Galata Rehberi

Şehrin Nabzını Tutmak İsteyenlere...
Eğer İstanbul'un nabzını tutmak istiyorsanız, görmeniz gereken, hatta sadece görmeniz değil iyice irdelemeniz gereken mekânların başında gelir buralar… Bir şey, ilk burada trend olur, bir moda ilk burada başlar, bir haber ilk burada duyular genellikle. İstanbul deyince akla ilk gelen yerlerin öncüsü olan Beyoğlu ve Galata'dan bahsediyoruz. İstanbul dışında yaşıyorsanız, turunuzun ilk duraklarından biri burası olsun, eğer İstanbulluysanız arada bir buraya uğramak size iyi gelecektir.
Tarihten hoşlananlara, sanatseverlere, farklı kültürlerle karşılaşmak isteyenlere ve damak zevkine düşkünlere bolca hitap ediyor bu bölge. Dilerseniz günün en kalabalık halinde, dilerseniz sakin gecelerde uğrayabilirsiniz bu kadim bölgeye. Çiçek Pasajı'ndan başlamanızı ve Fransız Sokağı'nda turlamanızı tavsiye ederiz. İstiklal Caddesi'nde güzel bir tur şehrin nabzını tutmak isteyenlere birebir gelecektir. Bu yerleri gezerken yeni çıkan kitapları ve Avrupa menşeli yayınları sıkça görebilirsiniz. Sokaklarda gezerken, sanatını icra etmeye çalışan kişileri onurlandırmayı da unutmayın. Galata Mevlevihanesi ve Galatasaray Hamamı hayatta bir defa da olsa tecrübe edilmesi gereken yerler olarak bilinir. Boğazın en güzel karelerinden biri Galata Kulesi'nden görülen yerlerdir, eğer yanınızda makinanız varsa bol bol fotoğraf çekip kayıt alabilirsiniz. Şehrin kültürel gelişimine şahitlik etmek isteyenler için Pera Müzesi'ni önerebiliriz. Dünyanın ünlü kentlerindeki meydanları andıran Taksim Meydanı'nın da içinde bulunduğu bu bölgeyi doya doya gezmek için en az 2 gün gerekmektedir. Mevsimin ne olduğu fark etmeksizin yılın her anında kendinize ait mutlaka bir şeyler bulabilirsiniz Beyoğlu ve Galata'da. Alışkanlık edip Beyoğlu-Galata gezilerini rutinleştirenlere, buraya tekrar tekrar gelmek garip bir duygu katıyor. Kalabalık dahi burada ayrı bir düzende akıyor, her ne kadar karmaşık bir yapı gibi gözükse de günlük hayatın içinde sizi çeken bir yapısı var bu bölgenin.

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
13.06.2024
Çıkış
14.06.2024
Misafirler
2 misafir

Anemon Galata Hotel

Anemon Galata Hotel, Galata İstanbul
En iyi fiyat alınıyor

Hotel DeCamondo Galata

Hotel DeCamondo Galata, Galata İstanbul
En iyi fiyat alınıyor

Hotel Des Arts Galata

Hotel Des Arts Galata, Galata İstanbul
En iyi fiyat alınıyor
5.0 · Harika · 3 yorum
The Soul Hotel, Galata İstanbul
İstanbul'un ruhunu hisset.
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Galata bölgesindeki hangi işletmeler çiftler için en uygun?
Ünlü mimar Alexandre Vallaury tarafından yapılan, keyifle döşenmiş özel bir yer Galata Antique Hotel. İnce bir zevk ve konuksever bir ruhun hakimiyetindeki atmosferi oldukça tatmin edici.
Galata bölgesindeki hangi işletmeler güzel manzaraya sahip?
Ex Adahan Galata'nın terasındaki görüntü akıllara durgunluk verici düzeyde!
Galata bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Galata bölgesinde kalmak için en iyi oteller hangileri?
Ex Adahan Galata; 142 yıllık dokusu ile büyüleyici bir yer.
Galata bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
İstanbul Havalimanı 37 km uzaklıkta bulunuyor.
Galata bölgesinde Galata Kulesi yakınındaki oteller hangileri?
Galata Kulesi; Ex Adahan Galata ve Galata Antique Hotel'in manzarasını süslüyor. Beş dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.