×

Kapadokya Uçhisar Hakkında


En Güncel Kapadokya Gezi Rehberi için Kapadokya Blog Sayfamızı ziyaret ediniz.

Nevşehir'e 7 km. uzaklıkta bulunan Uçhisar kasabası, merkezdeki bölgenin en yüksek kaya kütlesinin içine ve çevresine oyulmuş olan kilise, manastır ve sayısız kaya evleriyle ünlüdür. Kapadokya Bölgesi’nin en gözde beldelerinden biridir. NevşehirGöreme yolu üzerinde bulunan ilçe, turizm potansiyeli açısından oldukça gelişmiştir.    

"Kale" adı verilen merkezdeki kaya kütlesinin üstüne çıkıldığında, Avanos'a kadar olan bütün vadi ayaklarınızın altındadır. Akvadi, Güvercinlik Vadisi, Aktepe, Kızılçukur, Üzengi Deresi gibi vadiler kuş bakışı izlenir. Kale içerisinde bulunan çok sayıdaki odalar merdiven, tünel ve koridorlar ile birbirlerine bağlanmıştır. Kimi oda girişlerinde, yeraltı şehirlerinde olduğu gibi güvenlik kapısı olarak kullanılan sürgü taşları mevcuttur. Bugün, erozyonun ve zamanın yıpratmasına bağlı olarak, birçok bölümünün göçmesi sonucu bu devasa kaya kütlesi incelmiş; dolayısıyla bir zamanlar görülemeyen, izole durumda olan oyulmuş mekânlar ortaya çıkmıştır. Bu tahribat kaleye ayrı bir güzellik vermektedir. Güneşin doğuşu ve batışı en iyi buradan izlenir.   

Kapadokya Uçhisar, coğrafi özellikleri ile bölgeye gelen herkesi alıp uzak diyarlara götürüyor. Uçhisar sokaklarında gezerken kendinizi başka bir hayal âleminde zannediyorsunuz. Bölgenin büyüleyici güzellikleri ve mistik havası size adeta huzur veriyor. Hani ünlü gezginler ölmeden önce görülmesi gereken yerler diye liste yaparlar ya, Kapadokya Uçhisar da görülmesi gerekenler listesinde ilk başlarda yer alıyor.    

Uçhisar bölgesinin yerleşim olarak tarihi tam olarak bilinmese de M.Ö. 1600’lü yıllarda Hititler’in egemenliğinde olduğu bilinmektedir. Sonraları Roma, Bizans ve Osmanlı Devleti gibi köklü medeniyetlere ev sahipliği yapmıştır. Yüzyıllarda yıllık bu ev sahipliği sırasında doğa da hiçbir şeyi esirgememiş bu güzel beldeden. Yüzyıllar içerisinde yağmur, rüzgâr, akarsular, kar oldukça güzel şekiller işlemiş bu bölgede.   

Uçhisar’ın iklimi karasal iklim özellikleri gösterir. Belde halkının en önemli geçim kaynağı ise turizm faaliyetleridir.
Doğal güzellikleri ve kültürü ile zaten senelerdir bilinen bölge, özellikle son yıllarda oldukça yüksek bir turizm potansiyeline sahip. Ünü artık ülkemiz sınırlarını çoktan aşmış. Yılın her dönemi bölgeye binlerce yerli ve yabancı turist geliyor. Gelen herkes de bölgeye âşık oluyor.   

Gelenlerin konakladığı Kapadokya Uçhisar otelleri ise genellikle butik ve küçük otel olarak hizmet veriyor. Uçhisar’da Kapadokya’nın genelinde olduğu gibi kayalara oyularak yapılan taş oteller de bulabilirsiniz. Uçhisar otellerinin hemen hepsi muhteşem bir peribacaları ve Uçhisar manzarasına sahip.   

Uçhisar butik otelleri oldukça lüks butik ve kaya oteller. Taş otellerin özelliği olarak yazın serin, kışın da sıcak tesislerdir. Günümüz modern imkânlarının hemen hepsine sahipler. Dekorasyonları, mistik havaları ve mimarileri ile oldukça güzel bir tatil imkânı sunuyorlar.    

Yılın her dönemi hizmete açık olan Uçhisar butik otelleri, genellikle oda kahvaltı hizmet veriyor. Uçhisar otelleri kalenin eteklerinde ve ilçenin merkezinde yer alıyorlar. Genel olarak yüksek yerlerde konumlanmışlar ki muhteşem manzara gözlerimizin önüne serilsin.    

Uçhisar otel fiyatları genel olarak konakladığınız döneme ve otelinizin kalitesine, mimarinse göre değişiklik gösterebiliyor. Yaz ve bahar aylarında otel fiyatlarında, dönemsel olarak farklılıklar görülse de bölgede, hemen herkesin bütçesine uygun konaklama tesisi bulmak mümkün.   

Eğer hala Uçhisar’ı görmediyseniz bu yıl güzel bir fırsat olabilir. Sitemizi inceleyerek Uçhisar otelleri, Uçhisar otel fiyatları ve uygun fiyat seçenekleri ile ilgili bilgi alabilirsiniz. Oldukça yoğun hizmet veren Uçhisar otellerine gitmeden önce rezervasyon yaptırmayı ihmal etmeyin. Büyüleyici ve unutulmaz bir tatil sizleri bekliyor.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Nasıl Bir Yer Arıyorsun? Filtrelemek için Tıkla!{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyat Sor
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer? {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Tesisler Listeleniyor

Sıkça Sorulan Sorular

Uçhisar bölgesindeki hangi oteller çiftler için en uygun?

Taşkonaklar Hotel'de, jakuzili balkonlarından Güvercinlik Vadisi'nin manzarası rüya gibi büyülüyor.

Uçhisar bölgesindeki hangi oteller güzel manzaraya sahip?

Argos In Cappadocia; olanağüstü manzarasını seyretmekten doğan içli ve gizemli hislere büründürüyor sizi...

Uçhisar bölgesindeki hangi kaya oteller aileler için en uygun?

Les Maisons de Cappadoce eşsiz yalınlıkta, birbirinden özel karakteristik yapılarla dolu evlerden/odalardan oluşuyor. Ev olarak ailelerin kullanımına uygunluk sağlıyor.

Uçhisar bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?

Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Uçhisar bölgesinde kalmak için en iyi oteller hangileri?

Karar vermek epey zor açıkcası. Sitemizde refere ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.

Uçhisar bölgesindeki hangi oteller güzel kahvaltı servisine sahip?

Wings Cappadocia Hotel; Erciyes Dağı'nın harikulade görüntüsü eşliğinde, gurme reçeteler ile özgün bir kahvaltı menüsü sunuyor.

Uçhisar bölgesindeki evcil hayvan dostu oteller hangileridir?

Les Maisons de Cappadoce evcil dostlarımızı kabul ediyor.

Uçhisar Havaalanı'na en yakın oteller hangileri?

Nevşehir Kapadokya Havalimanı 36 km uzaklıkta bulunuyor. Sitemizde refere ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.

Uçhisar bölgesindeki şömineli oteller hangileri?

Hotel Karlıkevi; toprak kokusu, manzarası, sakinliği ve stili ile konforlu bir kaya oteli. Harıl harıl yanan şöminenin keyfine varabilirsiniz.

Uçhisar bölgesinde villa kiralama ve dağ evi seçenekleri nelerdir?

Sitemizde refere ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.

Uçhisar bölgesindeki hangi oteller romantik?

Kapadokya'nın şıklık yarışının şimdilik en son örneği Museum Hotel!

Uçhisar bölgesinde yetişkin oteller hangileri?

MillStone Cave Suites; çağdaş kaçış şatosu! Modernizmi ve yerel dokuyu harmanlamışlar mimaride. Bütün dünyadan kopup, günü doya doya geçirebileceğiniz nitelikte bir yer.

Uçhisar bölgesinde Uçhisar Kalesi yakınındaki oteller hangileri?

Uçhisar Kalesi'ne yürüyerek beş dakikada varmak mümkün. Sitemizde refere ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler