Tokat Küçük ve Butik Otelleri
Haritada Göster
Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
22.05.2024
Çıkış
23.05.2024
Misafirler
2 misafir

Haremi Yaylasi Garden Suits Hotel

Haremi Yaylasi Garden Suits Hotel, Tokat
En iyi fiyat alınıyor

Yazmacılar Hanı Otel

4.7 · Harika · 3 yorum
Yazmacılar Hanı Otel, Tokat
En iyi fiyat alınıyor

Tokat Küçük ve Butik Otelleri

Esas olarak tarım-hayvancılık şehri olarak bilinir Tokat, ancak son yıllarda ilgi çekici rotalara girmeye başlayan şehirler arasında gösterilmeye başladı. Özellikle Amasya ve Doğu Karadeniz turlarına katılıyorsanız, yol üzerinde görülmesi gereken en güzel yerlerden biri de Tokat. Bunula birlikte, eğer bir iş seyahatiniz varsa, işinizi bitirdikten sonra keyifle ve sakince gezebileceğiniz bir Anadolu kenti olarak da biliniyor Tokat.

 

Bağrından, Gazi Osman Paşa, Şeyhülislam İbn-i Kemal gibi önemli isimleri çıkaran ve Mevlana'ya kısa bir süre de olsa mihmandarlık yapan, Evliya Çelebi'nin 'alimler ve şairler şehri' dediği Tokat tam tamına 6000 yıllık bir geçmişe sahip. El sanatları ile büyük beğeni toplayan Tokat'ta ülkemizde ender rastlanan bir uygulama bulunuyor. Bu uygulamanın adı '900 adımda 900 sene' ; Uygulama sayesinde hiç kimseye ihtiyacınız olmadan Tokat tarihi hakkında enfes bir tur düzenleniyor. Tokat'a geldiğinizde bu turu yapmadan asla dönmeyin. 

 

Eğer seramiklere meraklıysanız, 20. yy başlarına kadar önemli seramik şehirlerinden olan Tokat'ta kendinize göre mutlaka bir şeyler bulacaksınız. Yağıbasan Medresesi başta olmak üzere önemli tarihi hanlar ve kervansaraylar hala cazibesini koruyor ve günümüzde restoran olarak hizmet veriyor.. Tokat mutfağını bu mekânlarda tatmanızı tavsiye ederiz. Ayrıca, yakın tarihte Kızılırmak üzerinde gondol turları da başladığından, turunuzu/gününüzü daha maceralı hale getirebilirsiniz.

 

Tokat şehrinde en renkli zamanlar festival tarihlerinde yaşanıyor. Zire Kiraz Festivali, Erbaa Kültür Festivali, Kültür ve El Sanatları Festivalleri genel olarak önde gelen festivaller ve Tokat'ın simgeleri bu zaman dilimlerinde beğeniye sunuluyor. Turunuzu bu zaman dilimlerine ayırırsanız daha eğlenceli ve hareketli bir Tokat sizi bekliyor olur. Diğer zaman dilimlerinde de biraz daha sakin olan Tokat, coğrafi güzelliklerinden sanatına, tarihine ve mutfağına kadar iyice irdelenmesi gereken bir Anadolu şehri.
Etiketler: Tokat otelleri, Tokat balayı otelleri, Tokat butik otelleri, Tokat jakuzili otel, Tokat havuzlu otel, Tokat şömineli otel, Tokat doğa içinde otel, Tokat otel, Tokat butik otel fiyatları

Sıkça Sorulan Sorular

Tokat bölgesinde tavsiye edebileceğiniz en iyi oteller hangileridir?
Eski devirden kalan Yazmacılar Hanı Otel Tokat'ın tarihi mirasını bütünüyle hissedebileceğiniz yegane bir yer.
Tokat bölgesinde ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Tokat bölgesinde havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Tokat Havalimanı Tokat'a 19 km mesafede bulunuyor. Sitemizde tavsiye ettiğimiz yerleri inceleyebilirsiniz.
Tokat bölgesinde Taşhan yakınındaki oteller hangileridir?
Anadolu'nun en büyük şehir hanlarından biri olarak kabul ediliyor Taşhan. Diğer adıyla Voyvoda Hanı olarak da anılıyor. İçinde otantik farklı dükkanlar bulunuyor. Gezmesi keyifli bir yer. Otel önerileri için sitemizi inceleyebilirsiniz.
Tokat bölgesinde Ali Paşa Hamamı yakınındaki oteller hangileridir?
Tarihi otantik dokusu, bedestenleri ve eski üslupta çarşıları ile özünü bir nebze olsun koruyabilmiş bir şehir Tokat. Kentin merkezindeki Ali Paşa Hamamı 1572 yılında yapılmış. Dış mimarisi ve genel dokusu itibari ile en güzel Osmanlı hamamlarından sayılıyor. Hâlâ işler vaziyette. Yazmacılar Hanı Otel'den yürüyerek on dakika içinde varabilirsiniz.
Tokat bölgesinde Tokat Arkeoloji Müzesi - Gökmedrese yakınındaki oteller hangileridir?
Gök Medrese 1270’li yıllarda yapılmış. Anadolu Selçuklu mimari ve sanatında sıkça rastlanılan iki renkli taşlar ile duvarlarda patlıcan moru-lacivert çini süslemeler dikkat çekiyor. Tokat Arkeoloji Müzesi olarak kullanılıyor. Görkemli bir atmosferi var. Sergilenen tarihi eserleri görmeniz gerek. Otel önerileri için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.
Tokat bölgesinde Acepşir Türbesi yakınındaki oteller hangileridir?
Acepşir Türbesi baş ağrısı çekenler tarafından ziyaret ediliyor daha çok. Halk arasında ''Baş Ağrısı Türbesi'' diye de anılıyor. 14. yüzyılda yapıldığı biliniyor. Otel önerileri için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.