Hiçbirşey Bulamadık

Listeleniyor...
×
Adana Gezilecek Yerler

Binlerce yıllık geçmişi, farklı medeniyetlere ev sahipliği yapmış toprakları, şehrin içinden geçen Seyhan Nehri, Çukurova’sı, denizi ve daha pek çok güzelliği ile Adana’da gerçekten de gezeceğiniz pek çok yer var.   

Adana’ya geldiğinizde öncelikle, Akdeniz’e dökülen en büyük nehir olan Seyhan Nehri’ni görmelisiniz. Özellikle yaz aylarında kenarında serinlemek için gezebilir, piknik yapabilir hatta üzerinde farlı su sporları bile yapabilirsiniz.   

Adana’nın simgelerinden biri olarak kabul edilen Anavarza Kalesi’ni görebilirsiniz. M.Ö. 9. yüzyılda yapıldığı söylenen kale, Asurlular tarafından yapılmış.   

Seyhan Nehri’nin kardeşi olan ve Adana’yla bütünleşen Ceyhan Nehri’ni görebilirsiniz. Adana’nın Toroslar’ın eteklerinde bulunan yemyeşil yaylalarını görebilirsiniz.   

Şehrin camilerini, müzelerini, tarihi han ve hamamlarını ve çarşılarını gezebilirsiniz. Adana’da çok sayıda tarihi cami ve han, hamam var. Mutlaka görmelisiniz. Taş Köprü’yü ve Yedi Uyuyanlar’ı ziyaret edebilirsiniz. Büyük Saat Kulesi’ni ve Ulu Cami’yi görebilirsiniz.   

Vali Yolu olarak bilinen ve merkezde bulunan caddeyi görebilirsiniz. Ceyhan Nehri kenarında yer alan ve İpek yolu üzerinde bulunan Misis Antik Kenti’ni görebilirsiniz. Kozan’da yer alan Anavarza Antik Kenti’ni, Turfanbeyli ilçesindeki Şar Antik Kenti’ni ve yumurtalık ilçesinde bulunan Ayaş Antik Kenti’ni görebilirsiniz.

Adana Gezi Rehberi yazımız için blogumuzu ziyaret edin.

Daha fazla
×
Fiyat aralığı
{{Math.round(similars.filters.pricerange[0])}}
{{Math.round(similars.filters.pricerange[1])}}
Filtreler
{ $class.adwords->Write(1) }
 
Fiyatları Gör
{{hotel.zone}} Merkez: {{hotel.distance.citycenter.distance}} {{hotel.distance.citycenter.type.toLowerCase()}}
{{hotel.text}}
{{hotel.avarage}}
Fırsat Detayı
{{hotel.specialoffers}}
{{hotel.fiyat_min.discount}}%
indirim
Oteli incele
{{hotel.fiyat_min.total}} TRY
{{hotel.fiyat_min.price}} TRY
Şuan Kapalı

Oteller Listeleniyor