×

Karabük Hakkında


Karabük: Eskiden Zonguldak’a bağlı bir ilçe olan ve 1995 yılında il ilan edilen Karabük, sınırlarında bulunan Safranbolu ilçesi ile ününü dünyaya duyurmuş bir şehrimizdir. Karadeniz Bölgesi’nin batısında bulunan Karabük, hem Safranbolu ve Yenice gibi tarihi özellikleri günümüze taşıyan ilçeleri hem de antik kentleri ve doğal güzellikleri ile turizm açısından ön planda olan bir kent.   

Karabük, sanayi alanında da önemli bir kenttir. Ülkemizin ilk demir-çelik fabrikası Karabük’te kurulmuştur. Gerek ulaşım açısından pek çok şehrin ortasında, kavşak konumunda olması gerekse de hammaddeye yakınlığı ile Karabük tercih edilmiştir.   

Karabük isim olarak da kara ve bük sözcüklerinin birleşmesi ile oluşmuştur. Karabük, karaçalılık anlamına gelmektedir.    

Karabük’ün yerleşim olarak tarihi oldukça eskidir. Çok fazla kazı yapılmamış olmasına rağmen, özellikle Eskipazar ilçesinde yapılan kazılarda, ilk yerleşimin Tunç Çağı’na kadar uzandığı bilinmektedir.    

Karabük, isim olarak ilk defa Hitit metinlerinde yer almıştır. Hititler zamanında bölgeye Haluna deniyormuş. Sonrasında Frigler, Helenistik Dönem, Roma ve Bizans gibi köklü medeniyetlerin hâkimiyetine giren Karabük, Malazgirt Savaşı’ndan sonra Türklerin yerleştiği bölgelerden biri olmuştur. Beylikler ve bazı Türk boylarından sonra Osmanlı hâkimiyetine giren Karabük, bugüne taşıdığı pek çok tarihi eser ve kalıntıyı da Osmanlı Dönemi’nden getirmiş.   

Bugün ise Karabük yemyeşil ormanları ve Osmanlı izlerini taşıyan tarihi evleri, Safranbolu ve Yenice gibi ilçeleri ile ünü dünyaya yayılmış ve görülmeye değer bir turistik belde. Küçük bir kent olmasına rağmen doğası ve tarihi ile sizi içine alıveriyor. Etrafı dağlarla çevrili ve dolayısıyla yemyeşil ormanlık alanlar, yaylalar gözünüzün gördüğü her yeri kaplamış.   

İklim olarak tipik bir Karadeniz iklimi özellikleri gösteren Karabük’te insanlar oldukça sıcakkanlı ve samimi. Tarih kokan evlerin duvarlarında ise size çok şey anlatmak isteyen eski sayfalar beliriveriyor. Sokaklarında gezerken kendinizi eski bir filmin çekildiği sette zannedebilirsiniz.   

Karabük son yıllarda özellikle Safranbolu, Yenice ve Eskipazar gibi tarihi özellikteki evlerin ön planda olduğu turistik ilçeleri ile ünlü. Bu ün, artık ülkemiz sınırlarını çoktan aşmış ve dünyaya yayılmış. Bugün yılın her dönemi, pek çok farklı ülkeden yerli ve yabancı turistleri Karabük’te görebilirsiniz. Özellikle tarihi Safranbolu evlerini ve antik kentleri görmeye geliyorlar. Kentin sokaklarının otantik havasına ise âşık olmuşlar desek yeri.   

Karabük’te gelen bu kadar çok misafiri ağırlamak için pek çok konaklama tesisi bulabilirsiniz. Karabük otelleri genel olarak şehrin farklı noktalarına yayılmışlar. Genellikle turistik ilçelerde ve şehir merkezinde Karabük otellerini görebilirsiniz.    

Şehrin merkezinde yer alan Karabük butik otelleri şehir oteli olarak hizmet veriyor. Ancak turistik ilçelerde yer alan Karabük butik otelleri ise genellikle tarihi evlerin restore edilerek otele dönüştürülmesi ile hizmete açılmış tesisler. Bu tarihi binalar genellikle Osmanlı Dönemi’nden günümüze ulaşmış yapılar. Dış mimarileri, iç dekorasyonları, otantik havaları ile sizi tarihin sayfalarında geziyormuşsunuz hissine sürüklüyorlar.
Safranbolu otelleri yılın her dönemi hizmete açık. Genellikle oda kahvaltı hizmet veriyorlar. Ancak özellikle ilçelerdeki tarihi özellikli bir Karabük otelinde konaklıyorsanız pek çok farklı lezzeti gün içinde tatma imkânınız olacaktır. İlçelerde bulunan Safranbolu butik otellerinin işletmecileri, genellikle beldede yaşayan yerli halk. Bu  sebepledir ki oldukça samimi, içten ve güler yüzlü hizmet sunuyorlar.   

Karabük otelleri, mimari olarak tarihi özellikler taşısa da günümüz modern imkânlarını da sunuyorlar misafirlerine. Karabük otellerinde konakladığınızda hem her ihtiyacınızın karşılandığı, sorunsuz ve samimi bir tatil yaşıyorsunuz hem de tarihin sayfalarında kısa bir gezintiye çıkıyorsunuz.   

Karabük otellerinin fiyat seçenekleri ise genellikle uygun. Karabük otelleri yılın her dönemi hizmete açıklar. Dolayısıyla dönemsel fiyat farklılıkları pek yok. Konakladığınız otelin kalitesine ve sunduğu hizmete göre fiyat seçenekleri de farklılaşabiliyor. Ancak her bütçeden ve zevkten turiste uygun konaklama imkânı bulmak kolay Karabük’te.   

Eğer bu aralar bir Karabük gezisi planlıyorsanız sitemizi inceleyerek Karabük otelleri, Karabük otel fiyatları ve uygun fiyat seçenekleri ile ilgili rezervasyon yapabilirsiniz. İyi tatiller.
 

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Nasıl Bir Yer Arıyorsun? Filtrelemek için Tıkla!{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyat Sor
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer? {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Tesisler Listeleniyor

Sıkça Sorulan Sorular

Karabük bölgesindeki hangi oteller çiftler için en uygun?

Yeşil Çizme Doğa Evi çiftlerin romans yapabileceği yekparelikte.

Karabük'te hangi oteller sıra dışı güzel manzaraya sahip?

Yeşil Çizme Doğa Evi'nin muazzam bir manzarası var.

Karabük bölgesindeki hangi oteler aileler için en uygun?

Hüma Hatun Konakları ailelerin rahatlıkla konaklayabileceği konfora sahip.

Karabük bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?

Otel fiyatları için müesseseleri arayabilirsiniz.

Karabük bölgesinde kalmak için en iyi oteller hangileridir?

Yeşil Çizme Doğa Evi huzur telkin eden bir yer kesinlikle.

Karabük bölgesindeki hangi oteller güzel kahvaltı servisine sahip?

Yeşil Çizme Doğa Evi, Şerbetçi Konak ve İmren Lokum Konakları harikulade yöresel lezzetler sunuyorlar.

Karabük bölgesindeki evcil hayvan dostu oteller hangileridir?

Safir Konak evcil hayvan dostu otellerimizden.

Karabük bölgesinde merkeze yakın oteller hangileri?

Akbulut Konak, Leyla Hanım Konağı, Güneş Konak; Safranbolu merkezde bulunuyor.

Karabük bölgesindeki şömineli oteller hangileri?

Yeşil Çizme Doğa Evi'nde şöminenin keyfini çıkarın.

Karabük bölgesindeki Bulak Mencilis Mağarası yakınındaki oteller hangileri?

Yeşil Çizme Doğa Evi'nden Bulak Mencilis Mağarası, yürüyerek yarım saat sürüyor. Harika bir yürüyüş rotası!

Karabük bölgesindeki Kristal Cam Teras yakınındaki oteller hangileri?

Güneş Konak'tan, Kristal Cam Teras yürüyerek yirmi dakika kadar sürüyor. Safranbolu'nun eşsiz panaromik manzarasında mest olacaksınız!

Karabük bölgesindeki Hadrianapolis Antik Kenti yakınındaki oteller hangileri?

Hadrianapolis Antik Kenti, şehir merkezine 42 km uzaklıkta bulunuyor. Sitemizden refere ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.

Karabük bölgesindeki Eğriova Göleti yakınındaki oteller hangileri?

Eğriova Göleti şehir merkezine 24 km uzaklıkta. Sitemizden refere ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler