×

Göreme'de Gezilecek Yerler


Göreme’ye geldiğinizde gideceğiniz yerlerin en başında Göreme Açık Hava Müzesi geliyor. Kapadokya Bölgesi’nde zaten her yer açık hava müzesi gibi.        

Göreme Açık Hava Müzesi, 1950 yılında müze haline getirilerek ziyarete açılmış ve 1985 yılında da UNESCO tarafından dünya Mirası Listesi’ne alınmış. Ülkemizin en büyük açık hava müzesi. Volkanik arazinin bize sunduğu muhteşem güzellikteki peribacaları, kaya mezarları, manastırlar, kiliseler hemen hepsini, bölgenin tüm özelliklerini müzede görebilirsiniz. Milli Park içerisinde, hem doğal hem de kültürel değerlerin farklı bir yaklaşımla gezilebilmesi için yürüyüş hatları belirlenmiştir.       

Göreme’nin merkezine yaklaşık olarak iki kilometre uzaklıkta bulunan müzede Bizans’tan kalma kiliseleri de görebilirsiniz. Bu kiliselerden bazıları Karanlık Kilise, Elmalı Kilisesi, İsketeli Şapeli, Çarıklı Kilise, Aziz Basel'in Şapeli ve Tokalı Kilisesi'dir.       

Güvercinlik Vadisi’ne gidebilirsiniz. Göreme'de gezmenizi tavsiye ettiğimiz en güzel yerlerden biri de burası. Dört bin metre uzunluğundaki vadide, keşif yürüyüşleri yapmadan Kapadokya'dan dönmeyin. Göreme'de gezebileceğiniz diğer vadiler ise Zemi Vadisi, Göreme Kızılçukur Vadisi, Göreme Bağlıdere Aşk Vadisi ve Güllüdere Vadisi gibi yerler.       

Göreme civarında bulunan Çavuşin'de yer alan Kapadokya Çavuşin Kilisesi ve Avanos yolu üzerinde Kapadokya Paşabağ Rahipler Vadisi görülmeye değer yerlerden. Buralara gidebilirsiniz.       

Göreme’ye yedi kilometre uzaklıkta bulunan Ürgüp’e gidebilirsiniz. Rumlardan kalan eski evleri, eski taş binaları ve mağara evleri gezebilirsiniz.        

Göreme civarında yine büyüleyici bir yer olan Ihlara Vadisi’ni görebilirsiniz. Hasan Dağı’ndan çıkan lavların soğumasıyla oluşan pek çok farklı şeklin arasından Melendiz Çayı’nın yolunu bularak akması bambaşka bir güzellik yaratmış beldede. Vadide göreceğiniz mezarlar, kayalara oyulmuş yapılar ise başka bir büyüleyicilikte.       

Çanaklarıyla ünlü Avanos’a gidebilirsiniz. Çanak yapmayı deneyebilir ve bolca fotoğraf çekebilirsiniz. Bölgenin ünlü üzüm şaraplarından tadabilirsiniz.
En Güncel Kapadokya Gezi Rehberi için Kapadokya Blog Sayfamızı ziyaret ediniz.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Detaylı Arama Yapın{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
5 üzerinden Konuk Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler