Sömestr Tatilinde Rize Çamlıhemşin'de, Elwood Hotel'de buluşuyoruz

Sömestr tatilinde ne yapıyorsunuz?

Çamlıhemşin’de, çağlayarak akan Fırtına Deresi’nin hemen kıyısında bir yerdeyiz bugün ~ @elwoodhotel

Fırtına Deresi demişken hızına yetişilmesi zor bir nehir burası, hiç de dere gibi sakin değil. Otelin terasında suyun gümbürtülü sesini dinlerken muhlamalı, mısır ekmekli bir Karadeniz kahvaltısının keyfini çıkarıyorum. Kuşların ve nehrin sesi hariç çıt çıkmıyor etrafta, resmen doğayla baş başa aşk yaşıyorum.

Sömestr’de Çocuklar ile gelirseniz;Kamp ateşiYürüyüşBalık tutma veKardan adam şenliği var Ayder de.

Gezilecek yerler de müsait;Taş köprüler, Zil kale Değirmenler, Tarihi camiler, Eski konaklar Gezilebilir.

14 odası olan @elwoodhotel’in odalarının her biri ayrı keyifli ve hepsi de paylaştığım gibi manzaralı. Mesela bazı odalarda asma köprü ve bir asırlık taş köprünün manzarasını izleyerek jakuzi keyfi yapabiliyorsunuz.

Konaklama fiyatlarına gelince; süper Karadeniz kahvaltısı dahil gecelik konaklama 1.500 TL’den başlıyor. Bence süper makul.

Doğanın güzelliği otelin özel tasarım şıklığıyla birleşince kendimi Karadeniz’in konforuna kaptırıveriyorum. Kasım – Aralık – Ocak buraların en güzel aylarıymış, yakalamışım o şahane zamanları. Nehir suyu buz gibi ama rafting için bundan çılgın kaç nehir vardır bilemedim. Lakin yağmurda da siste de muhteşem göründüğünü düşünen herkesle hemfikirim.

Otelden çıkıp dönüşe geçmeden gezin görün diyeceğim yerler gerçekten de baş döndüren güzellikler. Zilkale’nin vadi manzarası, Palovit Şelalesi’nin o muhteşem sesi ve Kaçkar Dağları Milli Parkı’nın dünyadan uzak aurasından kopup yollara düşmek gerçekten de zor geliyor insana.

Elwood Otel’i arayıp @kucukoteller ‘den buldum, geliyorum derseniz aralık ayı rezervasyonlarınızda akşam yemeği de ikram ediyorlar.

Yayla ürünleriyle şef mahareti birleşince bu yemek kaçmaz!

Rezervasyon için Tel No: +90533 638 82 90 / https://www.kucukoteller.com.tr/elwood-hotel

Doğanın yemyeşil patikalarında uzun uzun yürümek ve bir bulut denizinde kaybolmak için müsait miydiniz?