×

Karabük'te Gezilecek Yerler


Karabük, geçmişten bugüne pek çok farklı izler taşıyan bir şehir. Dolayısıyla gezip göreceğiniz yerler fazla. Öncelikle Karabük sokaklarında ve çarşısında gezmelisiniz.
Safranbolu’ya gidebilirsiniz. UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınan Safranbolu’da tarihi konakları, kiliseleri, camileri, hanları ve hamamları, tarihi Safranbolu Çarşısı’nı görebilirsiniz. Safranbolu sokaklarında gezerken kentin otantik ve tarihi havasını içinize çekebilirsiniz. Mümtazlar Gezi Evi’ni ziyaret edebilirsiniz. Cinci Hamamı’nı görebilirsiniz. Taş Köprü ve Tokatlı Köprü’yü görebilirsiniz. Safranbolu Kalesi’ni ve evlerini ziyaret edebilirsiniz. Kent Tarihi Müzesi’ni görebilirsiniz.
Safranbolu gibi tarihi özelliklerin ön planda olduğu Yenice ve Eskipazar ilçelerine gidebilirsiniz. Buralarda da sokaklar, evler her yer size tarihin sayfalarından izler sunacak.
Karabük’te bulunan kanyonları görebilirsiniz. Karabük Safranbolu İncekaya Kanyonu ve Su Kemeri’ni görebilirsiniz. Doğa burada tüm güzelliklerini gözler önüne sermiş.
Yenice ilçesinde yer alan Çiftdere Tabiat Koruma Alanı’na gidebilirsiniz. Bitki ve hayvan çeşitliliğinin fazla olduğu ormanda, geziye çıkabilirsiniz. Yenice’de bulunan Açıkhava Orman Müzesi’ni gezebilirsiniz.
İlkçağlardan hatta Tunç Çağı’ndan beri yerleşimin olduğu söylenen Eskipazar ilçesine gidebilirsiniz. Burada Hititlerden kalma olduğu söylenen antik kenti ziyaret edebilirsiniz.
Karabük’ün yemyeşil yaylalarına gidebilirsiniz. Sorkun, Sarıçiçek ve Ulu Yayla’ya gidebilir, yürüyüş ve piknik yapabilirsiniz. Bulak Köyü’nde yer alan bulak Mağarası’nı görebilirsiniz.
 

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Detaylı Arama Yapın{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
5 üzerinden Konuk Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler