×

Karadeniz'den Ne Alınır

Karadeniz Bölgesi Otelleri beldesinde alışveriş yapmak için çok orijinal seçenekler var. Özgün eşyalar ve giysiler bulabileceğiniz küçük ama otantik dükkanlar.

Hırçın dalgaları ve yemyeşil ormanlarıyla Karadeniz Bölgesi adeta bir cennettir. Peki, buraya geldiğinizde sevdiklerinize neler götürebilirsiniz. Sizler için fikir verebilecek bir liste hazırladık. Amasya şehrinde semaver, yöreye has çörekler, meyvelerden elma yani meşhur Amasya Elmaları, şifa macunları, yöreye has tarhana Türk sanatı ürünleri alabilirsiniz. Sınır şehrimiz Artvin ise çam sakızı, ıhlamur, köme olarak bilinen kara hurma, dut pekmezi, pestil, Maçahel Balı gibi besin ürünlerinin yanında, folklorik bebekleri ve taş bebekleri ile de meşhurdur. Bartın'dan da taş sac, tel kırma, Uskufa yeleği ve manda yoğurdu alabilirsiniz. Bayburt şehrimiz bal, bakır ve kilim ürünleriyle bilinmektedir. Batı Karadeniz taraflarından, aşçılarıyla ünlü Bolu şehri sizlere fındık şekeri, mengen peyniri, bakır ve deri ürünler, yoğurt kurusu, şeker fasulyesi(Göynük), saray ve köpük helvası gibi ürünler sunmaktadır. Leblebi deyince akla ilk gelen şehir Çorum'dan baston, kargı tulum peynir, sepet, Hitit süs eşyaları, el yapımı çalgı aletleri, ceviz, ahşap ve taş ürünler alabilirsiniz. Düzce her ne kadar sınırları ufak bir şehir olsa da burada da fındık, tütün kolonyası ve havlu gibi ürünler bolca bulunmaktadır. Giresun şehrimiz fındık deyince akla gelen yörelerimizdendir. Fındık ve fındık ürünleri, kiraz, pestil, bakır ürünleri rahatlıkla bulunabilir. Gümüşhane'den ise kuşburnu ve kuşburnu terkipli ürünler, ipek halı, zilli kilimler bulabilirsiniz. Karabük şehri de küçük ama kültürü çok eski olan bir yerdir. Safranbolu Lokumu, yayım makarnası, yemeni, ev baklavası ve Safranbolu temalı hediyelik eşyalar alabilirsiniz. Bölgenin önemli şehirlerinden Kastamonu şehrine ait sarımsak, şimşir kaşık, çekme helva, Selalmaz bezi, Tosya pirinci, Üryani eriği ve bulgur meşhur besin ürünleridir. Ayrıca Evrenya bıçağı da alınabilir. Sırada Ordu şehrimiz var. Ordu'ya geldiğinizde oyalı yemeniler, el iş kaval, baston ve klarnet gibi ürünlerin yanı sıra fındık, kivi, bal ve mısır unu alabilirsiniz. Peki, ya Rize'den ne alınmalı sizce? Tabi ki, başta çay, hem de her türlüsünden, Anzer balı ve Karakovan balı, yaylada hazırlanmış peynir, çikolatalı hurma, pekmez, feretiko olarak bilinen Rize'ye has bez, iskemle ve çeşitli işlemeler alınabilir. Karadeniz'in tam ortasında Samsun ve Sinop'tan ise kurutulmuş balık, balık turşusu, pirinç, keten giysiler, yün işlemeler, gemi maketleri, Sinop bıçağı alınabilir. Ve geldik Trabzon'a. Karadeniz deyince akla ilk gelen yerlerden olan Trabzon'dan da yöresel kıyafet ve dokumalar başta olmak üzere bakır işlemeleri ile meşhur kaplar, gümüş, kemençe, Trabzon usulü altın işlemeleri, kavurma, güğüm, fındık ve tabi ki hamsi alabilirsiniz. Trabzonlulara göre hamsi bir yana dünya bir başka yanadır, ona yemek demezler, bir hayat tarzı derler. Diğer şehirlerimiz Zonguldak ve Tokat'tan da Devrek bastonu, maden figürlü eşyalar, Osmanlı çileği, tel kırma ve Tokat çemeni, pekmez, çarık, yazma gibi ürünler alabilirsiniz.
Tabi ki sadece bu kadar değil ama biz sizler için her şehrin en meşhurlarını yazmaya çalıştık.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Nasıl Bir Yer Arıyorsun? Filtrelemek için Tıkla!{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyat Sor
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer? {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Tesisler Listeleniyor

Sıkça Sorulan Sorular

Karadeniz bölgesindeki hangi oteller çiftler için en uygun?

Seyr-i Cennet Dağ Evleri gerçek bir Karadeniz rüyasını sunuyor. Manzara olağanüstü!

Karadeniz'de hangi işletmeler güzel manzaraya sahip?

Yeşil Çizme Doğa Evi eşsiz bir manzaraya ev sahipliği yapıyor. Doğa oldukça cömert...

Karadeniz bölgesindeki hangi oteller aileler için en uygun?

Kaf Konak, kişilikli ve soylu bir yapı. Ailelerin rahatlıkla konaklayabileceği konfora sahip.

Karadeniz bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?

Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Karadeniz bölgesinde kalmak için en iyi oteller hangileri?

Karadeniz bölgesindeki hangi oteller güzel kahvaltı servisine sahip?

Mell Hotel, Taşhan Otel, Yeşil Çizme Doğa Evi kahvaltıları ile zihninizde yer ediyorlar. Daha fazla önerimiz için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Karadeniz bölgesindeki şömineli oteller hangileri?

Koliva Hotel Kafkasör ve Kadıoğlu Konak şöminenin eşsiz keyfine varabileceğiniz yerlerden...

Karadeniz bölgesinde villa kiralama ve dağ evi seçenekleri nelerdir?

Sitemizde refere ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.

Karadeniz bölgesinde yetişkin oteller hangileri?

Yeşil Çizme Doğa Evi, Küre Dağ Evi, Frau Güler Hotel kusursuz bir sükunete sahip.

Karadeniz bölgesinde evcil hayvan dostu oteller hangileri?

Kadıoğlu Konak, Yıldız Apart Hotel, Nesilce Pansiyon Tatil Köyü evcil dostlarımızı kabul ediyorlar.

Karadeniz bölgesinde Sümela Manastırı yakınındaki oteller hangileri?

Sümela Manastırı ; Trabzon şehir merkezine 42 km uzaklıkta bulunuyor. Sitemizde refere ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler