Çeşme RASİM PALAS'ta Yılbaşı Kampanyası

• Yılbaşı için 3 gece Kal 2 gece öde kampanyaları mevcut. Aşağıda müsaitliği bulunan odaları ve gecelik fiyatlarını paylaşıyorum.
• Yılbaşı için gecelik fiyatlardır. 3 gece konaklamalarda sadece 2 gecesi ödenip 3. Gece ücretsiz konaklama olacaktır.
ODA TİPİ
TARİHİ BİNA
STANDART
Fiyatlar gecelik 2000 tl'den başlıyor.
Oda + Kahvaltı ( Serpme Kahvaltı )
Spa merkezi’ne ait sıcak havuz kullanımı ve sauna ÜCRETSİZ.
Dilediğiniz zaman otele ulaşabilirsiniz... Şimdiden keyifli bir yıl dileriz...https://www.kucukoteller.com.tr/rasim-palas-oteli

Tel: +90 551 555 98 02

Otel Hakkında:
Bugünkü gezintimizin hedefi, haz veren havadan faydalanmak. Pırıl pırıl bir gökyüzünün altında, arada bir sıcak dalgası esen, her tarafta hafif yasemin kokan bir havada İzmir’de Urla-Efes-Çeşme serüvenimizdeyiz.

Belki dördüncü defa Klazomenai Antik Kentini görerek başlıyoruz Urla serüvenimize. Zeytinin bu coğrafyanın ana yurtlarından biri olduğunu kolaylıkla kanıtlar niteliğinde bu kent. İonların M.Ö. 10. yüzyılda kurdukları bu şehirde önemli bir zeytinyağı işliği görüyoruz çünkü. Zaten İonya kıyıları ve adaları zeytinyağının önemli beşiği olmuşlar vakti zamanında. Bkz: Miletos (Didim) ve Erythrai (Ildır)
Zeytinin marifetleri bu kadar çoktur işte…

Sıcak havanın içinde Klazomenai’yi gezdikten sonra sahil kenarındaki yerlerden birinde, ferah bir kahvenin önündeki iskemlelerde oturup kahve içiyoruz. Eksiksiz bir Urla kahvesi, her şeyiyle…

Oradan Meryem Ana Evi’ni ziyaret ediyoruz. İnsanın içine işleyen ve imgesini sürdüren eşsiz güzellikte bir yer...

Geçmişin derin duygusu ile ruhlarımızın mütahassis olduğu bir gün yaşarken yol bizi Çeşme’de restore edilmiş Rasim Palas Oteli’ne götürüyor. Kendi başına hülyayla yoğrulmuş tarihi bir yapı burası. Gelenek olanca gücüyle yaşıyor Rasim Palas’ta. İçerisi de sonsuzca güzel. Gecenin içinde de bir Magritte resmi gibi duruyor…

1926 yılında Cumhurbaşkanımız Atatürk’ün de kaldığı otel burası. Biz de çok onore olduğumuz deniz manzaralı, Fransız küvetli ve balkonlu oda olan ‘Atatürk Suit Oda’da kalıyoruz. Yaz aylarında güneşin altında şemsiyelerde, şezlonglarda dinlenip, denize atlamak; akşam yemeklerini manzaraya karşı yemek, hamamın ve kapalı havuzun konforunu yaşamak Rasim Palas’ın ruhumuzu dinlendiren detaylarından oluyor.
Çeşme’nin kış güneşinin altında akşamüstü yediğimiz balık menülerinin lezzetleri de gayet doyurucuydu.

Buraların ruhunu bu dönemde keşfetmeli sevgili okurlarımız, bu güzel kentin, sessiz görünüşü altında insana kendini çağıran sonsuz bir gizi var. Kuşkusuz bu İzmir her yere uzanıyor, bütün kentlerin düşlerini süslüyor…

Rasim Palas’ın oda genişlikleri 30-50 metrekare arasında değişiyor. Her yaştan çocuklu ailelerimize de uygun bir konfor alanı sağlıyorlar.

İzmir Adnan Menderes Havaalanı 90 km uzaklıkta.
Konumundan, lezzetinden ve enerjisinden emin olduğumuz yeme-içme önerilerimiz: Ferdi Baba, Kapari Bahçe, Asma Yaprağı, Alliance Yıldızburnu.