×

Karabük'te Ne Yapılır?


Karabük’te öncelikle sokaklarında, şehir merkezinde ve çarşıda güzel bir yürüyüş ve alışveriş yapabilirsiniz.
Safranbolu’ya gidebilir, hatta tadına doymak için bir-iki gece konaklayabilirsiniz. Safranbolu’ya geldiğinizde öncelikle elinizde fotoğraf makinesi Safranbolu sokaklarını gezmelisiniz. Tarihi evleri ve çarşıyı gezebilir ve bolca fotoğraf çekebilirsiniz. Kent Tarihi Müzesi’ni, Taş Köprü’yü, Mümtazlar Gezi Evi’ni, Cinci Hamamı’nı ziyaret edebilirsiniz. Safranbolu’da çok sayıda tarihi cami, kilise, han ve hamam bulunuyor. Buraları gezebilirsiniz. Merkezde güzel bir mola verip yöresel Safranbolu yemeklerinin tadına bakabilir ve güzel bir yorgunluk kahvesi içebilirsiniz. Ünlü Safranbolu lokumlarından satın alabilirsiniz.
İncekaya Kanyonu ve su kemerini görebilirsiniz. Karabük’te bulunan diğer kanyonları gezebilirsiniz. Yenice ilçesine gidebilir ve bitki ve hayvan çeşitliliği yönünden oldukça zengin olan Çiftdere Tabiat Parkı’nı görebilirsiniz. Açıkhava Orman Müzesi’ne gidebilirsiniz.
Eskipazar ilçesi, bölgede Tunç Çağı’ndan beri yerleşimin olduğu en eski yer kabul ediliyor. İlçe sınırlarında bir de antik kent var. Hadrianapolis Antik Kenti’ni ziyaret edebilirsiniz. Ovacık’taki Karakoyunlu Kral Mezarı’nı ziyaret edebilirsiniz.
Karabük yaylalarına gidebilir, güzel bir yürüyüş ya da piknik planlayabilirsiniz. Yaylalarda avcılık yapabilirsiniz. Karabük’te tüm bu saydığımız yerleri gezerken fotoğraf makinenizi yanınıza almayı unutmayın.
Karabük Kardemir Demir Çelik Müzesi’ni görebilirsiniz. Bulak Köyü’ndeki Mencilis Mağarası’nı gezebilirsiniz.
Eylül ayında düzenlenen Altın Safran Belgesel Film Festivali’ne katılabilirsiniz. Karabük’ün yöresel yemeklerinin tadına bakabilirsiniz. Merkezde ve Safranbolu’da çok sayıda eğlence mekânları var, buralara gidebilirsiniz.
 

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Detaylı Arama Yapın{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
5 üzerinden Konuk Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler