Peri Bacası Ormanı Kapadokya’da Kış Tatili için Öneri

Kapadokya deyince aklıma iki şey geliyor: sıcak hava balonları ve mağara yaşamının tadını keşfedebileceğim kayadan oyma odalar. Ya sizin?

Sizin için deneyimleyip kaleme aldığımız @lunarcappadociahotel deyiz.
Fantastik şekilli peri bacaları arasına kurulmuş Göreme’nin, en sakin noktasında bir kapı açılıyor. Kapıdan girince önce asırlık bir dut ağacı ile karşılaşıyorsunuz, kış renklerine bürünmüş şimdilerde; ama yaprakları renk renk… Sonra yemyeşil büyük bir bahçeden geçerek birbirinden farklı otantik odalar ve güleryüzlü ev sahibi Numan Bey ile tanışıyorsunuz.

Göreme merkezde böyle güzel bir yemyeşil bahçe ve müstakil girişli odalar şaşırtıyor insanı. Her detayıyla beni ayrı bir dünyaya sürükleyen küçük, şık bir otel olan Lunar Cappadocia Hotel.

Lunar’ın müstakil girişli odalarının kapıları çiçeklerle bezenmiş verandalara açılıyor ve tamamının sade ve rahatlatıcı bir dekoru var. Bir odası manzarası ile gün doğumunda balonlarla iç içe, diğer bir odası yuvarlak yatağı, jakuzisi ile tüm gün keyif yapılacak cinsten.

Kapadokya’da Mutlaka Yapın
-Göreme merkeze yaklaşık 1 km uzaklıktaki Göreme Açıkhava Müzesi; Kapadokya’da görülecek herhangi bir yerin önemli bir parçası. Peri bacaları içine oyulmuş iki düzine kadar kaya kilisesi; kimisinin iç yüzeyi fresklerle örülü kimisi de basit geometrik süslemelerle…
-Müze sonrası Zelve ve Avanos çarşısı.

-Mevsimin bu demleri Kapadokya dayanılmaz bir güzellikte oluyor. Aşıklar Vadisi’nde de akşam gün batımına doğru güzel bir yürüyüşe çıkın: insanın aklını alıyor!

İki kişi, kahvaltı dahil oda fiyatları 5000 liradan başlıyor. Küçük Oteller’den gelen misafirlerine de %10 indirim yapıyorlar. Web sitelerinden de direkt rezervasyon yapabilirsiniz. İndirim Kodu: kalavakurabiyesi

Telefon numaraları: +90384 271 23 83 
Web siteleri: https://www.kucukoteller.com.tr/lunar-cappadocia-hotel

Ne Yemelisiniz?
-Yer bulursanız; müthiş manzaralı Seten Restaurant mutlaka gideceğiniz bir mekân olmalı.
-Bir başka önerim ise; Göremeli kadınların harıl harıl çalıştığı Göreme Kadın Kooperatifi. Nevşehir’in geleneksel mutfak kültürünü deneyimleyebilirsiniz burada. Yaprak sarma, Peravu ve et kavurmayı tavsiye ederim.
-Tarihi Göreme Kahvesi; Göreme’nin bir parçası. Roma Kalesi manzaralı bu kahvehane bir şeyler içmek için mükemmel bir yer!

-Bir parantez: (Meşhur Kavala Kurabiyesi; zamanında Kapadokya’dan Kavala’ya göç eden Gaplan Ağa’nın eşinin tarifi ile ünlenmiş:)

Lunar’ın bahçesi, Kapadokya’da bulunması zor bir vaha gibi… Teras katı ise Göreme panoramasına hakim manzarasıyla otelin en keyifli alanlarından biri, gün doğumları bir başka alem, gün batımları bir başka alem burada. Dolunay vakti denk gelirseniz, ayın muhteşem doğuşunu mutlaka seyretmelisiniz buradan!

Mağaralar Kapadokya’nın yüzyıllar öncesinden kalma mimari örneklerinden. Lunar Cappadocia Hotel’de gerçek bir Kapadokya deneyimi yaşamak isteyenler için iyi bir seçim olacaktır. Hem konumu, hem manzarası, hem geniş mağaradan oyma odaları hem de misafirperverlikleri ile… Her ayrıntısında sade bir şıklık, konforlu bir ortam, aydınlık ve ferah bir atmosfer var.

İnce düşünceli ev sahipleri; dileyen misafirlerine özel turlar da düzenliyorlar. Uçakla geldiyseniz eğer; transfer hizmetleri de var. Kapadokya’yı daha farklı açıdan tanımak istiyorsanız; kasaba merkezindeki Turtle Tour isimli acentelerine uğrayıp, kişiye özel yaptıkları turlara da katılabilirsiniz. Peri bacaları ormanı Kapadokya’da iyi gezmeler size…

Lunar’ın arabaların geçmediği sakin bir noktada yer alması insana keyif veriyor. Aracınızı kolaylıkla park edebilirsiniz. Kendilerine ait elektrikli şarj istasyonu da bulunuyor.