Tokat'ta Ne Yenir

Tipik bir Anadolu mutfağı hüviyetinde olan Tokat size Kızılırmak'ın bereketiyle onlarca lezzet sunuyor. Buraya geldiyseniz Tokat Kebabını yemeden dönmeyin. Yolunuz düşerse Çamiçi Yaylası'nda yoksa alternatif olarak Pirhan Restoran'da yiyebilirsiniz. Hacivat Köftecisi'nde şahane bir nostaljik atmosfer var, hem köfte hem ortam şahane, deneyebilirsiniz. Saklıbahçe Restoran ise genellikle yöresel yemekler ve özellikle düğün yemeği ve keşkek için ideal yerlerden. Yeloğlu olarak bilinen mekân, özellikle alabalık ve güveç yemekleri ile ünlenmiş, burayı da deneyebilirsiniz. Almus Öğretmen Evi hem baraj manzaralı hem de yerel somon yiyebileceğiniz çok zarif mekânlardan, özellikle tavsiye ederiz. Doğal ortamda kahvaltı için de Değirmendere Kahvaltı Evi'ni öneriyoruz. Buraya gelmek için havalimanı yolunu kullanmanız gerek.

Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
03.03.2024
Çıkış
04.03.2024
Misafirler
2 misafir

Haremi Yaylasi Garden Suits Hotel

En iyi fiyat alınıyor

Yazmacılar Hanı Otel

4.7 · Harika · 3 yorum
En iyi fiyat alınıyor

Sıkça Sorulan Sorular

Tokat bölgesinde tavsiye edebileceğiniz en iyi oteller hangileridir?
Eski devirden kalan Yazmacılar Hanı Otel Tokat'ın tarihi mirasını bütünüyle hissedebileceğiniz yegane bir yer.
Tokat bölgesinde ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Tokat bölgesinde havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Tokat Havalimanı Tokat'a 19 km mesafede bulunuyor. Sitemizde tavsiye ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.
Tokat bölgesinde Taşhan yakınındaki oteller hangileridir?
Anadolu'nun en büyük şehir hanlarından biri olarak kabul ediliyor Taşhan. Diğer adıyla Voyvoda Hanı olarak da anılıyor. İçinde otantik farklı dükkanlar bulunuyor. Gezmesi keyifli bir yer. Otel önerileri için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Tokat bölgesinde Ali Paşa Hamamı yakınındaki oteller hangileridir?
Tarihi otantik dokusu, bedestenleri ve eski üslupta çarşıları ile özünü bir nebze olsun koruyabilmiş bir şehir Tokat. Kentin merkezindeki Ali Paşa Hamamı 1572 yılında yapılmış. Dış mimarisi ve genel dokusu itibari ile en güzel Osmanlı hamamlarından sayılıyor. Hâlâ işler vaziyette. Yazmacılar Hanı Otel'den yürüyerek on dakika içinde varabilirsiniz.
Tokat bölgesinde Tokat Arkeoloji Müzesi - Gökmedrese yakınındaki oteller hangileridir?
Gök Medrese 1270’li yıllarda yapılmış. Anadolu Selçuklu mimari ve sanatında sıkça rastlanılan iki renkli taşlar ile duvarlarda patlıcan moru-lacivert çini süslemeler dikkat çekiyor. Tokat Arkeoloji Müzesi olarak kullanılıyor. Görkemli bir atmosferi var. Sergilenen tarihi eserleri görmeniz gerek. Otel önerileri için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.
Tokat bölgesinde Acepşir Türbesi yakınındaki oteller hangileridir?
Acepşir Türbesi baş ağrısı çekenler tarafından ziyaret ediliyor daha çok. Halk arasında ''Baş Ağrısı Türbesi'' diye de anılıyor. 14. yüzyılda yapıldığı biliniyor. Otel önerileri için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.