×

Topkapı Sarayında ateş açan Libyalı silahlı saldırgan öldürüldü 41 kişi tarafından bu hafta okundu

Topkapı Sarayı'nda elindeki uzun namlulu silahla etrafa rastgele ateş açan Libyalı silahlı saldırgan öldürüldü Saldırgan etrafa ateş açarak 2 kişiyi yaraladı.

İSTANBUL- Topkapı Sarayı önüne gelen uzun namlulu silahlı bir kişi, Saray önünde nöbet tutan askerlere ve vatandaşlara ateş açtı. Saldırıda ilk belirlemelere göre biri asker ve biri sivil olmak üzere 2 kişi yaralandı. Topkapı Sarayı'na özel harekat polisleri sevk edildi. Düzenlenen operasyonda saldırgan ölü olarak ele geçirildi. Saldırganın 1975 doğumlu ve Libya uyruklu Samir Selam Ali olduğu bildirildi.

VALI : SALDIRGAN TESLİM OLMAYINCA ETKİSİZ HALE GETİRİLDİİstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu "Teslim olması için çağrıda bulunduk. Ancak teslim olmak istemeyince etkisiz hale getirmek zkorunda kaldık. Bir askeri ve özel güvenlik görevlisini yaraladı. Askerin durumu hafi, özel güvenlik görevlisinin durumu biraz daha ağırdır. Tedavi ediliyor" dedi.Topkapı Sarayı'na özel harekat timleri geldi.

Kimliği belirsiz bir şahsın uzun namlulu silahla etrafa rast gele ateş açtığı Topkapı Sarayı'na özel harekat polisleri sevk edildi. 
Edinilen bilgiye göre; sabah saatlerinde Topkapı Sarayı önüne gelen şahıs güvenlik araması sırasında fark edilen silahını çıkararak etrafa rast gele ateş açmaya başladı. İlk belirlemelere göre çatışmada güvenlik görevlisi Mehmet Ballıcı ve bir asker yaralandı. Güvenlik görevlilerinin anında karşılık verdiği çatışmada, olay yerine çok sayıda polis ve ambulans sevk edildi. Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı bölge, vatandaşlardan arındırıldı.Yaklaşık bir saat devam eden çatışmada, eylemcinin Topkapı Sarayı önündeki güvenlik görevlilerine açtığı ateş sonucunda 1 asker ve 1 otopark görevlisinin yaralandığı, olay yerine çok sayıda ambulansın sevk edildiği öğrenildi. Eylemcinin üzerinde en az iki silahın olduğu belirtildi.
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu olayı takip ettiklerini ve saldırının kişisel olduğunu açıkladı.
 Topkapı Sarayı'nda elindeki uzun namlulu silahla etrafa rastgele ateş açan silahlı saldırganın fotoğrafı yayınlandı. Kimliği belirsiz bir şahsın uzun namlulu silahla etrafa rast gele ateş açtığı Topkapı Sarayı'na özel harekat polisleri sevk edildi.
Kimliği henüz belirlenemeyen şahıs, uzun namlulu silahla nöbet tutan askere ve vatandaşlara rast gele ateş açtı. Saldırıda ilk belirlemelere göre biri asker ve biri sivil olmak üzere 2 kişi yaralandı. Saray önündeki çatışma devam ediyor. Polis tarafından boşaltılan bölgede sık sık silah sesleri duyuluyor. Topkapı Sarayı ve Arkeoloji Müzesi ziyarete kapatıldı. Bölgeye, çok sayıda güvenlik ekibi sevk edildi.

Türkiye'nin en önemli turizm bölgesi Topkapı Sarayı önüne gelen şahıs güvenlik araması sırasında fark edilen silahını çıkararak etrafa rast gele ateş açmaya başladı. İlk belirlemelere göre çatışmada güvenlik görevlisi Mehmet Ballıcı ve bir asker yaralandı. Güvenlik görevlilerinin anında karşılık verdiği çatışmada, olay yerine çok sayıda polis ve ambulans sevk edildi. Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı bölge, vatandaşlardan arındırıldı. Silah seslerinin gelmeye devam ettiği bölgeye Özel Harekat Tim'leri de sevk edildi.
Çatışmada yaralananlar hastanede

Topkapı Sarayı önündeki silahlı çatışmada yaralanan 2 kişi, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Topkapı Sarayı önüne gelen uzun namlulu silahlı bir kişi, Saray önünde nöbet tutan askerlere ve vatandaşlara rast gele ateş açtı. İlk belirlemelere göre saldırıda iki kişi yaralandı. Saldırıda yaralanan iki kişi ambulanslarla Haseki Eğtimi ve Araştırma Hastanesi'ne getirildi. Saldırıda yaralanan iki kişiden birisinin vücuduna 3 kurşun isabet ettiği öğrenildi.

VALİ'DEN AÇIKLAMA
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Topkapı Sarayı'nde gerçcekleşen silahlı saldırının kişisel bir olay gibi gözüktüğünü söyledi.
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin'in katıldığı Atatürk Havalimanı Jandarma Koruma Bölük Komutanlığı Ek Hizmet Binası açılışı sonrası basın mensuplarını sorularını cevapladı. Gazetecilerin Topkapı Sarayı'nda yaşanan silahsı saldırı ile ilgili soruları üzerine Mutlu, olayın şu anda tam olarak net olmadığını söyledi. Aldıkları ilk bilgilere göre olayın kişisel bir olay gibi göründüğünü belirten Mutlu, basın mensuplarının "Saldırganın Suriye'li olup olmadığı" yönündeki soruları üzerine, "Hayır, hayır, hayır şu anda öyle bir şey yok  Ben size açıklama yapacağım." İfadelerini kullandı.

 Gazeteler ve ajanslar

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler