Turunç'ta Gezilecek Yerler

Turunç gibi güzel bir beldeye geldiğinizde beldenin merkezinde vakit geçirebilirsiniz. Turunç’un eşsiz güzellikteki koylarında denize girebilirsiniz. İsterseniz tekne turlarına katılarak gizli kalmış koyları keşfedebilirsiniz.
Doğası ve denizinin yanı sıra tarihi kalıntıları ile de büyüleyici olan Amos’u ziyaret edebilirsiniz. Eski çağlardan günümüze kadar ayakta kalmayı başarmış Apollo’nun kitabelerini görebilirsiniz. Günümüze ulaşmayı başaran bir diğer eser ise tiyatro. Gittiğinizde tiyatroyu da görebilirsiniz.
Turunç’a 18-20 kilometre uzaklıkta bulunan, doğa harikası şelaleyi görebilirsiniz. Hazır gitmişken şelalenin etrafında konumlanmış alabalık restoranlarında güzel bir keyif yapabilirsiniz. Şelaleden yükselen su sesi size keyif verecektir.
Orhaniye Koyu’na Kız Kumu denen yere gidebilirsiniz. Denizin içine doğru uzanan kırmızı renkteki kum ve çakıl kaplı yolda, denizin içine doğru yürümek farklı bir deneyim olacaktır.
Tekne ile ulaşabileceğiniz Kumlubükü’ne gidebilirsiniz. Neredeyse 500 yıl öncesine ait olduğu söylenen bir mağara bulunuyor, burada.
Hisarönü Köyü’nde bulunan Antik Kastabos Kenti’nin kalıntılarını görebilirsiniz. Jeep safari meraklısıysanız Selimiye’deki şelaleye gidebilir, ormanda yürüyüş yapabilirsiniz. Ortasındaki 2000 yıllık kocaman çınar ağacı ile Bayır Köyü’nü ziyaret edebilir, fotoğraf çekebilirsiniz.
Bozburun’a, Turunç’a ve İçmeler’e gidebilirsiniz. Burada ister belde merkezinde gezebilirsiniz, isterseniz de muhteşem denizi ve plajlarında vakit geçirebilirsiniz. Bördübet’e gidebilirsiniz. Marmaris merkezde vakit geçirebilirsiniz, çarşıyı, camileri, müzeleri ve kaleyi görebilirsiniz.
 

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
22.02.2024
Çıkış
23.02.2024
Misafirler
2 misafir
Güzel bir lokasyon, güzel manzara, güzel bir deniz ve güzel bir tatil.
En iyi fiyat alınıyor
Şu anda kapalı
01 Nis ile 31 Eki arasında açık

Lavanta Hotel Turunç

5.0 · Harika · 3 yorum
En iyi fiyat alınıyor
Şu anda kapalı
15 Nis ile 31 Eki arasında açık

Pilos Deluxe Hotel

3.0 · Ortalama · 1 yorum
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Turunç bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Turunç bölgesinde kalmak için en iyi oteller hangileri?
Dionysos Hotel, sonsuzluk havuzu ile muhteşem manzarasında özel bir konaklama sunuyor.
Turunç bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Dalaman Havaalanı 120 km uzaklıkta bulunuyor. Tavsiyelerimize sitemizden göz atabilirsiniz.
Turunç bölgesinde yetişkin oteller hangileri?
Lavanta Hotel, tek başına dağın yamacında, cephesi bembeyaz düzgün bir yer. Deniz nefis.