×

Kocaeli Gezilecek Yerler


Kocaeli’ne geldiğinizde öncelikle merkeze yaklaşık 20 dakika mesafede yer alan Maşukiye’ye gidebilirsiniz. Yemyeşil ağaçlarla kaplı olan Maşukiye, kentin en yeşil ve güzel alanlarından biridir. Üstelik buradaki muhteşem gölü de görebilirsiniz.
Kartepe’ye gidebilirsiniz. Kış turizmi ile ön planda olan beldeye, eğer kış mevsiminde gittiyseniz beyaz örtü sizi de büyüleyecektir. Kartepe’de bulunan Kuzu Yaylası Milli Parkı’nı da ziyaret edebilirsiniz.
Kocaeli’nin denize girmeye en uygun yerlerinden biri olan Kerpe’ye gidebilirsiniz. Masmavi denizin yeşilliklerle buluştuğu muhteşem bir doğaya sahip olan Kerpe’de denizin ve güneşin tadını çıkarabilirsiniz.
Kocaeli merkezde yer alan Saatçi Ali Efendi Konağı’na ve Etnografya Müzesi’ne gidebilirsiniz. Ünlü müzeci Osman Hamdi Bey’in Eskihisar Osman Hamdi Bey Müzesi’ni ziyaret edebilir ve buradaki harikulade tabloları görebilirsiniz.
Yüzer Müze – Gayret Gemisi’ni görebilirsiniz. Türk Deniz Tarihi’nin özetini anlatan Gölcük Deniz Müzesi’ni gezebilirsiniz. Saat Kulesi’ni ve Eskihisar Kalesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Fatih sultan Mehmet’in Otağı’nı gezebilirsiniz.
İzmit merkezde bulunan İzmit Sarayı’nı, Kayser Wilhelm Köşkü’nü ve Pembe Köşk’ü gezebilirsiniz. Kocaeli’de çok sayıda han, hamam, çeşme ve cami bulunuyor. Buraları ziyaret edebilirsiniz. Süleyman Paşa Hamamı, Mimar Sinan Köprüsü, Orhan Camisi gibi eserleri gezebilirsiniz.
Kocaeli yaylalarına günübirlik geziler yapabilirsiniz. Kuzu Yayla, Soğuksu, Şehitler Korusu gibi yeşil alanlara gidebilirsiniz. Kocaeli termal turizm alanında da şifalı suları bulunan bir kent. Yeniköy ve Maşukiye Ilıcalarına gidebilirsiniz.
 

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Detaylı Arama Yapın{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
5 üzerinden Konuk Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler