Sarıkamış Rehberi

Sarıkamış, Kars ilinin en güzel ilçelerinden biridir. Özellikle kış aylarında kayak yapmak isteyenlerin uğrak noktasıdır. Ancak Sarıkamış sadece kış turizmi için değil, doğal güzellikleri, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle yılın her dönemi ziyaret edilebilir bir yerdir. İşte Sarıkamış'ta gezilebilecek yerler ve yapılacak aktiviteler hakkında bilgi:
Sarıkamış Kayak Merkezi: Sarıkamış'ın en popüler turistik yerlerinden biri, dünya çapında ün kazanmış Sarıkamış Kayak Merkezi'dir. 12 km'lik kayak pisti, yılın her dönemi kayak yapma imkanı sunmaktadır. Ayrıca Snowboard, telesiyej, snowpark, patika, kızak ve dağcılık gibi aktiviteler de burada yapılabilir.
Cıbıltepe: Sarıkamış Kayak Merkezi'nde yer alan Cıbıltepe, Sarıkamış'ın en yüksek zirvesidir. 3125 metre yüksekliğiyle, Kars'ın en yüksek noktasıdır. Cıbıltepe'de yapılabilecek birçok aktivite vardır. Ayrıca muhteşem manzarası ile de oldukça etkileyicidir.
Soğuksu Milli Parkı: Sarıkamış'ın doğal güzelliklerinden biri olan Soğuksu Milli Parkı, ülkemizin en zengin bitki örtüsüne sahip yerlerinden biridir. Sık ormanları, dağlar ve su kaynaklarıyla ünlüdür. Ayrıca, milli parkta bulunan doğal kaynak suları ve kaplıcaların şifalı özellikleri vardır.
Sarıkamış Şehitliği: Sarıkamış, Türkiye'nin en ünlü şehitliklerinden biridir. Birinci Dünya Savaşı sırasında, Aralık 1914'te, Rus Ordusu'na karşı yapılan operasyon sırasında 90.000 Türk askeri donarak şehit oldu. Sarıkamış Şehitliği, bu şehitlerin anısına yapılmıştır.
Kars Kalesi: Kars Kalesi, Selçuklu döneminde yapılmış bir kale. 1153 yılında yapılmış olan kale, zaman içerisinde birçok kez yıkılmış ve tekrar yapılmıştır. Kalenin içinde müze ve cami gibi yapılar da bulunmaktadır.
Ani Harabeleri: Ani Harabeleri, Kars ilinin en önemli tarihi yapılarından biridir. 10. yüzyıldan kalma Ani Katedrali, kiliseler, saraylar, camiler ve medreseler gibi birçok tarihi yapı bulunmaktadır.

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
03.03.2024
Çıkış
04.03.2024
Misafirler
2 misafir

Iceberg Hotel Sarıkamış

5.0 · Harika · 5 yorum
En iyi fiyat alınıyor