Konak turizmi dikkat çekiyor Kastamonu bu alanın gelişmesine destek veriyor...

Müze kent Kastamonu’nun, konak otelciliği ve ev pansiyonculuğunda gelişmeye çok müsait olduğunu ifade eden Kastamonu Konak İşletmeleri Yönetim Kurulu Başkanı Gülsen Kırbaş, bu tür projelere sıcak bakan herkesi Kastamonu’ya davet ediyor.
Toprakçılar Konağı ile Uğurlu Konaklarını bünyesinde bulunduran Kastamonu Konak İşletmeleri, kentteki konak turizmine büyük bir ivme katarak, yeni girişimcilere örnek oluşturmaktadır.

TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde, 10 ile 13 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek olan 15. Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı- EMİTT 2011’de, Kastamonu Konak İşletmeleri, 8.’ci salonda Batı Karadeniz Kalkınma Birliği (BAKAB)’ın destinasyon standı içerisinde yer alacak.

Kastamonu, muhakkak görmesi gereken bir şehirdir
 Kastamonu’nun 7 bin yıllık tarihi ile muhakkak görülmesi gereken bir şehir olduğunu anlatan Gülsen Kırbaş, şunları söyledi:
“Kastamonu, herkesin mutlaka bir kez görmesi gereken bir şehirdir. 7 bin yıllık tarihi ile İlimiz; Hitit’lerden günümüze kadar birçok uygarlığa merkezlik, iki Türk beyliğine başkentlik yapmıştır ve Osmanlı İmparatorluğu’nun en önemli vilayetlerinden biridir. Pontus ve Roma dönemlerinden kalıntılar, Çobanoğulları, Candaroğulları, Osmanlı İmparatorluğu dönemlerinden kalma eserleriyle, ‘Açıkhava Müzesi’ görünümünde olan şehrimizin sokaklarında, her köşede karşınıza çıkan eserlerin ihtişamına hayran kalırsınız. 2 milli parkı, çok sayıda endemik bitki türü, kanyonu, mağarası, şelaleleri, yaylaları gibi eşsiz doğal kaynaklarıyla, ülkemizin zengin doğal rezervlerine sahibiz”  
 
Çam kokulu Uğurlu Konakları
Çam kokulu Uğurlu Konakları da bu evlerden biri. Bu kuruluş 2009 yılından itibaren butik otel olarak hizmet veriyor. Burada Kastamonu yöresel mutfağının yanı sıra, her türlü soğuk meze, ızgara çeşitlerini deneyebilirsiniz. Üstelik bir konuda da büyük bir iddiaları var: "Hayatınızın en derin ve rahat uykusunu uyumanız burada mümkün" diyen otel işletmecileri herkesi Kastamonu'ya davet ediyor.