×

Kars Rehberi


Kars: Doğu Anadolu Bölgesi’nin kuzeyinde bulunan Kars, son yıllarda özellikle kış turizmi ile ön plana çıkmaya başlamış şehirlerimizden biri. Kars, ülkemizin denizden yüksekliği en fazla olan il merkezi aynı zamanda.
Kars, oldukça farklı din ve kültürden insanların yaşadığı kozmopolit bir kent. Tarihi ve kültürel geçmişi de oldukça zengin. Geçmişte pek çok farklı kültüre ev sahipliği yapmış ve izlerini bugün bile taşıyor. Eski zamanlardan kalan pek çok tarihi eser ve harabeyi görebilirsiniz Kars’ta.
Kars, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 2023 yılı için “Türkiye Turizm Stratejisi 2023” ve “Turizm Stratejisi Eylem Planı” kapsamına alınan 15 il merkezinden birisi. Bu proje ile hedeflenen amaç, il merkezlerini "Kültür Turizmi Geliştirilecek Marka Kentler" ilan edip gelişmelerini sağlamak.
Kars ilinin tarihinin neredeyse Cilalı Taş Devri’ne kadar indiğini söyleyebiliriz. Daha sonraları Hurriler, İskitler, Sasaniler, Bizanslılar ve Selçukluların hâkimiyetine girmiş. Son olarak da Osmanlı hâkimiyetine giren şehir, bugün Türkiye Cumhuriyeti topraklarında.
Kars geçmişte Bagratlı Krallığı’na ve Güneybatı Kafkasya Cumhuriyetine başkentlik yapmış. Bu özelliğiyle tarihte başkentlik yapmış nadide şehirlerimizden biridir.
Kars’ın iklimi karasal özellikte. Doğu’nun en soğuk ve en uzun kışı Kars’ta yaşanıyor diyebiliriz. Kışlar oldukça uzun ve karlı geçiyor. Yaz mevsimi ise ılıman ve serin diyebiliriz.
Kars’ın turizm açısından geçmişi çok eski değil. Son yıllarda kışlar uzun sürdüğü için kış turizmi ile ön plana çıkmaya başlamış. Kayak merkezleri ve otellerin sayısı her geçen yıl artıyor. Kars’ın popülerliği de özellikle yurt içinde oldukça artmaya başladı. Son yıllarda Kars’a gelen turistlerin sayısında büyük artışlar var. Kars otelleri ise sayıları giderek artan ve oldukça kaliteli konaklama tesisleri. Yılın her dönemi hizmete açıklar. İş seyahatleri dışında kültür ve kış turizmi için gelen misafirlerini de ağırlıyorlar. Kimiler eski Rus mimarisinden izler taşırken kimisi de oldukça modern ve günümüz mimarisinin izlerini yansıtıyor.

Kars butik otelleri yılın her dönemi hizmete açıklar. Genellikle oda kahvaltı hizmet veriyorlar, ancak yarım pansiyon çalışan Kars otelleri de mevcut. Restoranları ise günün her saati yöresel yemekleri ve pek çok farklı lezzeti sunuyorlar misafirlerine. Kars otellerinin fiyatları ise oldukça uygun diyebiliriz. Eğer şehir içinde bulunan büyük bir şehir otelinde konaklıyorsanız biraz fiyat farklılıkları olabilir. Ancak genellikle merkez ve civarındaki otellerin fiyat seçenekleri oldukça uygun. Siz de eğer güzel bir kültür turu planlıyorsanız Kars, gerçekten de görülmeye değer şehirlerden. Sitemizi inceleyerek Kars otelleri, Kars otel fiyatları ve uygun fiyat seçenekleri ile ilgili bilgi edinebilirsiniz. İyi tatiller…

En Güncel Kars Gezi Rehberi yazımıza blogdan ulaşabilirsiniz.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Yorum Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler