Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun en iyi 10 oteli

Ülkemizin  Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölgesi ortalama yükseltisi en fazla olan ve bozkırlarında sarının her tonunu gözler önüne seren, tarihte pek çok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış bölgesidir. Turizmde pek fazla adı geçmese de özellikle son yıllarda, gerek ortaya çıkarılan tarihi ve kültürel eserleri gerekse de yapılan reklamlarla adını duyurmaya başladı.
Kars'taki Ani Harabelerinden tutun, Palandöken ve Ağrı Dağı'nın kayak merkezlerine, Van Gölü'nün mavisinden Akdamar Adası'nın güzelliklerine, Mezopotamya ovasından Antep'in lezzetlerine kadar hemen her şehri görülmeye değer güzellikler saklıyor. 

Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun  yemekleri de tadılması gereken lezzetlerden, Türk mutfağının zengin ve çeşitli bir bölümünü oluşturuyor. Bu bölgelerin yemekleri genellikle sıcak, baharatlı ve doyurucu oluyor. İklim ve coğrafi koşulların etkisiyle, bu bölgelerin mutfağında et, tahıl, baklagiller, sebzeler ve süt ürünlerinin önemli bir yer tuttuğunu da görebiliyoruz. Anadolu mutfağının önemli bir parçasını oluşturuyor. Bölgenin kendine özgü yemeklerini giderseniz mutlaka denemenizi tavsiye ederiz. 

Doğu ve Güney Doğu Anadolu Bölgesi'nin konaklama tesisleri de en az bölge insanı kadar sıcakkanlı ve renkli. Şehir merkezindeki kent otellerinin yanı sıra özellikle ilçelerde ve turistik yerlerde çok sayıda butik ve küçük otel var bölgede. Bölgenin butik ve küçük otelleri, kültürünü ve tarihini, kısaca bölgenin dokusunu olduğu gibi yansıtıyor misafirlerine. Daha kapıdan girdiğinizde mimari yapıları ve tasarımları ile göze çarpıyorlar. Odalarının otantik dekorasyonu ve havası ise sizi Anadolu'nun sıcaklığı ile sarıyor.

İşte Doğu ve Güney Doğu Anadolu gezinizde konaklamanız için seçtiğimiz en iyi 10 butik ve küçük oteli:

1-  Kars-ı Şirin Otel - Kars
Link: http://kucukoteller.com.tr/kars-i-sirin-otel

Kars-ı Şirin Otel
2-  Kars Otel - Kars
Link: http://kucukoteller.com.tr/kars-otel

Fotoğraf
3-  Bey Konağı - Gaziantep
Link:  http://kucukoteller.com.tr/bey-konagi

Bey Konağı
4-  Anadolu Evleri - Gaziantep
Link: http://kucukoteller.com.tr/anadolu-evleri


5-  Hışvahan Otel - Gaziantep
Link: http://kucukoteller.com.tr/hisvahan-otel

Hışvahan Otel
6-  Liv Suit Hotel - Diyarbakır
Link: http://kucukoteller.com.tr/liv-suit-hotel

Liv Suit Hotel
7-  Mardius Hotel - Mardin
Link: http://kucukoteller.com.tr/mardius-hotel

Mardius Tarihi Konak
8-  İzala Hotel - Mardin
Link: http://kucukoteller.com.tr/izala-hotel

İzala Hotel
9-  Shmayaa Hotel - Midyat
Link: http://kucukoteller.com.tr/Shmayaa-Hotel
Fotoğraf
10- Selçuklu Konağı 

Link: https://www.kucukoteller.com.tr/selcuklu-konagi
Selçuklu Konağı