×
Mustafapaşa'da Gezilecek Yerler

Mustafapaşa’ya geldiğinizde gezmeniz ve görmeniz gereken o kadar çok yer var ki…
Öncelikle Ürgüp’ten başlamalısınız gezinize. Ürgüp, Mustafapaşa’ya yaklaşık 5 dakikalık mesafede. Kapadokya Bölgesi’nin de en dikkat çekici yerlerinden biri. Ürgüp’te baktığınız her yer fotoğraf karesi gibi mükemmel. Doğal şekilleri, kaya evleri, tarihi kalıntıları ve kültürü ile bambaşka bir yer.
Bölgede bulunan ve Ihlara Vadisi’ne benzeyen güzellikleri ile Gömede Vadisi’ni ziyaret edebilirsiniz. Muhteşem güzellikteki vadi, doğal bir oluşum. Vadi boyunca sonu bilinmeyen tüneller ve karanlık mağaralarla gerçekten de gizemli bir gezi olacak. Vadi yer altı şehirleri, güvercinlikleri ve kiliseleriyle yaklaşık olarak 9-10 kilometre uzunluğunda bir parkur.
Bölgenin tamamına adını veren Kapadokya’yı gezebilirsiniz. Peri bacaları ve kaya evleri, mağaraları, tarihi eserleri ile muhteşem güzelliklere sahip bölgeyi gezmeli ve bol bol fotoğraf çekmelisiniz.
Mustafapaşa’da 30’a yakın şapel ve kilise vardır. St. Basil Şapeli, Aios Vasilios, Aziz George ve Aziz Stefanos Kilisesi bunlardan en görülmeye değer güzellikte olanlarının başında gelir. Bölgenin en eski camisi ise 1601 yılında yapılan Merkez Camisi’dir. İsterseniz bu mekânları da ziyaret edebilirsiniz.
Hacı Bektaş Veli’nin müzeye çevrilen tekkesini ziyaret edebilirsiniz. Derinkuyu yer altı şehrini ziyaret edebilirsiniz. Hatta burayı görmeden dönmeyin diyebiliriz.
En Güncel Kapadokya Gezi Rehberi için Kapadokya Blog Sayfamızı ziyaret ediniz. 
 

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler
{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

Favorilere Ekle
Favoriler