Kars Rehberi

Kars: Doğu Anadolu Bölgesi’nin kuzeyinde bulunan Kars, son yıllarda özellikle kış turizmi ile ön plana çıkmaya başlamış şehirlerimizden biri. Kars, ülkemizin denizden yüksekliği en fazla olan il merkezi aynı zamanda.
Kars, oldukça farklı din ve kültürden insanların yaşadığı kozmopolit bir kent. Tarihi ve kültürel geçmişi de oldukça zengin. Geçmişte pek çok farklı kültüre ev sahipliği yapmış ve izlerini bugün bile taşıyor. Eski zamanlardan kalan pek çok tarihi eser ve harabeyi görebilirsiniz Kars’ta.
Kars, Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın 2023 yılı için “Türkiye Turizm Stratejisi 2023” ve “Turizm Stratejisi Eylem Planı” kapsamına alınan 15 il merkezinden birisi. Bu proje ile hedeflenen amaç, il merkezlerini "Kültür Turizmi Geliştirilecek Marka Kentler" ilan edip gelişmelerini sağlamak.
Kars ilinin tarihinin neredeyse Cilalı Taş Devri’ne kadar indiğini söyleyebiliriz. Daha sonraları Hurriler, İskitler, Sasaniler, Bizanslılar ve Selçukluların hâkimiyetine girmiş. Son olarak da Osmanlı hâkimiyetine giren şehir, bugün Türkiye Cumhuriyeti topraklarında.
Kars geçmişte Bagratlı Krallığı’na ve Güneybatı Kafkasya Cumhuriyetine başkentlik yapmış. Bu özelliğiyle tarihte başkentlik yapmış nadide şehirlerimizden biridir.
Kars’ın iklimi karasal özellikte. Doğu’nun en soğuk ve en uzun kışı Kars’ta yaşanıyor diyebiliriz. Kışlar oldukça uzun ve karlı geçiyor. Yaz mevsimi ise ılıman ve serin diyebiliriz.
Kars’ın turizm açısından geçmişi çok eski değil. Son yıllarda kışlar uzun sürdüğü için kış turizmi ile ön plana çıkmaya başlamış. Kayak merkezleri ve otellerin sayısı her geçen yıl artıyor. Kars’ın popülerliği de özellikle yurt içinde oldukça artmaya başladı. Son yıllarda Kars’a gelen turistlerin sayısında büyük artışlar var. Kars otelleri ise sayıları giderek artan ve oldukça kaliteli konaklama tesisleri. Yılın her dönemi hizmete açıklar. İş seyahatleri dışında kültür ve kış turizmi için gelen misafirlerini de ağırlıyorlar. Kimiler eski Rus mimarisinden izler taşırken kimisi de oldukça modern ve günümüz mimarisinin izlerini yansıtıyor.

Kars butik otelleri yılın her dönemi hizmete açıklar. Genellikle oda kahvaltı hizmet veriyorlar, ancak yarım pansiyon çalışan Kars otelleri de mevcut. Restoranları ise günün her saati yöresel yemekleri ve pek çok farklı lezzeti sunuyorlar misafirlerine. Kars otellerinin fiyatları ise oldukça uygun diyebiliriz. Eğer şehir içinde bulunan büyük bir şehir otelinde konaklıyorsanız biraz fiyat farklılıkları olabilir. Ancak genellikle merkez ve civarındaki otellerin fiyat seçenekleri oldukça uygun. Siz de eğer güzel bir kültür turu planlıyorsanız Kars, gerçekten de görülmeye değer şehirlerden. Sitemizi inceleyerek Kars otelleri, Kars otel fiyatları ve uygun fiyat seçenekleri ile ilgili bilgi edinebilirsiniz. İyi tatiller…

En Güncel Kars Gezi Rehberi yazımıza blogdan ulaşabilirsiniz.

Filtreler
Beldeler
Tümünü Gör (1)
Daha Az Göster
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
19.04.2024
Çıkış
20.04.2024
Misafirler
2 misafir

Duja Chalet Ski Center, Sarıkamış

En iyi fiyat alınıyor

Iceberg Hotel Sarıkamış

5.0 · Harika · 5 yorum
En iyi fiyat alınıyor

Kars-ı Şirin Otel

4.8 · Harika · 4 yorum
En iyi fiyat alınıyor

Katerina Sarayı Hotel

En iyi fiyat alınıyor

Sarpino Mountain Hotel

En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Kars bölgesindeki hangi oteller sıra dışı güzel manzaraya sahip?
Cheltikov Hotel manzarası ile gizli ve güçlü bir heyecan uyandırıyor.
Kars bölgesindeki hangi oteller aileler için en uygun?
Kars ilimizde önerdiğimiz bütün otellerimiz ailelerin rahatlıkla konaklayabileceği konforu sunuyor.
Kars bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için müesseseleri arayabilirsiniz.
Kars bölgesinde kalmak için en iyi oteller hangileridir?
Cheltikov Hotel, Kars Otel, Kars-ı Şirin Otel müthiş bir çekiciliğe sahip.
Kars bölgesindeki hangi oteller güzel kahvaltı servisine sahip?
Cheltikov Hotel, Kars Otel ve Kars-ı Şirin Otel kahvaltıda yöresel gurme lezzetler sunuyorlar.
Kars bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Kars-ı Şirin Otel ve Cheltikov Hotel havaalanına yakın otellerimizden.
Kars bölgesinde merkeze yakın oteller hangileri?
Kars-ı Şirin Otel ve Cheltikov Hotel şehir merkezinde bulunuyor.
Kars bölgesindeki şömineli oteller hangileri?
Kars Otel'de şöminenin tadını çıkarın.
Kars bölgesindeki hangi oteller romantik?
Kars Otel'in romantik bir ambiyansı var.
Kars bölgesinde yetişkin oteller hangileri?
Cheltikov Hotel, Kars Otel ve Kars-ı Şirin Otel yetişkinlere yönelik, hem görüntüsel hem işitsel ahenk yakalamış niş yerlerden.