Yaylalara turist akını...

Antalya’nın Kemer İlçesi’nde özellikle yaz aylarında yayla köylerine düzenlenen cipli safari turları bu yıl erken başladı. Turistler ilk defa geldikleri Kemer’in doğal güzelliklerine hayran kalıyor.

Kuzey Afrika ülkelerinde yaşanan olaylar nedeniyle Kemer bölgesinde açık olan turistik tesisleri dolduran yabancı turistler, ilçenin tarihi ve turistik yerlerinin tadını çıkarıyor. Kış sezonunun hareketli geçmesi dolayısıyla ilçeye bağlı Ovacık, Gedelme, Beycik ve Yayla Kuzdere gibi yayla köylerine düzenlenen cipli safari turları bu yıl kışın da yapılmaya başlandı.

Yoğun talep nedeniyle cipli safari turları düzenlemeye başladıklarını belirten Marmara Tour rehberi Ali Özgüler, bu yıl Fransa’dan geçen yıllara göre çok daha fazla turist geldiğini belirterek, bu duruma en büyük etkenin ise Kuzey Afrika ülkelerinde yaşanan olaylar olduğunu söyledi.
 
Yayla köylerindeki doğal güzellikleri çektikleri hatıra fotoğraflarıyla ölümsüzleştiren turistler ise ilk defa geldikleri Kemer’in doğal güzelliklerine hayran kaldıklarını söylüyor. Beycik'te yer alan Olympos Mountain Lodge görülmeye değer.