Tokat Gezilecek Yerler

Tokat şehri, günübirlik turlarla gezilecek bir yer. Fazla büyük olmasa da gezilecek yerler açısından dopdolu. Turunuza merkezden başlayabilirsiniz. 900 Adımda 900 Sene turuna mutlaka katılın. Latifoğlu Konağı, Atatürk Evi, Taş Han, Tokat Müzesi ve Ulucami gibi başlıca eserlerin hepsi burada. Doğar yerler görmek istiyorsanız Kaz Gölü ve Ballıca Mağarası ideal yerlerdendir. Ayrıca manzarası ile meşhur Almus Barajı çevresinde görkemli doğa fotoğrafları çekebilirsiniz. Doğal yerlerden devam edecek olursak Yeşilırmak çevresin hem dinlenmenizi hem de gondol turu yapmanızı sağlayacak etkinliklerle dolu bir yerdir. Alışveriş yapmak ve Tokat'a ait ürünleri bulmak için modern yapılardan Novada Tokat AVM'ye gidebilirsiniz.

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
03.03.2024
Çıkış
04.03.2024
Misafirler
2 misafir

Haremi Yaylasi Garden Suits Hotel

En iyi fiyat alınıyor

Yazmacılar Hanı Otel

4.7 · Harika · 3 yorum
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Tokat bölgesinde tavsiye edebileceğiniz en iyi oteller hangileridir?
Eski devirden kalan Yazmacılar Hanı Otel Tokat'ın tarihi mirasını bütünüyle hissedebileceğiniz yegane bir yer.
Tokat bölgesinde ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Tokat bölgesinde havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Tokat Havalimanı Tokat'a 19 km mesafede bulunuyor. Sitemizde tavsiye ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.
Tokat bölgesinde Taşhan yakınındaki oteller hangileridir?
Anadolu'nun en büyük şehir hanlarından biri olarak kabul ediliyor Taşhan. Diğer adıyla Voyvoda Hanı olarak da anılıyor. İçinde otantik farklı dükkanlar bulunuyor. Gezmesi keyifli bir yer. Otel önerileri için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Tokat bölgesinde Ali Paşa Hamamı yakınındaki oteller hangileridir?
Tarihi otantik dokusu, bedestenleri ve eski üslupta çarşıları ile özünü bir nebze olsun koruyabilmiş bir şehir Tokat. Kentin merkezindeki Ali Paşa Hamamı 1572 yılında yapılmış. Dış mimarisi ve genel dokusu itibari ile en güzel Osmanlı hamamlarından sayılıyor. Hâlâ işler vaziyette. Yazmacılar Hanı Otel'den yürüyerek on dakika içinde varabilirsiniz.
Tokat bölgesinde Tokat Arkeoloji Müzesi - Gökmedrese yakınındaki oteller hangileridir?
Gök Medrese 1270’li yıllarda yapılmış. Anadolu Selçuklu mimari ve sanatında sıkça rastlanılan iki renkli taşlar ile duvarlarda patlıcan moru-lacivert çini süslemeler dikkat çekiyor. Tokat Arkeoloji Müzesi olarak kullanılıyor. Görkemli bir atmosferi var. Sergilenen tarihi eserleri görmeniz gerek. Otel önerileri için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.
Tokat bölgesinde Acepşir Türbesi yakınındaki oteller hangileridir?
Acepşir Türbesi baş ağrısı çekenler tarafından ziyaret ediliyor daha çok. Halk arasında ''Baş Ağrısı Türbesi'' diye de anılıyor. 14. yüzyılda yapıldığı biliniyor. Otel önerileri için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.