor. Kybele Açık Hava Tapınağı'nda ; Anadolu tanrıçası olan Kybele 'nin farklı boyutlardaki heykelleri ve kabartmaları bulunuyor. Yel değirmenli tepede ve İncir Adası'nda da Tanrıça Kybele’ye ait kutsal alanlar var. Görülmeye değer.

Foça bölgesinde Siren Kayalıkları yakınındaki oteller hangileridir?

Rivayete göre vücutları kuş, başları kadın olan Sirenler; rüzgarın uğultusuyla yaptıkları büyülü müzik ile gemicilerin rotasını şaşırıp, kayalara çarpmalarına neden olurmuş. Bu muntazam volkanik kayalıkları tekne gezileri ile ziyaret edebilirsiniz.

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler