×

Küçükkuyu Rehberi


Bir Köy Yerleşim Yeri Hiç Bu kadar Güzel Olmamıştı…
İşte huzurlarınızda köylerin en tatlısı, en şirini diyebileceğimiz örneklerin bulunduğu Küçükkuyu. İnsanlar, köyde mi yoksa şehir merkezinde mi yaşamak isterdiniz diye sorsak, sanırız, köy cevabını verenler Küçükkuyu'yu görenler olacaktır. Bir köy yerleşim yeri hiç bu kadar güzel olmamıştı çünkü. Küçükkuyu, bölge olarak Kaz Dağları'nın eteklerinde bulunmaktadır. Bölge ikliminin olabildiğince hissedildiği ve dünyanın en verimli yerlerinden Ege Bölgesinin tüm hünerlerini sergilediği bir yer olarak da bilinmektedir Küçükkuyu. Özellikle son yıllardaki restorasyondan sonra yerli ve yabancı turistleri büyüleyen Yeşilyurt ve Adatepe Köylerini de içerisinde bulundurduğundan, trendi gittikçe artan bir bölgemizdir.  
Adatepe ve Yeşilyurt Köyleri daha önceleri bir Rum köyü olarak bilinmekteydi. Hatta bu köyler o kadar güzelmiş ki, eşkıyalar ve talancılar tarafından fark edilmemesi için Kaz Dağları'nın denizi görmeyen yerlerine konuşlandırılmışlar ancak zamanla da büyümüşler. Özellikle nüfus mübadelesinden sonra Türkler ve Rumlar yer değiştirince bu köylerde Türkler yaşamaya başlamış. Yakın zamanda güzel bir düzenlemeyle de görülesi harika köyler haline geldiler. Ziyaret ettiğinizde neden bu kadar övgüyle bahsettiğimizi anlayacaksınız.
Küçükkuyu sadece köyleri ve doğal yaşamıyla ön planda olan bir yer değil tabi ki. Tarihin en eski dönemlerinden itibaren burada insanlığın izleri ve medeniyet kalıntıları bulunmakta ve ülkemiz adına önemli üretimler yapılmaktadır. Edremit Körfezi'nin eşsiz manzarasında ve mis gibi zeytin ağaçlarının arasında huzur bulmak çok kolay olacak sizler için.
Bu inanılmaz doğal ortamla birlikte, Zeus Altarı, Kaz Dağları Milli Parkı, Hasan Boğuldu ve Tahtakuşlar Etnografya Müzesi de bölgenin diğer önemli figürleri olarak bilinmektedir. Küçükkuyu'ya geldiğinizde bol miktarda organik ürün almayı ve buz gibi sulardan içmeyi sakın ha unutmayın. Hatta çevredeki bazı taşların da şifalı olduğu söylenmekte, bol bol dokunun ilgili taşlara. İster günübirlik turlarla ister yatılı turlarla buraya gelin ama eminiz ki Küçükkuyu'dan dönerken buraya tekrar gelmek isteyeceksiniz.  En kısa zamanda bu güzellikleri görmeniz dileğiyle…

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtrele{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
Nasıl Bir Yer {{ hotel.nasilbiryer }}
Konuk Puanı
{{hotel.avarage}}
Program Ortağı
Özel Teklif
{{hotel.specialoffers}}
Fırsatlar için tıklayın
{{hotel.fiyat_min.discount}}% indirim
{{hotel.fiyat_min.total}} {{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şu an Kapalı

Oteller Listeleniyor

Sıkça Sorulan Sorular

Küçükkuyu bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?

Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.

Küçükkuyu bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?

Çanakkale Havalimanı 97 km uzaklıkta. Sitemizde refere ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.

Küçükkuyu bölgesindeki denize sıfır en iyi oteller hangileri?

Olive Odore Palace Hotel, denizin Ege'ye özgü davetkarlığı ile harika bir atmosferi olan bir yer burası. Keyfini çıkarın.

KucukOteller.com.tr uygulaması
Uygulamayı indirin ve mobile olarak rezervasyon yapın
Favorilere Ekle
Favoriler