Samsun Rehberi

Samsun: Kurtuluş Savaşı’nın başlangıç yeri olarak hafızalarımızda yer eden Samsun; iklimi, tarihi, doğası, kültürü ve denizi ile Karadeniz Bölgesi’nin turizm potansiyeli en fazla olan şehirlerinden biri.   

Ülkemizin önemli liman kentlerinden olan Samsun, bölgenin en büyük ve gelişme gösteren illerinden biri aynı zamanda. Konum olarak Türkiye’nin en büyük iki ırmağı olan Yeşilırmak ve Kızılırmak arasında kalan Samsun, verimli topraklara da sahip. verimli topraklar dolayısıyla tarıam, ekonomide ön plana çıkmıştır. Tarım dışında ticaret ve sanayi de Samsun ekonomisinde önemli bir yer tutar.   

Karadeniz’in denize girmeye en uygun kıyı şeritlerinden birine sahip olan Samsun, son yıllarda deniz turizmi ile de ön plana çıkmıştır. Özellikle Atakum beldesi deniz turizminin yaz aylarında oldukça canlı olduğu beldelerden. Önceleri genellikle yazlıkçıların geldiği Atakum’a, son yıllarda pek çok yerli turist de geliyor. Atakum oldukça uzun ve temiz bir kıyı şeridine sahip. Üstelik Ege ve Akdeniz Bölgeleri gibi yoğun bir kalabalığı ve gürültüsü yok. Hem deniz ve güneş hem de sakin ve dingin bir tatil vaat ediyor.   

Ancak genel olarak Samsun, son yıllarda oldukça fazla turistin ziyaret ettiği bir şehir. Gerek tarihi, müzeleri gerekse de denizi ve doğal güzellikleri ile gerçekten de görülmeye değer bir kent.   

Samsun’un yerleşim olarak tarihi oldukça eskilere dayanıyor. Hititler zamanında Enete olarak bilinen şehirde, MÖ1500’lü yıllarda Amisos Antik Kenti kurulmuştur. Sonraları Roma ve Bizans Dönemi’nde ise şehre Simisso, Samisso gibi isimler verilmiştir. Bu isimler zamanla değişerek bugünkü şeklini almış ve Samsun’a dönüşmüştür.   

Samsun’un bulunduğu topraklarda Hititlerden sonra Frigler, Lidyalılar, Kemmerler gibi devletler hâkim olmuş, daha sonra Pontus Rum Devleti’nin eline geçmiştir. Sonrasında Roma, Bizans gibi devletlerin hâkimiyetinde kalan topraklar Danişmentliler ile Türklerin eline geçmiştir. Yıldırım Beyazıt zamanında ise Osmanlı topraklarına katılmıştır.    

Samsun, artık yılın her dönemi pek çok yerli ve yabancı turisti ağırlayan, büyük şehirlerimiz arasında yer alan bir kent. Dolayısıyla gelen konukların kalması için pek çok Samsun oteli bulunuyor. Yükselen turizm potansiyeli ile birlikte konaklama tesislerinin sayısı da her geçen yıl artıyor. Güler yüzlü ve samimi halkı, hırçın dalgaların sesi ve iyot kokusu ile bezenmiş sokakları, sakin ve huzur dolu atmosferi, tarihi ile Samsun; büyük şehirlerin gürültüsünden kaçan ve sakin bir tatil geçirmek isteyenlerin yeni adresi.    

Samsun’da konaklama tesisleri genellikle şehir merkezinde ve deniz kenarında konumlanmışlar. Şehir merkezindeki Samsun otelleri daha çok şehir oteli gibi hizmet verirken, ilçelerde ve deniz kenarında yer alanlar tatil oteli olarak çalışıyorlar.    

Samsun otelleri yılın her dönemi hizmete açıklar. Genel olarak oda kahvaltı çalışıyorlar ve işletmecileri orada yaşayan halk olduğu için daha samimi, içten ve sıcakkanlı bir tatil sunabiliyorlar.   

Eğer tatil amaçlı geldiyseniz Samsun’a, bir tatilden beklediğiniz her şeyi bulabilirsiniz. Doğa, orman, deniz, huzur, sükûnet, samimiyet, güneş, kum… Otellerin pek çoğu deniz manzaralı ve kumsala oldukça yakın konumdalar. Restoranları muhteşem yemekleri ile günün her saati hizmete açık.   

Samsun butik otelleri mimarileri ile de sahip oldukları olanaklar ile de bir tatilden beklediğiniz hemen her şeye sahip. Günümüz modern imkânlarını da sunuyorlar misafirlerine.
Samsun butik otelleri sadece tatil amaçlı konaklamalarınız ya da iş seyahatleriniz için değil; özel davet, seminer ve toplantılarınız için de gerekli koşullara sahipler.   

Samsun otel fiyatları ise genellikle uygun. Hele de Ege ve Akdeniz Bölgesi’ne nazaran oldukça uygun fiyat seçenekleri var. Üstelik en az Akdeniz Bölgesi kadar konforlu ve rahat bir tatil imkânı sağlıyorlar. Dönemsel fiyat artışları pek görülmüyor.    

Eğer hala bir Karadeniz şehri ziyaret etmediyseniz, Karadeniz’in hırçın dalgaları, ormanları ve halkı ile tanışmadıysanız bu yıl güzel bir fırsat olabilir. Üstelik Karadeniz’i tanımaya Samsun ile başlayabilirsiniz.
Sitemizi inceleyerek Samsun otelleri, Samsun otel fiyatları, rezervasyon olanakları ve uygun fiyat seçenekleri ile ilgili bilgi sahibi olabilirsiniz. İyi tatiller.

Filtreler
Beldeler
Tümünü Gör (1)
Daha Az Göster
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
18.07.2024
Çıkış
19.07.2024
Misafirler
2 misafir
Daric Hotels, Atakum Samsun
En iyi fiyat alınıyor
North Beach Otel, Atakum Samsun
En iyi fiyat alınıyor

Simisso Kasaba Dağ Oteli

Simisso Kasaba Dağ Oteli, Samsun
En iyi fiyat alınıyor
4.0 · İyi · 3 yorum
Venn Otel, Atakum Samsun
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Samsun bölgesinde kalmak için en iyi oteller hangileri?
Venn Otel, sahilde, manzaralı, bahçeli, sakin ve keyifli bir otel.
Samsun bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Samsun Çarşamba Havalimanı 33 km uzaklıkta bulunuyor Venn Otel'e.
Samsun bölgesindeki denize sıfır en iyi oteller hangileri?
Venn Otel sahilde, keyifle deniz manzarasına doyacağınız bir yerde bulunuyor.
Samsun bölgesinde Bandırma Vapuru Müzesi yakınındaki oteller hangileri?
Bandırma Vapuru Müzesi 14 km uzaklıkta bulunuyor.