×

Ramazan ayı, turizm sezonunu daraltıyor 39 kişi tarafından bu hafta okundu

11 Ağustos'ta başlayan Ramazan ayı, turizm sezonunu daraltıyor Ramazan ayının bu yıl 11 Ağustosta başlaması turizm sezonunu daraltırken, özellikle ramazan öncesi son dönem olan ağustosun ilk haftası için fiyatlar arttı.

Ramazan ayının bu yıl 11 Ağustosta başlayıp 9 Eylülde sona erecek olması ramazan öncesi son dönem olan ağustosun ilk haftası için rezervasyon fiyatlarını şimdiden yükseltti.

Ramazan öncesi tatil yapmak isteyenlerin fazlalığı nedeniyle Akdeniz sahilindeki pek çok otel, ağustos ayının ilk 10 günlük dönemi için haziran ayındaki ücretin yüzde 50'lere varan oranlarda fazlasını talep ediyor.

Turizm acenteleri, bu yıl ramazan ayı dolayısıyla daralan sezonda uygun koşullarda tatil yapmak isteyenlerin bir an önce harekete geçmesini önerdi.

TÜRSAB Konya Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Atilla Özdemir, yaptığı açıklamada, Ramazan ayı dolayısıyla 3 aylık turizm döneminin 2 aya sıkıştığını ifade ederek, şunları söyledi:

''Bu yıl dünyada çok yaygın olan ve ucuza tatil yapma olanağı tanıyan erken rezervasyon dönemi Türkiye'de çok uzun tutuldu. Yabancı turistlerin diğer alternatif ülkelere göre Türkiye'ye bu yıl yoğun ilgisi nedeniyle oteller iç talebe yataklarının ancak yüzde 20-30'unu ayırdı. Ayrılan bu yatakların da büyük kısmı bu ayın sonuna kadar dolar. Çünkü oteller, iç piyasa için ayırdıkları yatakları erken rezervasyonla bitirmek istiyorlar. Erken rezervasyonsuz 'kapı satışı' dediğimiz otel fiyatlarının özellikle Ramazan ayı yaklaştıkça artacağı bir gerçek. Şu an erken rezervasyon için her şey bitmiş değil, önümüzdeki ayın başına kadar elini çabuk tutanlar halen devam eden erken rezervasyon kampanyalarından yararlanabilirler.''
KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler