×
Galata'da Gezilecek Yerler
Galata Otelleri beldesinde gezilecek ve görülecek yerler, tarihi mekanlar, restoranları ve küçük otelleri hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz.

İstanbul’a geldiğinizde gezmeniz görmeniz gereken o kadar çok yer var ki…
Öncelikle Galata Kulesi’ni görmelisiniz. Galata Kulesi, tarihi özellikleri açısından ülkemizin için de önemli yerlerden biridir. 528 yılında inşa edilmiş kule, dünyanın en eski kulelerinden biridir. Galata Kulesi’nden aşağıya doğru İstanbul manzarasını seyretmek ise eşsiz bir deneyim olacaktır. Kuleden indikten sonra galata Meydanı’nda dolaşıp, fotoğraf çekebilirsiniz.
Beyoğlu ilçesinin bir diğer semti olan, bugün poğaçası ile tanıdığımız Karaköy’e gidebilirsiniz. Karaköy, İstanbul’un tarih kokan bir diğer semti. Deniz ve tarihin bir arada olduğu semtin sokaklarında gezerken fotoğraf çekmeyi ve gün içinde deniz kenarında bir yorgunluk kahvesi içmeyi ihmal etmeyin.
Galata’ya geldiğinizde, İstanbul’un en önemli semtlerinden Taksim’e gitmeyi ihmal etmeyin. Taksim şık restoranları, tramvayı, eğlence mekânları, kafeleri, sanat galerileri, eski evleri, Cihangir’i ile görülmeye değer bir semt.
Bugün Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin kültür merkezi olarak kullanılan Tophane-i Amire’ye gidebilirsiniz. Osmanlı Dönemi’nde tanınmış ailelerden biri olan Kamondo Ailesi tarafından yaptırılmış olan Kamondo Merdivenlerini görebilirsiniz. 1893 yılında yapılmış olan Terziler Sinagogu’nu ziyaret edebilirsiniz.
Bugün İstanbul’un hemen her yerinden tarih çıkıyor. Dolayısıyla her sokakta, her caddede bir tarihi eser, kalıntı bulabilmeniz mümkün.
İsterseniz İstanbul’un, Galata’nın sokaklarında gezip bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. Deniz kenarında yürüyüş yapabilirsiniz.
 

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler
{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

Favorilere Ekle
Favoriler