Küçükkuyu Rehberi

Bir Köy Yerleşim Yeri Hiç Bu kadar Güzel Olmamıştı…
İşte huzurlarınızda köylerin en tatlısı, en şirini diyebileceğimiz örneklerin bulunduğu Küçükkuyu. İnsanlar, köyde mi yoksa şehir merkezinde mi yaşamak isterdiniz diye sorsak, sanırız, köy cevabını verenler Küçükkuyu'yu görenler olacaktır. Bir köy yerleşim yeri hiç bu kadar güzel olmamıştı çünkü. Küçükkuyu, bölge olarak Kaz Dağları'nın eteklerinde bulunmaktadır. Bölge ikliminin olabildiğince hissedildiği ve dünyanın en verimli yerlerinden Ege Bölgesinin tüm hünerlerini sergilediği bir yer olarak da bilinmektedir Küçükkuyu. Özellikle son yıllardaki restorasyondan sonra yerli ve yabancı turistleri büyüleyen Yeşilyurt ve Adatepe Köylerini de içerisinde bulundurduğundan, trendi gittikçe artan bir bölgemizdir.  
Adatepe ve Yeşilyurt Köyleri daha önceleri bir Rum köyü olarak bilinmekteydi. Hatta bu köyler o kadar güzelmiş ki, eşkıyalar ve talancılar tarafından fark edilmemesi için Kaz Dağları'nın denizi görmeyen yerlerine konuşlandırılmışlar ancak zamanla da büyümüşler. Özellikle nüfus mübadelesinden sonra Türkler ve Rumlar yer değiştirince bu köylerde Türkler yaşamaya başlamış. Yakın zamanda güzel bir düzenlemeyle de görülesi harika köyler haline geldiler. Ziyaret ettiğinizde neden bu kadar övgüyle bahsettiğimizi anlayacaksınız.
Küçükkuyu sadece köyleri ve doğal yaşamıyla ön planda olan bir yer değil tabi ki. Tarihin en eski dönemlerinden itibaren burada insanlığın izleri ve medeniyet kalıntıları bulunmakta ve ülkemiz adına önemli üretimler yapılmaktadır. Edremit Körfezi'nin eşsiz manzarasında ve mis gibi zeytin ağaçlarının arasında huzur bulmak çok kolay olacak sizler için.
Bu inanılmaz doğal ortamla birlikte, Zeus Altarı, Kaz Dağları Milli Parkı, Hasan Boğuldu ve Tahtakuşlar Etnografya Müzesi de bölgenin diğer önemli figürleri olarak bilinmektedir. Küçükkuyu'ya geldiğinizde bol miktarda organik ürün almayı ve buz gibi sulardan içmeyi sakın ha unutmayın. Hatta çevredeki bazı taşların da şifalı olduğu söylenmekte, bol bol dokunun ilgili taşlara. İster günübirlik turlarla ister yatılı turlarla buraya gelin ama eminiz ki Küçükkuyu'dan dönerken buraya tekrar gelmek isteyeceksiniz.  En kısa zamanda bu güzellikleri görmeniz dileğiyle…

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
03.03.2024
Çıkış
04.03.2024
Misafirler
2 misafir
5.0 · Harika · 7 yorum
En iyi fiyat alınıyor

Olive Odore Palace Hotel

4.9 · Harika · 28 yorum
En iyi fiyat alınıyor
Şu anda kapalı
01 May ile 01 Kas arasında açık

Casa Linn Hotel, +12

5.0 · Harika · 1 yorum
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Küçükkuyu'da aileler için en uygun oteller hangileridir?
Olive Odore Palace Hotel çevresi, doğası, binası ve modern döşenmiş konforlu odaları ile gerçekten çok keyifli bir yer. Ailelere uygun konforu da sağlıyorlar.
Küçükkuyu bölgesindeki otellerin ortalama fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Küçükkuyu bölgesinde havaalanı yakınlarındaki en iyi oteller hangileridir?
Çanakkale Havalimanı Küçükkuyu'ya 97 km uzaklıkta bulunuyor. Sitemizde tavsiye ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.
Küçükkuyu bölgesinde denize sıfır olan en iyi oteller hangileridir?
Olive Odore Palace Hotel, denizin Ege'ye özgü davetkarlığı ile harika bir atmosfere sahip. İster tesise ait iskeleden denize girin ister geniş yüzme havuzunun keyfini sürün. Seçim size kalmış.
Küçükkuyu bölgesinde şömineli oteller hangileridir?
Olive Odore Palace Hotel yılın 12 ayı açık. Sezon dışı gidip, şöminenin keyfini sürmek lazım...
Küçükkuyu bölgesinde Küçükçetmi Köyü yakınlarındaki oteller hangileridir?
Kazdağlarının eteklerinde, vaktiyle Türklerin ve rumların bir arada yaşadığı taş evlerden oluşan çok şirin bir köy. Dar sokaklarında hercai açan begonvillere bülbüllerin sesi eşlik ediyor. Olive Odore Palace Hotel Küçükçetmi Köyü'ne 9 km uzaklıkta bulunuyor.