Filtreler
Tesisteki Olanaklar
Tümünü Gör (14)
Daha Az Göster
Nereye Gidiyorsunuz?
Giriş
19.07.2024
Çıkış
20.07.2024
Misafirler
2 misafir

Adana Otelleri

Eskiden Kilikya olarak bilinen Adana, bugün gelişmiş üniversitesi, geniş imkanları ve büyük şehir olma özelliği ile yaz turizmi, iş ve kongre turizmi ya da kültür turizmi için ziyaretçilerini ağırlıyor. Ülkemizin büyük şehirlerinden Adana, muhteşem manzarası ve heybetli görünüşüyle Toros dağlarının eteklerinde, seyhan nehrinin kıyısında kurulmuş bir şehirdir. Önemli bir tarım ve ticaret şehridir. Ucu bucağı gözükmeyen Toros dağlarının temiz havasına seyhan nehrinin o coşkun sularının karıştığı bu lezzet turizminin önemli şehrine davet ediyoruz sizleri.

Kalabalık bir nüfusu barındıran Adana sinesini herkese açmış ve Çukurova gibi verimli toprakları sayesinde milyonlarca kişiye bereket sunmaktadır her yıl. Bu verimli toraklarda hemen hemen her türlü meyve sebze yetişmektedir orta kuşak şartlarında. İki milyonu aşan nüfusu, yemek kültüründeki önemi, kavurucu sıcaklarıyla Adana ülkemizin önemli yerlerindendir. Günlük yaşamın çok hızlı geliştiği, ticaret hayatının hızlı olmasının yanında kültürel hayatın da canlı olduğu bir yer Adana ve çok ilgi çekmeye de devam ediyor.

Fonksiyon bakımından oldukça yeterli yani çok fonksiyonlu bir şehrimiz Adana. Özellikle yaz turizmi, doğa turizmi ve kültür turizmi açısından zengin bir o kadar da tarım, sanayi ve ticaret olarak da üst seviyelerde bir yer. Şehrin birçok önemli sembolü bulunuyor. Bunların başında yemek kültüründen kebap geliyor. Sonrasında şalgam suyu, analı kızlı çorbası, bici bici tatlısı diğer besin kaynakları olarak devam eder. Coşkun suları sayesinde Seyhan Nehri üzerinde kurulmuş Seyhan Barajı ve hidroelektrik santralleri ile Sabancı Merkez Camii ve Taş Köprü gibi yapılar Adananın sembolleri arasında bulunuyor.

Bu önemli şehrin Türkiye ekonomisinde çok etkin bir yeri var. Pamuk tarlaları ve turunçgil ekim alanları bitmek tükenmek bilmeyen uçsuz bucaksız diyarlar olarak karşımıza çıkıyor.. Sadece bu yönüyle değil, bünyesinden çıkardığı sanatçılarla da büyük katkı yapmıştır Adana şehri ülkemiz için. Yaşar Kemal, Ferdi Tayfur, Haluk Levent, sporculardan Fatih Terim, Hasan Şaş, sonrasında Savaş Ay, Feridun Düzağaç ve sayamadığımız birçok ünlü bu topraklardan çıkmıştır.
Etiketler: adana otelleri, adana balayı otelleri, adana butik otelleri, adana jakuzili otel, adana havuzlu otel, adana şömineli otel, adana doğa içinde otel, adana otel, adana butik otel fiyatları

Adana Gezi Rehberi yazımız için blogumuzu ziyaret edin.

Sıkça Sorulan Sorular

Adana'da hangi oteller güzel manzaraya sahip?
Hotel Bosnalı, nehir manzarası ile kolay unutulmayacak bir ortama sahip.
Adana bölgesindeki ortalama otel fiyatları nedir?
Otel fiyatları için sayfamızı inceleyebilirsiniz.
Adana bölgesindeki hangi oteller güzel kahvaltı servisine sahip?
Adana City Hotel'in kahvaltısı şölen gibi!
Adana bölgesindeki havaalanına yakın en iyi oteller hangileridir?
Adana Havalimanı 6 km uzaklıkta bulunuyor City Hotel'e.
Adana bölgesinde merkeze yakın oteller hangileri?
Hotel Bosnalı şehir merkezinde bulunuyor.
Adana bölgesinde Sabancı Merkez Camii yakınlarındaki oteller hangileri?
Sabancı Merkez Camii 4 km uzaklıkta şehir merkezine.
Adana bölgesinde Taş Köprü yakınındaki oteller hangileri?
Hotel Bosnalı, Taş Köprü'ye iki dakika yürüme mesafesinde bulunuyor.