×

Kapadokya Mustafapaşa'da Ne Yapılır?


Kapadokya’ya geldiğinizde mutlaka tarihi ve doğal güzellikleri görmelisiniz. Kapadokya’yı, Göreme’yi, Ürgüp’ü kısacası Kapadokya Bölgesi’nin tamamını gezebilir ve bolca fotoğraf çekebilirsiniz. Bölgenin gizemli ve mistik havasında kendinizi kaybedeceksiniz.
Kaya kiliselerini, kayalara oyulmuş şapelleri, mağaraları, yer altı şehirlerini ve Gömede Vadisi’ni gezebilirsiniz. Vadinin güzellikleri ve gizemli mağaraları, yer altı şehirleri ve ucu görünmeyen nereye çıktığı belli olmayan tünelleri sizi şaşırtacak.
Bölgede bulunan yaklaşık 30 kadar tarihi kilise ve şapeli ziyaret edebilirsiniz. Bölgenin en eski camisi 1600’lü yıllardan kalma Merkez Camisi’ni görebilirsiniz.
Kapadokya dendiğinde akla gelen ilk aktivitelerden biri olan Balon turuna katılabilir ve bölgeyi gökyüzünden seyredebilirsiniz. Hele de sabahın ilk ışıklarında muhteşem bir balon turu harika olacaktır.
Yer altı mağaralarının gizemli ve mistik atmosferinde güzel bir ney sesi eşliğine sema gösterisi izleyebilirsiniz.
Bölgenin en eğlenceli etkinliklerinden biri de at binme. Siz de bölgeyi bir de at üzerinde gezmek isterseniz, günübirlik at turlarına katılabilirsiniz.
Kapadokya’nın harika restoranlarında güzel yöresel yemeklerin tadına bakabilirsiniz. İsterseniz konakladığınız otelinizin terasında, gün batımında muhteşem Kapadokya manzarasına karşı şarabınızı yudumlayabilirsiniz.
Kapadokya Bölgesi’nde kendi planladığınız bir geziye ya da bisiklet turuna çıkabilirsiniz. Hatta eğer yürüyerek bölgeyi keşfedecekseniz bu sizin için güzel bir de fotoğraf turu olacak demektir. Harika kareler yakalayacağınıza emin olabilirsiniz. Eski Rum evlerini, Kapadokya sokaklarını, kaya evleri, mağaraları bolca fotoğraflayabilirsiniz.
En Güncel Kapadokya Gezi Rehberi için Kapadokya Blog Sayfamızı ziyaret ediniz.
 

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Detaylı Arama Yapın{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
5 üzerinden Konuk Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler